Dodany: 13.06.2018 14:17|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

HBO zamówiło pilotażowy odcinek spin-offu „Gry o tron”

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów „Gry o tron”. HBO zamówiło pilotażowy odcinek spin-offu kultowej serii. Jego akcja ma się toczyć tysiące lat przed wydarzeniami, które poznaliśmy do tej pory i skupić się na Erze Herosów, zakończonej Długą Nocą, czyli trwającą całe pokolenia zimą, w czasie której odbyła się wojna przeciwko Białym Wędrowcom. Planowany serial ma przybliżyć widzom losy legendarnych Starków, tajemnice Wschodu oraz prawdziwe narodziny Białych Wędrowców. Sam Martin podkreśla, że zamówienie pilotażowego odcinka nie jest równoznaczne z powstaniem całego serialu.

Spin-off o Erze Herosów to tylko jedna z kliku rozważanych produkcji. Już w zeszłym roku George R.R. Martin informował, że ma być ich aż pięć i że będą one prequelami. Zapewniał także, że żaden z nich nie będzie opowiadał o Dunku i Jaju ani rebelii Roberta Baratheona.

Scenariusz pilotażowego odcinka napisali Jane Goldman (znana z pracy nad tytułami takimi jak „X-Men: Pierwsza klasa” czy „Kingsman: Tajne służby”) i George R.R. Martin. Nad pozostałymi odcinkami mają pracować również Max Borenstein („Godzilla”, „Kong: Wyspa Czaszki”), Brian Helgeland („Tajemnice Los Angeles”) i Carly Wray („Mad Men”).

Zdjęcie: materiały promocyjne