Dodany: 19.06.2018 13:37|Autor:

Pierwsza polemiczna publikacja popularnonaukowa dotycząca fenomenu teorii Wielkiej Lechii. Autor – doktorant na Wydziale Historii UW, dziennikarz, autor artykułów popularnonaukowych – poddaje analizie zjawisko popularności teorii wielkolechickich. Odnosząc się głównie do publikacji J. Bieszka, wykazuje błędy merytoryczne w interpretacji źródeł i przesłanek składających się na wyobrażenie Imperium Lechickiego. W książce znajdziemy też próbę analizy socjologicznej i odpowiedzi na pytania: kim są zwolennicy Wielkiej Lechii? Z czego wynika fenomen jej popularności?

Część zwolenników teorii Wielkiej Lechii pozostaje głucha na merytoryczne argumenty. Stąd wielu uczonych wątpi w sens polemizowania z nimi. Niektórzy uznają wręcz takowe działanie za niepotrzebne dowartościowywanie pseudonaukowców. Skala zjawiska jest na tyle duża, iż zasługuje ono na przyjrzenie mu się z uwagą. Fenomen Lechii mówi bowiem wiele interesujących rzeczy o naszych czasach – naszych aspiracjach, lękach i nadziejach.

[Wydawnictwo Naukowe Sub Lupa, 2018]

Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 19.06.2018 15:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Pierwsza polemiczna publi... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Nie wiada, czy się cieszyć, że ktoś się wziął za debunk tej para-historii, czy raczej żalić, że w ogóle trzeba się zajmować czymś tak tragicznie głupim - jakby ktoś musiał udowadniać, że Ziemi nie opanowali Reptilianie :/