Dodany: 17.08.2010 10:07|Autor:

W wydaniu specjalnym tygodnika "Polityka", "30 prawdziwych historii do śmiechu i łez" w pięciu rozdziałach przedstawiony został obraz Polski na smutno i na wesoło. Znajdziemy w nich historie o zachowaniach erotycznych Polaków, barwne sceny z życia polskiej prowincji, przeczytamy o elitarnych osiedlach i naszych slumsach, o wykorzystywanych dzieciach i próbach wyrwania się ze społecznego zamknięcia. Jest to zbiór tekstów obyczajowych ostatniej dekady autorstwa dziennikarzy "Polityki" (Martyny Bundy, Juliusza Ćwielucha, Jana Dziadula, Edyty Gietki, Marcina Kołodziejczyka, Cezarego Łazarewicza, Wojciecha Markiewicza, Sławomira Mizerskiego, Barbary Pietkiewicz, Joanny Podgórskiej, Ryszardy Sochy, Jagienki Wilczak i Ewy Winnickiej).

Tak jak w poprzednim tomie każdy reportaż, publikowany wcześniej w "Polityce", został uzupełniony najnowszymi informacjami o losach bohaterów lub – pisanymi z dzisiejszej perspektywy – komentarzami dotyczącymi omawianej sprawy. Wiele drukowanych tekstów otrzymało najbardziej prestiżowe dziennikarskie wyróżnienia.

[Polityka Spółdzielnia Pracy, 2010]