Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Władca Pierścieni

Książki i okolice> Pomoc

Autor: DadeK

Data dodania: 2018-05-17 00:25

Witam. Planuję kupić trylogię Władcy Pierścieni. Jednak mam dylemat jakie wydawnictwo będzie dobre. Mogę tutaj liczyć na pomoc? Oczywiście z tego co zdążyłem wyczytać to tłumaczenie Pani Skibniewskiej wybieram. Ta książka której link dam niżej będzie dobra? Z góry dziękuję za pomoc. :)

https://livro.pl/wladca-pierscieni-druzyna-pierscienia-dwie-wieze-powrot-krola-tolkien-john-ronald-reuel-sku1061336437.html?gclid=EAIaIQobChMIpd2nv5SL2wIVw​6sYCh3duw0jEAQYBCABEgLLHfD_BwE&gclsrc=aw.ds
Podziel się:

komentarzy: 4 | wyświetleń: 392

Dodaj komentarz  

Pokaż: [drzewo komentarzy] [komentarze według daty dodania]

Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 2018-05-17 08:35 napisał(a):

Odpowiedź na: Witam. Planuję kupić tryl... | DadeK Pokaż rodzica

Ja mam i polecam. Ładnie się prezentuje, a w środku dobry i bardzo cienki papier, dzięki czemu ponad 1000 stron nie jest bardzo grube. Tłumaczenie też jest poprawione i usunięto ewidentne błędy oraz dostosowano odmianę rzeczowników (krasnoludy, elfy). To ostatnie może wywołać w pierwszej chwili pewne zgrzyty, ale to kwestia przyzwyczajenia.

Linka Odpowiedz

Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 2018-05-17 14:21 napisał(a):

Odpowiedź na: Witam. Planuję kupić tryl... | DadeK Pokaż rodzica

Hehe, akurat sobie to wydanie wczoraj nabyłem, tylko z innej księgarni, wiedziony własnym tematem Najlepsze książki domagające się wznowienia, czyli "bestsellery według Louriego" ;)

Linka Odpowiedz

Użytkownik: DadeK 2018-05-18 01:24 napisał(a):

Odpowiedź na: Witam. Planuję kupić tryl... | DadeK Pokaż rodzica

Czyli to będzie ok? Jestem fanem tej trylogii i chciałbym aby tłumaczenie oddawało najlepszy klimat tego filmu, dokładniej chodzi mi o wszystkie nazwy bohaterów oraz miejsc tak jak były w oryginale,a nie jak przetłumaczył np. Pan Łoziński.

Linka Odpowiedz

Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 2018-05-19 16:05 napisał(a):

Odpowiedź na: Czyli to będzie ok? Jeste... | DadeK Pokaż rodzica

Pod względem imion i nazw to tak. Ale klimat książki i filmu jest całkiem inny, a to tłumaczenie chyba jeszcze bardziej podkreśla różnice. Innych tłumaczeń nie czytałem w całości, więc nie wiem jak z nimi jest, tu jest jakieś porównanie:
https://wilczywykrot.blogspot.com/2009/04/tumaczen​ia-wadcy-pierscieni.html

Linka Odpowiedz