Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Sherlockon 2018 – relacja

Autor: Wiadomości

Data dodania: 2018-07-05 11:36

W weekend 31 czerwca – 1 lipca odbył się na Ursynowie drugi zjazd fanów Sherlocka. Na miłośników detektywa czekały dwa dni wypełnione atrakcjami: warsztatami, prelekcjami, słuchowiskami, konkursami. Były również mobilne pokoje zagadek – do wyboru „Morderstwo w hotelu” i „Zaginięcie Sherlocka” – oraz tekturowe podobizny serialowego Sherlocka i Watsona, a także replika „Tardis”, czyli kultowej budki z serialu Doktor Who, z którymi uczestnicy konwentu chętnie robili sobie zdjęcia. Choć pogoda nie do końca dopisała, frekwencja jak najbardziej, przybyło bowiem kilkaset osób z całej Polski.

Konwent odbywał się stosunkowo daleko od centrum Warszawy, bo w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów. Na szczęście łatwo było trafić – w sobotę przed 11 autobus linii 709 był pełen fanów Sherlocka. Od samego rana działo się wiele: w tym samym czasie odbywało się kilka wydarzeń i czasem trudno było zdecydować, co wybrać. Pierwszego dnia czekały na uczestników zlotu między innymi takie wykłady, jak Wiktoriańscy seryjni mordercy czy Psychopaci przed sądem, przygotowane przez Koło Naukowe Paragraf. Bardzo ciekawy okazał się pokaz technik kryminalistycznych, który przeprowadzili kryminolodzy Marcin Mańczak i Jacek Cyran. Zainteresowaniem cieszyły się również gra w bingo i quiz wiedzy o Sherlocku.

W drugim dniu konwentu sporo wykładów i zajęć wiązało się z serialem BBC. Fanom Benedicta Cumberbatcha spodobały się warsztaty z podstaw filmowania, kadrowania i ujęć na podstawie serialu oraz warsztaty z wymowy, za to wykład o tym, dlaczego Sherlock BBC jest bardzo złym serialem, już niekoniecznie. Najciekawszymi atrakcjami tego dnia okazały się słuchowisko na żywo „Odcienie czerni”, prowadzone przez Maję Margasińską, oraz pokaz bartitsu w wykonaniu L'Extreme Est.

Podczas drugiego Sherlockonu działo się wiele, atmosfera była świetna i nawet ci, którzy nie są fanami Sherlocka, mogli znaleźć coś dla siebie. Jeśli więc w tym roku nie mogliście przyjechać, koniecznie wybierzcie się za rok!

 

Foto: Maciek Domański. Więcej zdjęć znajdzecie na fanpejdżu organizatora: KLIK.

Podziel się:

komentarzy: 1

Dodaj komentarz  

Pokaż: [drzewo komentarzy] [komentarze według daty dodania]

Użytkownik: Klosterkeller 2018-07-05 17:36 napisał(a):

Odpowiedź na: W weekend 31 czerwca &nd... | Wiadomości Pokaż rodzica

Kiedy widzę serialowe postacie, zawsze mnie one rażą - nie tak, zupełnie nie tak, wyobrażam sobie Sherlocka i Watsona.

Linka Odpowiedz