Dodany: 14.06.2018 14:38|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Twórcza strona futbolu w wersji dla młodych kibiców

Recenzuje: Aneta Grabowska

Nic nie wyzwala takich emocji, jak piłka nożna – zwłaszcza ta w światowym wydaniu (choć jako jedna z nielicznych, jakich znam, wolę naszą ligową). W Ameryce Południowej dzieciaki od małego kopią piłkę przed domem, licząc na to, że staną się drugim Messim, Pelém czy Maradoną. Na całym świecie ludzie w każdym wieku – i to nie tylko mężczyźni – dają się ponieść emocjom, gdy zasiadają na trybunach lub przed telewizorem i oglądają najważniejsze na świecie rozgrywki futbolowe. Ten czas po raz kolejny przed nami, dlatego warto poznać publikację, która dla wielu może okazać się niezbędna podczas mistrzostw świata.

"Piłka w grze!" jest prawdziwą gratką dla fanów tego sportu, a podtytuł "Futbolowa książka aktywnościowa" doskonale podsumowuje to, co znajdziemy w środku. Prawie sto pięćdziesiąt stron przeznaczonych na twórczość młodego kibica, który będzie projektował piłki, dorysowywał czupryny czy zaznaczał miejsca siniaków na swoich nogach. Ale na rysowaniu, czyli doskonaleniu grafomotoryki, się nie kończy. Bo dziecko będzie także przewidywać wyniki meczów i sprawdzać, czy udało mu się je odgadnąć, typować liczbę goli strzelonych we własnych podwórkowych rozgrywkach – to naprawdę cudo na okres mistrzostw, kiedy chęć wyjścia na dwór i pokopania piłki z kolegami wzrasta kilkakrotnie.

Ta publikacja jest także skarbnicą wiedzy piłkarskiej, choć w nieco nietypowym wydaniu. Bo z jednej strony przypomina najpiękniejsze parady bramkarskie wszech czasów, z drugiej - wszystkie fryzury Davida Beckhama, których – jak wiadomo – było sporo. Muszę przyznać, że uwielbiam książki angażujące twórczo dzieci, a ta – z racji tematyki i wartości merytorycznej – jest mi szczególnie bliska. Być może na pierwszy rzut oka wydaje się niepozorna – na każdej stronie jedynie czarna kreska i różne zawijasy nią rysowane. Ale wczytajcie się w zadania. Wtedy zapewne podzielicie moje zdanie.

Zdecydowanie polecam, zwłaszcza teraz, gdy przed nami wielkie piłkarskie emocje!

Autor: Joe Gamble
Tytuł: Piłka w grze! Futbolowa książka aktywnościowa