Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Robert Lewandowski w komiksie Marvela

Autor: Wiadomości

Data dodania: 2018-06-12 12:52

Z okazji zbliżającego się Mundialu Marvel Comics wydał serię 13 komiksów — w jednym z nich pojawił się polski napastnik Robert Lewandowski.

Lewandowski występuje w serii o tytule: „Strzeż się tej trójki”. Kadr przedstawia piłkarza tuż po zdobyciu bramki. Podpis do ilustracji brzmi: „Od popularnego napastnika Roberta Lewandowskiego oczekuje się, że będzie siłą napędzającą polską drużynę. Czy jeden człowiek jest w stanie udźwignąć na swych barkach tak wielki ciężar?”.

Sputnik poprosił o komentarz kulturoznawcę, specjalistę w dziedzinie komiksów Daniela Tamkuna.

— To miły akcent ze strony Marvela i potwierdza status Lewandowskiego jako gwiazdy. Przy czym pamiętajmy, że pojawia się w jednym kadrze, a komiks nie jest o nim, tylko o Mundialu. Trudno o bardziej rozpoznawalny symbol polskiej drużyny niż nasz król strzelców.

Jednak trochę się dziwię, czemu media tak to nagłaśniają. Chyba przez skojarzenie, że Marvel to duża marka i robi komiks o Lewandowskim.

— Wcześniej w Marvelu pojawiali się Polacy?

— Tak, okazjonalnie pojawiały się postaci z historii i mediów, jak Maria Skłodowska-Curie, Karol Wojtyła czy Andrzej Duda, oraz mnóstwo fikcyjnych postaci pobocznych. Przy czym teraz mowa o uniwersum Marvela z Kapitanem Ameryką, Iron Manem itp. Komiks z Lewandowskim nie ma z tym nic wspólnego. To komiks reklamowy na Mundial, osadzony w naszej rzeczywistości.

— A co sądzisz o podpisie do kadru z Lewandowskim? Bo ja mam wrażenie, że wbito lekką szpileczkę Polsce: po pierwsze drużynie (jakby tylko Lewandowski dobrze grał, reszta się nie liczy), a po drugie można by dopatrzeć się głębszego sensu…

— Najwięcej miejsca w tych epizodach poświęcono gwiazdom — Ronaldo i Messiemu, a o ich drużynach ledwie wspomniano. Nie sądzę, żeby była w tym złośliwość.

— No cóż, niebawem dowiemy się, czy jeden człowiek jest w stanie udźwignąć na swych barkach tak ciężkie brzemię i czy to brzemię rzeczywiście jest ciężkie. Jedno jest pewne — będzie bardzo ciekawie!

 

Źródło: https://pl.sputniknews.com

 

Podziel się:

komentarzy: 0

Dodaj komentarz