Dodany: 25.06.2018 16:14|Autor: mrs.book.book

„Tylko martwi nie kłamią”

To kolejna książka Katarzyny Bondy z serii o psychologu śledczym. Głównym bohaterem jest oczywiście Hubert Meyer. Jeśli nie wiesz, czym on się zajmuje, zajrzyj do mojego wcześniejszego tekstu o „Sprawie Niny Frank”, pierwszym tomie tej serii – gdzie dokładniej opisałam pracę profilera.

Akcja dzieje się w Katowicach. Właśnie tam główny bohater i seksowna pani prokurator próbują rozwiązać zagadkę zabójstwa w zabytkowej kamienicy w samym centrum miasta. Zamordowany został „śmieciowy baron”, a wszystkie poszlaki wskazują na porachunki biznesowe. Lecz Hubert ma inne przeczucia.

Co z tą śmiercią ma wspólnego zbrodnia sprzed siedemnastu lat? Czemu zabójstwo zostało dokonane w kamienicy i gabinecie pani doktor seksuolog? A może to córka „śmieciowego barona” zabiła własnego ojca, by odziedziczyć firmę? Na te pytania odpowiesz sobie po przeczytaniu powieści.

Jak już kiedyś wspominałam, spodobały mi się kryminały. Choć ta historia jest wciągająca, miałam kryzys w czytaniu mniej więcej w połowie. Jakoś nie ciągnęła mnie ta książka do siebie. Lecz warto było do niej wrócić i ją skończyć.

Polecam.