Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Zaproszenie na Sherlockon

Autor: Wiadomości

Data dodania: 2018-06-15 12:13

Konwent Sherlockon Polska zbliża się coraz bardziej! Przypominamy, że odbędzie się w weekend 30 czerwca – 1 lipca 2018 w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów na ul. Kajakowej 12b w Warszawie.

 

O czym będzie można posłuchać i co zrobić na Sherlockonie?

Sherlockon, czyli konwent fanów Sherlocka Holmesa, wbrew pozorom nie jest tylko dla miłośników detektywa. Organizatorki to dziewczyny ciekawe świata i tą ciekawością chcą zarażać wszystkich wokół. Dlatego podczas Sherlockonu z jednej strony będzie można posłuchać ciekawych prelekcji i paneli, a z drugiej – zrobić coś własnymi rękami, wziąć do ręki pióro, pędzel czy kamerę i odkrywać nowe pasje.

 

 

Prelekcje i dyskusje

Na konwent zjeżdżają się sherlockiści z całej Polski, aby opowiadać o swoich fascynacjach związanych z literaturą kryminalną, kryminalistyką i psychologią sądową. W tym roku będziemy mogli posłuchać prelekcji o aktorach odgrywających rolę Sherlocka Holmesa, takich jak Jeremy Brett, Benedict Cumberbatch czy Peter Cushing. Pochylimy się nad postaciami Sherlocka Holmesa, profesora Moriarty’ego i tajemniczej Irene Adler oraz dowiemy się, dlaczego inteligencja jest sexy? Psychologowie kryminalni i sądowi opowiedzą o seryjnych mordercach epoki wiktoriańskiej i przybliżą pojęcie ciemnej triady osobowości i zjawisko psychopatii.

W każdym momencie konwentu będzie można przenieść się z sal prelekcyjnych do pomieszczeń warsztatowych bądź Sali Widowiskowej.

 

 

Warsztaty i konkursy

W Strefie Warsztatów będzie można wziąć udział w takich zajęciach jak:

- warsztaty twórczego pisania „Jak wywoływać emocje” z pisarzem, autorem kryminałów Michałem Larkiem,

- warsztaty z podstaw filmowania, kadrowania i ujęć na podstawie serialu BBC „Sherlock”,

- panel z rysownikami, podczas którego zaproszeni artyści, twórcy mang, komiksów i fanartów, będą dzielić się z uczestnikami tipami technicznymi i proponować szybkie zadania praktyczne,

- warsztaty z wymowy brytyjskiej z Beatą Walesiak, lektorką języka angielskiego, założycielką „Unpolish your English”,

- wykład i warsztaty z budowania uli i pszczelarstwa miejskiego,

- warsztaty z technik pamięciowych prowadzone przez psycholog Joannę Kotek.

W Sali Widowiskowej kryminolodzy ze Szkoły Policyjnej w Pile zaprezentują pokaz technik kryminalistycznych i zbierania śladów z miejsca zbrodni, a każdy uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił w zbieraniu odcisków złoczyńcy.

Na deskach sceny widowiskowej odbywać się będą także liczne konkursy. Niektóre będą wymagać przygotowania i wiedzy (np. konkurs cosplay – odgrywanie ról postaci znanych ze świata Sherlocka Holmesa i seriali BBC czy wiedzówka o Sherlocku Holmesie), inne będą świetną okazją do zabawy i zdobycia nagród dla każdego, także zupełnych laików (np. kalambury, bingo czy otwarta gra terenowa).

 

Pokazy, koncerty i słuchowisko

Wszystkich zmęczonych aktywnymi atrakcjami organizatorki zapraszają do barków zlokalizowanych na terenie konwentu lub na jedną z atrakcji, podczas których można się wygodnie rozsiąść i tylko oglądać i słuchać – jak występ teatru impro, koncert zespołu Golden Violins (grającego w skrzypcowych aranżacjach popularne hity i motywy z serialu BBC „Sherlock”), pokaz XIX-wiecznej sztuki walki bartitsu czy słuchowisko na żywo – połączenie słuchowiska kryminalnego z koncertem na żywo i wizualizacjami (spektakl firmuje znana miłośnikom audiobooków marka Audioteka.pl).

Sherlockon to wyjątkowe miejsce, w którym spotykają się zarówno fani eleganckiego brytyjskiego detektywa epoki wiktoriańskiej, jak i młodzieńczy fandom tętniącego życiem serialu BBC „Sherlock”. Tu znajdzie się miejsce i dla miłośników książek, i nałogowych oglądaczy seriali, dla twórców fanfików i fanartów, dla szalonych ekscentryków i rodzin z dziećmi, szukających ciekawej rozrywki.

Przyjdź i przekonaj się, czy świat Sherlocka Holmesa jest także dla Ciebie!

Akredytacje w cenie 20 zł (jednodniowe) i 30 zł (weekendowe) można kupić przez internet TUTAJ.

UWAGA: na naszym fanpejdżu możecie wygrać dwie podwójne wejściówki na wydarzenie: KLIK.
 

Podziel się:

komentarzy: 0

Dodaj komentarz