Dodany: 23.06.2018 17:43|Autor:

Książka: Kroniki portowe
Proulx Annie E.
Notę wprowadził(a): agnesines

nota wydawcy


Kultowa powieść w nowym przekładzie!


"Kroniki portowe" to opowieść o człowieku, który na zapomnianej wyspie odnajduje swoją tożsamość i odzyskuje utracone w dzieciństwie poczucie własnej wartości. To także rozgrywająca się na surowych, mroźnych wybrzeżach Nowej Fundlandii historia o tym, że do odwrócenia kolei losu nie zawsze trzeba wielkich rewolucji, tylko wystarczy dać się ponieść sprzyjającym nurtom.

Annie Proulx jest autorką dziesięciu książek. Uhonorowana m.in. Nagrodą Pulitzera, National Book Award, The Irish Times International Fiction Prize oraz PEN/Faulkner Award. Jej opowiadanie "Tajemnice Brokeback Mountain" stało się kanwą nagrodzonego Oscarami filmu. Jej najnowszą powieścią są "Drwale".


"Wszystkim, którzy sięgają po tę powieść po raz pierwszy, zazdroszczę. Bo »Kroniki portowe« przypominają, czym jest przyjemność lektury w najczystszej postaci. To literatura dla uważnych, ale oferująca czytelnikowi czas niezwykły. Proszę się więc wyciszyć, wyłączyć komputer, odłożyć telefon i na kilka wieczorów skryć się przed światem. Proza Annie Proulx na to zasługuje".

Wojciech Szot, Kurzojady


"Nie ma nic bardziej morskiego, nic bardziej północnego jak opowieść rodem z Nowej Fundlandii pełna legend, duchów, śmierci i wody. Wody, która zabija i ożywia jednocześnie. Niezapomniana historia!"

Olga Kowalska, WielkiBuk.com


"»Kroniki portowe« to opowieść o poszukiwaniu prawdy o sobie i w relacjach z innymi ludźmi.
Ale żeby je odnaleźć - zdaje się mówić do nas Annie Proulx - trzeba najpierw wyruszyć w drogę. Do krainy nieprzystępnej i surowej, która jednak, tak jak przed wiekami, daje schronienie rozbitkom. Krainy, w której kryją się Tajemnica i Duchy Przeszłości. Gdzie prostocie dnia codziennego towarzyszy metafizyka. A nad wszystkim góruje siła i mądrość Matki Natury".

Jan Niebudek, Polskie Radio Program 3


"Żywa, dowcipna… ukazuje surrealistyczne poczucie humoru pani Proulx oraz jej entuzjazm dla osobliwych słabostek ludzkości".

Howard Norman, "The New York Times Book Review"


"Oszałamiająco wielkoduszne »Kroniki portowe« Annie Proulx topią zamarznięte żywoty bohaterów i ogrzewają życie czytelników".

Roz Spafford, "San Francisco Examiner & Chronicle"

[Wydawnictwo Poznańskie, 2018]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 251
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: