z okładki

Notę wprowadził(a): margines

Książka: Odzyskana niepodległość: 10 opowiadań z XX wieku (antologia; Bąkiewicz Grażyna, Szymeczko Kazimierz, Wakuła Paweł)

Data dodania: 2018-06-13 08:57

Książki z serii „A to historia!” dedykujemy tym, którzy cenią i lubią historię, oraz tym, którzy… za nią nie przepadają! Dzięki nim przekonają się, że historia Polski jest barwna i ciekawa, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i trzymających w napięciu, dramatycznych wydarzeń.

AUTORZY

„Odzyskana niepodległość” to piąta książka z cyklu „Zdarzyło się w Polsce”. Ostatni tom cyklu ukazuje się w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i poświęcony jest burzliwemu okresowi w historii naszej ojczyzny. Współcześni autorzy książek dla dzieci i młodzieży, pasjonaci historii, przedstawili w nim II Rzeczpospolitą, okupację hitlerowską i PRL widziane oczami: powstańców śląskich, uczestników bitwy warszawskiej, żołnierzy Armii Krajowej i repatriantów zza Buga. Za ich sprawą czytelnik stanie się świadkiem zamachu na prezydenta Gabriela Narutowicza, przeniesie się do płonącego warszawskiego getta, będzie towarzyszyć tym, którzy do wolnej Polski szli u boku generała Andersa, a także tym, którzy walczyli o nią podczas strajków robotniczych.

[Wydawnictwo Literatura, 2018]