Dodany: 28.05.2018 19:29|Autor: Kamoski

Książki i okolice> Zestawienia tematyczne

Sc-fi/Fantastyka

Witam,

poszukuję książek pokroju Pana Lodowego Ogrodu, Oka Jelenia -> ogólnie, tytułów (serii) gdzie człowiek mający dostęp do nowoczesnej technologii, lub ma o niej pojęcie trafia między ludzi (istoty xd) którzy są w tym względzie zacofani. Achaja z swymi pewnymi motywami (kto czytał ten wie) również trafia w moje zainteresowanie. Krócej -> wszystko gdzie nowoczesna technologia kontrastuje z jej brakiem.

Jeśli ktoś ma też do polecania jakieś dobre space opery lub cyberpunk (w przypadku drugiego znam klasykę jak leci, tak w blisko 90%) też może zarzucić tytułem.
Użytkownik: Sten 28.05.2018 21:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam, poszukuję książ... | Kamoski
Ja bym polecił Wojny Rady Ringo, a szczególnie pierwszy tom. Mamy technologię podobną do bystrów z Wizji lokalnej Lema, czy mocy uroczysk z Pana Lodowego Ogrodu, która umożliwia istnienie świata z elementami wziętymi żywcem z fantasy. Oczywiście do czasu gdy na łonie Rady pojawia się grupa kontynuująca tradycje Lutra, rewolucji francuskiej, Lenina czy Hitlera, chcąca stworzyć nowy świat przez rozwalenie starego. Krótko - sf w szatach fantasy, z technologiami tak zaawansowanymi, że nieodróżnialnymi od magii.
Zastanowił bym się jeszcze nad Imperium Człowieka tegoż autora. Nie czytałem, ale może to podobna tematyka.

Inną serią jest Niszczyciel Andersona. Niszczyciel z czasu II wojny światowej trafia do alternatywnego świata, gdzie wymieranie które dotknęło dinozaury nie wystąpiło, albo nie na taką skalę. Załoga angażuje się w wojnę między dwoma inteligentnymi gatunkami. Autor będąc ekspertem od replik starej broni palnej wykorzystał swoją wiedzę. Seria liczy już kilkanaście pozycji, z których przetłumaczono tylko pięć.