Dodany: 25.06.2018 09:08|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Ta książka nas kocha?

Recenzuje: Agata Polte

PewDiePie to znany youtuber, wielka gwiazda internetu. Ma na całym świecie miliony fanów, których z każdym dniem przybywa. Chociaż jest tak rozpoznawalny, ja dowiedziałam się o nim kilka miesięcy temu, gdy natknęłam się na jeden z jego filmów, a naprawdę go polubiłam dopiero po przeczytaniu jego książki. Dlaczego? Bo królują w niej sarkazm i czarny humor. Nie będzie dużym zaskoczeniem dla tych, którzy znają youtubera, gdy powiem, że „Ta książka cię kocha” jest napisana z ogromną dawną ironii i specyficznego humoru. Nie wiem, czy można zresztą powiedzieć „napisana”, bo przecież to nic innego jak zbiór memów, obrazków i „złotych cytatów”, z których autor w istocie stroi sobie żarty. Sam przecież na pierwszych stronach przyznaje, że stworzył to wszystko dla zabawy. Chciał zrobić coś, co wywoła nasz uśmiech, zachęci nas i pobudzi do korzystania z… życia. Tak, życia, bo w swoich postach PewDiePie ironicznie podchodzi też do ograniczania się do siedzenia z nosem w monitorze. Poza tym chciał także, by jego książka pomogła nam spojrzeć z pewną dozą sceptycyzmu na te wszystkie mądrości, z którymi stykamy się w internecie na co dzień.

Moim zdaniem youtuberowi udało się osiągnąć cele, które wymieniłam. „Ta książka cię kocha” jest jednym wielkim sarkastycznym komentarzem na temat życia, internetu i ludzi. To przyjemny zbiór ironicznych komentarzy i kolorowych obrazków. Śmiesznych pseudocytatów i wielobarwnych napisów. Idealnie nada się do poprawienia sobie humoru czy odprężenia po ciężkim dniu. Wymaga jednak podkreślenia, że trzeba podejść do niej z odpowiednim dystansem, bo przecież chodzi o to, by rozbawiła, a nie wywołała niesmak. Tak może się zdarzyć, gdyż poczucie humoru autora jest naprawdę specyficzne i nie każdemu będzie odpowiadać. Ja, jako osoba ceniąca sobie sarkazm ponad wszystko inne, bardzo dobrze bawiłam się podczas czytania. Jeśli wy także lubicie tego rodzaju żarty, zajrzyjcie do środka i przekonajcie się nie tyle czy ta książka kocha was, ile czy wy pokochacie tę książkę.

Autor: PewDiePie
Tytuł: Ta książka cię kocha