Dodany: 09.05.2018 18:38|Autor:

"Wielka encyklopedia drzew i krzewów" jest nieocenioną pomocą dla ogrodników, architektów krajobrazu i dla wszystkich miłośników przyrody. Zawiera wyczerpujące i usystematyzowane informacje o ponad tysiącu drzew zrzucających na zimę liście, iglaków oraz rozmaitych krzewów. Dobrze znanych - ale też i takich, które dopiero od niedawna sadzone są w naszych parkach i ogrodach. Jako podstawowe kryterium klasyfikacji autor przyjął ich wielkość, podając też najważniejsze informacje o historii danego gatunku, jego wymaganiach, a także o tym, co jest arcyważne, gdy zakładamy przydomowy ogród - jakie rozmiary i w jakim czasie osiąga dane drzewo i krzew. Wielką zaletą książki są znakomite barwne zdjęcia, wykonane m.in. przez autora. Zwiedził on w tym celu wiele znanych parków i ogrodów (często zamkniętych dla publiczności), w których rosną okazy rzadkie albo bardzo egzotyczne - a jednak możliwe do hodowli w warunkach europejskich.

Nico Vermeulen jest Holendrem. Uchodzi za jednego z najbardziej kompetentnych znawców roślin w Europie i na świecie. Napisał wiele książek poświęconych hodowli kwiatów, drzew i krzewów, wydaje miesięcznik poświęcony tej tematyce.

[Bellona, 2006]