Notę wprowadził(a): asia_

Książka: Mój kucyk Pony: Przyjaźń to magia: Tom 8 (antologia; Anderson Ted, Fosgitt Jay Patrick, Rice Christina i inni)

Data dodania: 2018-05-17 14:28

Komiks „My Little Pony: Przyjaźń to magia” powstał na podstawie serialu telewizyjnego o takim samym tytule. Zarówno serial, jak i potem komiks szybko stały się wielkimi przebojami w Stanach Zjednoczonych.

W ósmym tomie przygód kucyków znalazły się trzy opowieści. W pierwszej Cheerilee wyrusza do Manehattanu, by zobaczyć swoją bliźniaczą siostrę, Cherry Blossom, walczącą na ringu. Wydarzenia przybierają jednak niespodziewany obrót...

Druga historia pokazuje przygotowania do dorocznego festynu w Ponyville. Podczas gdy Twilight Sparkle wyjeżdża co Canterlotu, by przyciągnąć na to wydarzenie jak najwięcej turystów, w samym Ponyville wybucha spór, który może zagrozić powodzeniu festynu.

W trzeciej opowieści występują jabłka, które wskutek kosmicznej magii stały się rozumnymi istotami. Napotkamy tu elementy pastiszu klasycznych fabuł spod znaku grozy.

Komiks dostarczy rozrywki zarówno młodszym, jak i zupełnie dorosłym czytelnikom.

[Egmont Polska, 2017]