Dodany: 09.07.2018 09:08|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Domowe biznesy

Recenzuje: Kamil Jan Żółkiewicz

Pieniądze nie są jak owoce – nie rosną na drzewach. Od dziecka wpaja się nam, że trzeba na nie ciężko zapracować. Joanna Dymmel przekonuje w swojej przewrotnie zatytułowanej książce „Gdzie rosną pieniądze”, że wcale tak nie jest – wystarczy zacząć dostrzegać gotówkę dookoła siebie. Opowiada, jak zaczęła się jej przygoda ze sprzedawaniem. Następnie krok po kroku przeprowadza nas samych przez ten proces, od posegregowania rzeczy w mieszkaniu, przez wystawienie ogłoszeń, po wysyłkę towaru. Przekonuje, że nasze życie nie obraca się wokół pieniądza, że to tylko dodatek do naszej egzystencji, pomagający osiągnąć niektóre cele. Proponuje nam coś na kształt recyklingu pieniądza: skoro nie korzystamy z niektórych rzeczy, warto odzyskać z nich część gotówki.

Książka jest napisana lekkim językiem, czytając, odnosimy wrażenie, jakby zwracał się do nas najbliższy przyjaciel. Opowieść okraszona została różnego rodzaju historyjkami, anegdotami i wtrąceniami, dzięki czemu wydaje się nam bliższa. Atutem tej pozycji są dodatki do niej. Poza nauką autorka oferuje narzędzia – schematy, które przydadzą nam się przy stosowaniu się do rad zawartych w publikacji.

Joanna Dymmel przedstawia mnóstwo porad – jak znaleźć w mieszkaniu rzeczy do sprzedania, jak je wycenić, jak napisać dobre ogłoszenie, jak przygotować towar do wysyłki. Tyle że w dużej mierze jej wskazówki to nic odkrywczego. Wadą książki jest także jej cena – 40 zł za wiedzę, którą można znaleźć w internecie bądź zwyczajnie się ją już ma, to jednak trochę za dużo.

Książka „Gdzie rosną pieniądze” stanowi poradnik idealny dla osób, które nie bardzo potrafią poradzić sobie z kwestią sprzedaży online. Niesie w sobie cenną wskazówkę, że nie warto przywiązywać się do rzeczy materialnych. Jej lektura na pewno zmienia podejście do przedmiotów, które ma się w domu. Zdecydowanie pomaga w przejściu przemiany od chomika bibelotów do handlarza roku. Ale czy jest do niej niezbędna, każdy powinien już ocenić sam.

Autor: Joanna Dymmel
Tytuł: Gdzie rosną pieniądze. Pierwszy poradnik o tym, jak znaleźć pieniądze, nie wychodząc z domu
Wydawca: Znak, 2018
Liczba stron: 224