Dodany: 2010-08-12 14:52|Autor: Admin

Rozwój BiblioNETki cz. II


Poprzednia czytatka była o tym że BiblioNETka stoi przed szansą/wyzwaniem jakim jest potrzeba zatrudnienia programisty.
Wiąże się z tym oczywiście konieczność stworzenia stabilnej (wszak to etat!!) finansowej podstawy ku temu.

Obecna sytuacja pozwala nam opłacać aktualne koszty (czasem wspieramy BiblioNETkę sami kiedy na coś brakuje). Nasza własna praca nie jest wynagradzana finansowo. (ale mamy sporo frajdy z tego co też się liczy). O jakimś sensownym rozwoju myśleć nie możemy.

Od kilku tygodni dyskutujemy, studiujemy, czytamy historie różnych innych serwisów które stawały przed takim wyzwaniem w Polsce i zagranicą. Nie jest to sprawa łatwa, wbrew pozorom pełno jest w tej kwestii pułapek, łatwo popełnić błąd i stracić coś o czym się nie wiedziało że było bardzo ważne.

Sposobów jest wiele, omówię te które odrzuciliśmy:

- "więcej reklam!": to najprostsze rozwiązanie, które wybiera wiele portali. Dzięki temu wiele serwisów wygląda tak jak wygląda. Nie chcemy iść tą drogą (obyśmy nigdy nie byli do tego zmuszeni!), nie tylko dlatego że moralnie sprzeciwiamy się agresywnym reklamom (pamiętacie StronyNieRycza.pl?), ale też dlatego że BiblioNETka jako serwis czytelniczy powinna mieć charakter i atmosferę czytelni.
- "wspieranie serwisu": mamy taką możliwość, na dole strony jest do niej link. Niestety, bez zbiórki na konkretny, jednorazowy cel, ruch na tej stronie jest prawie zerowy. Anonimowe, spontaniczne wsparcie nie działa.
- "płatne funkcje": nie podoba nam się wizja dzielenia użytkowników na grupy z większą lub mniejszą listą funkcjonalności w serwisie w zależności od portfela. Nie tylko powoduje to "merkantylizację" atmosfery serwisu, ale też zabija "społecznościowego" ducha pracy nad czymś co jest wspólne, i większe niż suma cegiełek które każdy sam przynosi. Ten temat to opowieść na inna okazję, bo sporo w tym temacie było badań. (może Toruń?)
- "gadżety": jakkolwiek mieliśmy takie pomysły w przeszłości, zarobek w takim wypadku przede wszystkim trafia do producentów, po to by zdobyć określoną sumę, musielibyśmy drenować kieszeń BiblioNETkowicza w dużo większy sposób. Nie jest to też dochód stały, w końcu ileż można mieć kubków w szafie?
- "sponsor!": mieliśmy sponsora, ale czasy ku takim akcjom nie są dziś sprzyjające.
- "smsy za wszystko": prowizje operatorów są spore, znów aby dać coś dla BiblioNETki, ktoś musi poświęcić dużo więcej

Czego potrzebujemy?

- stałego dopływu środków, który przynajmniej w części pozwoli sfinansować nowy etat. Ryzyko związane z etatem (wypłaty co miesiąc, podatki, zusy, księgowość) weźmie na siebie nasza firma, ale by były ku temu przesłanki, musimy widzieć że stabilne wsparcie jest możliwe
- rozwiązanie musi być w miarę stabilne, i trwałe tak by nie wiązało się z drastycznymi konsekwencjami dla zatrudnianego
- nie chcemy zmieniać BiblioNETki w jeden wielki sklep, bliżej nam jest do czytelni i klubu dyskusyjnego i tam chcemy zostać

Jaki jest nasz pomysł?

Chcemy by każdy mógł zostać "Opiekunem BiblioNETki". Jeżeli podoba Ci się to co BiblioNETka wnosi, i chcesz się BiblioNETką zaopiekować, możesz to zrobić. Opiekun BiblioNETki, będzie miał na stronie swojego profilu malutką złotą tarczę. Nie będzie się to wiązało z dodatkowymi funkcjami czy przywilejami, ale Opiekunowie i Opiekunki mogą w przyszłości dostać swój własny dział na Forum, gdzie będziemy dyskutować nowe pomysły i ich realizację. Dodatkowo, będziemy ich też niecnie wykorzystywać jako myszy laboratoryjne, do testowania nowych rzeczy zanim trafia one do ogólnej bazy. Wynika to z tego, że nie wszystkie funkcje można testować na pełnym obciążeniu, przyda nam się wąska grupa, która będzie złożona z bywalców, dlatego w ten sposób połączymy przyjemne z przyjemnym.

Opiekunem można zostać na dwa sposoby: można wpłacić dowolną kwotę przez stosowny ekran (ale nie mniejszą niż 5 PLN, znów ze względu na prowizje) lub wysłać pocztówkę z miłym słowem, pomysłem, lub prywatną historią BiblioNETkową na nasz adres (oraz koniecznie z nikiem!). Sens pocztówek jest taki, że nie tylko o pieniądze w tym wszystkim chodzi, do funkcjonowania i utrzymywania BiblioNETki potrzebujemy też zachętny, dobrych słów i psychicznego wsparcia. Po otrzymaniu pocztówki, ręcznie zmienimy status użytkownika na opiekunowy.

Status "Opiekuna" będzie sztywno ustawiony na trzy miesiące. Wynika to z tego, że w przypadku etatu musimy zagwarantować sobie w miarę stałe środki. Nie wystarczy pojedynczy, jednorazowy zryw w tym wypadku.

Ta cała akcja to także trochę eksperyment. Nie wiemy czy się powiedzie, ale myślę że jest to coś dość unikatowego w polskim Internecie. To też miara Waszego zaufania do nas, oraz miara tego czy możliwe jest wzięcie takiej "masowej" odpowiedzialności za coś co powstaje w ramach wspólnej pracy.

Wiem, że taki ruch może spowodować komentarze w stylu "skok na kasę", "wyszło szydło z worka" etc. Internet często kipi zawiścią, i teoriami spiskowymi z którymi nie można wygrać, bo nigdy nie da się przedstawić wystarczających dowodów na swoją niewinność, czy czystość swoich intencji. Ba, nawet sama Wikipedia była oskarżana o niecne zamiary kiedy wprowadziła zbiórki pieniędzy. Tego się nie da uniknąć, i mimo że są to osobiście głęboko irytujące zarzuty, nie mam zamiaru ich komentować.

Uprzedzając jednak różne kwestie, niedomówienia chciałbym wyraźnie powiedzieć że:

"Tak, będziemy zbierać pieniądze, i Tak te pieniądze będą trafiać do naszej, BiblioNETkowej kieszeni. Tak, wszystkie kwoty będą przekazywane na bieżące cele BiblioNETki, i Tak ktoś będzie na tym zarabiał (swoją pensję). Tak, będzie to wynagrodzenie za pracę, rzetelną i maksymalnie wydajną, i Tak ostatecznie to my (Redakcja) odpowiadamy za to że wszystko będzie pożytkowane w sposób racjonalny. Tak, właścicielem BiblioNETki zawsze była i jest prywatna firma, i tak, bardzo jesteśmy z tego powodu zadowoleni, bo bez niej BiblioNETka by nie była tym czym jest dzisiaj. Mamy dzięki temu darmową księgowość, darmowy sekretariat, darmowe biuro i x innych rzeczy za które normalnie musielibyśmy płacić."

Jeżeli lubisz ten portal, jeśli korzystasz z niego i masz poczucie że w nosi w Twoje życie coś dobrego, jeśli to wszystko czym jest BiblioNETka jest dla Ciebie ważne i warte wsparcia i promocji, jeśli podoba Ci się to że można tutaj czytać dobre recenzje i dostawać świetne polecanki, i to wszystko bez wkurzających reklam: zostań Opiekunem BiblioNETki.

Chciałbym byś drogi Czytelniku tej czytatki, mógł i chciał poczuć się odpowiedzialny za BiblioNETkę, tak jak odpowiedzialni czujemy się my sami wobec Was. Mam głębokie przekonanie, że bez silnego zaangażowania naszej społeczności BiblioNETka nie będzie mogła rozwinąć się i świadomie wyznaczać trendy w polskim internecie. Jednocześnie jestem pewien tego, że razem możemy stworzyć z BiblioNETki przykład na to, że "można inaczej".

Nie pozwólmy by Episodex był epizodem w historii BiblioNETki. ;)

Nie czekaj! Już teraz pomóż BiblioNETce!

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 801999
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 214
Użytkownik: bogna 2010-08-12 17:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Nikt tego nie czyta? Nikt nie komentuje?
Ostatnio mniej mnie w BiblioNETce, ale jestem codziennie :-)
Widzę zmiany, BiblioNETka jest nowocześniejsza, bardziej funkcjonalna, lepiej się z niej korzysta.
Wiem, że to w dużej mierze zasługa Episodexa i dlatego możliwość zatrzymania go, to super sprawa.
"Opiekun BiblioNETki" to dobry pomysł, tylko forma wpłat musiałaby być jakaś bardzo prosta.
Mam nadzieję, że sporo osób poprze to rozwiązanie. :-)
Użytkownik: Admin 2010-08-12 17:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Nikt tego nie czyta? Nikt... | bogna
Czytaki nowe się nie "reklamują" w najnowszych komentarzach, więc zawsze trochę czasu mija zanim ktoś skomentuje. To też poważny problem w strukturze bazy, który musimy naprawić :))

Dzięki za miłe słowo :)
Użytkownik: carmaniola 2010-08-12 17:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Nikt tego nie czyta? Nikt... | bogna
Nie wiadomo, co najpierw czytać i komentować - nowe zmiany, czy czytatki Admina. :-)
Użytkownik: paren 2010-08-12 18:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Nikt tego nie czyta? Nikt... | bogna
To pora dnia sprawiła - przynajmniej w moim przypadku, tak trochę "między pracą a kolacją", ale teraz już przyglądam się zmianom. Myślę, że dobrze by było, gdyby Episodex mógł zostać na stałe. :-)
Użytkownik: carmaniola 2010-08-12 17:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
A czy Episodex zmieni potem nazwę na jakąś bardziej... stałą?
Dużo nie mogę, ale zawsze chętnie parę groszy podrzucę, bo korzystam, korzystam, korzystam i chwalę sobie wielce. A teraz lecę oglądać nowe zmiany, bo w pierwszym momencie w oczkach mi się zaćmiło! ;-)
Użytkownik: Admin 2010-08-12 18:05 napisał(a):
Odpowiedź na: A czy Episodex zmieni pot... | carmaniola
Może na wszelki wypadek zarezerwuję nika: Permanentex. :)
Użytkownik: carmaniola 2010-08-12 18:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Może na wszelki wypadek z... | Admin
Bardzo ładny! Rezerwuj! :-D
Użytkownik: 3o4u 2010-08-12 20:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Po pierwsze: kocham Biblionetkę. Dalej: będę regularnie wpłacała niewielką kwotę na jej rzecz (jako "Opiekun"), a jak się już w końcu obronię i znajdę pracę, to zapewne większą. Hahaha, chwilowo nie posiadam na moim koncie nawet 5zł, ale nie zawsze jest tak kiepsko! :P Chciałabym tylko, aby Biblionetka przypominała mi tutaj co trzy miesiące, że powinnam coś dopłacić.

I w ogóle wielkie dzięki za ten serwis, cała redakcjo!
Użytkownik: agatatera 2010-08-12 20:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Pierwsze pytanie: rozumiem, że już taka funkcja istnieje i można pieniążki wpłacać?
Drugie pytanie: na jaki adres wysłać pocztówkę? :D
Użytkownik: Admin 2010-08-12 21:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Pierwsze pytanie: rozumie... | agatatera
Tak, jest link na dole strony, ale będzie też w innych miejscach. Reszta też.
Użytkownik: agatatera 2010-08-12 22:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak, jest link na dole st... | Admin
Ale co z tym adresem? Nie widzę w danych kontaktowych ;) Pieniążki swoją drogą, ale pomysł z kartką mi się spodobał :D
Użytkownik: paren 2010-08-12 22:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Ale co z tym adresem? Nie... | agatatera
Zobacz tu: www.biblionetka.pl/...
Punkty 5 i 6. :-)
Użytkownik: agatatera 2010-08-12 23:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Zobacz tu: https://www.bi... | paren
Paren - dziękuję ślicznie :)

A teraz mam pytanie a propos wpłat - zrobiłam przelew przez kartę Visa i mam opis: status wpłaty - otwarta. Czy to oznacza, że transakcja jest jeszcze w toku?
Użytkownik: agatatera 2010-08-13 10:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Paren - dziękuję ślicznie... | agatatera
Ok, pytania już nie ma. Chyba było tak, jak myślałam, bo zmienił się status i wszystko jest ok.
Użytkownik: margines 2013-08-16 21:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Zobacz tu: https://www.bi... | paren
We wskazanym miejscu podany adres to ul. Świdnicka, a siedziba przeniosła się, więc pewnie warto by było zmienić tamtejszy adres, jak jest w dolnej części strony - www.biblionetka.pl/... :)
To chyba najprędzej do Admina.
Użytkownik: gosiaw 2013-08-16 21:49 napisał(a):
Odpowiedź na: We wskazanym miejscu poda... | margines
Słuszna uwaga. Poprawiłam.
Użytkownik: margines 2013-08-16 21:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Słuszna uwaga. Poprawiłam... | gosiaw
Tak tylko napisałem o tym, bo akurat na tę stronę wszedłem z linku pomocowego i rzuciło mi się w oczy.

Dzięki
Użytkownik: aleutka 2010-08-13 10:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak, jest link na dole st... | Admin
Dla mnie jako ze mieszkam za granica byloby to trudniejsze. Czy rozwazacie wprowadzenie np. opcji z Paypalem?

PS Mam mieszane uczucia z tymi zlotymi tarczami... Jesli juz je rozwazacie to poza wszystkim innym Legendarni Recenzenci w rodzaju dot59 powinni je miec i bez pocztowek ;)
Użytkownik: hburdon 2010-08-16 20:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Dla mnie jako ze mieszkam... | aleutka
Przyłączam się w kwestii paypalowej.
Użytkownik: Admin 2010-08-16 21:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Dla mnie jako ze mieszkam... | aleutka
Też nad tym myślałem. Co do tarcz, policzyłem że potrzebujemy około min. 500 Opiekunów, jeśli ktoś ma lepszy pomysł na rozpropagowanie takiego masowego zjawiska, to bardzo poproszę o informację na maila ;)

Co do Paypal, to musielibyśmy się temu przyglądnąć. Czy normalne karty kredytowe nie działają?
Użytkownik: Annvina 2010-08-12 21:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Pomysł bardzo mi się podoba! Co widać przy moim nicku :)
Podejrzewam, że wszyscy wydajemy regularnie spore pieniądze na inne "używki" ani tak przyjemne ani tak pożyteczne jak Biblionetka, więc dlaczego w miarę możliwości nie wesprzeć źródła tak wielkiej przyjemności?!
Fajnie, że jest sposób na regularne wpłaty - o tym linku gdzieś na dole strony nawet nie wiedziałam! Pamiętam tylko akcję zbierania na nowy serwer czy coś tam, nie znam się ;)

No i całym sercem przyłączam się do braw dla Episodexa! Nowa Biblionetka jest jeszcze wspanialsza!
Użytkownik: epikur 2010-08-12 23:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Myślę, że dobrym rozwiązaniem byłoby dobrowolne wpłacanie raz w miesiącu, załóżmy 20 złotych. Nie każdy może sobie na to pozwolić, ale są na pewno miesiące, kiedy jesteśmy w stanie wysupłać takie środki z naszych portfeli. Ile osób musiałoby wpłacić taka kwotę, żeby Biblionetka mogła myśleć o jeszcze większym rozwoju(który i tak już jest bardzo widoczny)?.
Użytkownik: Admin 2010-08-13 00:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Myślę, że dobrym rozwiąza... | epikur
Jeżeli ktoś chce to może sobie tak wpłacać, wtedy status się przedłuża sam, więc jest tutaj pełna dowolność. Nie wiem ile zbierzemy, i nie wiem jaka będzie średnia kwota, ale własnie dlatego ustawiłem to na "dowolną" by to ustaliło się "samo". Nic nie trzeba, wszystko można.

Co do ogólnej kwoty to myślę, że będzie to wyzwanie :(. Zarobki programistów (nawet początkujących) są w Polsce jakie są, i takie są realia rynku. Oczywiście Episodex zdążył już BiblioNETkę pokochać, i wiem że w mało której pracy coś takiego może się człowiekowi trafić (Ahoj, Systemy kadrowo-płacowe!:) ), ale czułbym się źle nadużywając tej swoistej przewagi w stosunku do niego.

Oczywiście, jeśli uzbieramy więcej to będziemy się zastanawiać.
Proponuję jednak się tym martwić tym kiedy tak się stanie :)
Użytkownik: Marylek 2010-08-12 23:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
No, wreszcie mi się coś nie podoba! :-p

Bo dotychczas albo mi się wszystko podobało, albo nie przeszkadzało. I tylko wzruszałam ramionami na różne narzekania, bo, jak mawiała moja Babcia: "Jeszcze się taki nie narodził, co by wszystkim dogodził". Podobają mi się więc rankingi, bo lubię wszelkie rankingi i statystyki, łatwo sie przyzwyczajam do nowości, kolorystyka mi nie przeszkadza, a wodotryski ubarwiają życie. Nowa wyszukiwarka jest znacznie lepsza. Jak mi się serwis zawiesza zaciskam zęby i przetrzymuję. A wszystkie pomysły poronione wydawały się umierać śmiercią naturalną.

W związku z powyższym mam czyste konto i mogę wreszcie coś wytknąć i ponarzekać. Nie podoba mi sie idea "złotej tarczy". To też dzieli użytkowników na lepszych (opiekunów) i gorszych (nieopiekunów). To jest na pokaz. Z jednej strony: "Popatrzcie, ludzie, pomogłem! Będę nosił honorową odznakę mej wielkiej szlachetności." Z drugiej zaś: "Kochani, pomóżcie, a każdy zobaczy, jacy jesteście zaangażowani." Tak, tak, widziałam punkt 2. Czy ktoś już z niego skorzystał? Bo nie można się przecież pochwalić. Tak, tak, wierzę, że wszyscy mają czyste i szlachetne intencje, a prześliczna złota tarczka jest zasłużoną nagrodą i wielce motywuje. To tylko ja mam robaczywe myśli. A jednak, jak zbieraliśmy na nowy serwer, to żadnych tarczek nie było, a dało się uzbierać.

I nigdy się nie dowiemy, czy pospolite ruszenie udałoby się bez tej prześlicznej stymulującej ozdoby.
Użytkownik: janmamut 2010-08-13 00:42 napisał(a):
Odpowiedź na: No, wreszcie mi się coś n... | Marylek
Ja się martwiłem, że tarcza usunie mi gwiazdkę konkursową, ale widzę, że ta jakoś sama z siebie znikła. :-(
Użytkownik: Admin 2010-08-13 01:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja się martwiłem, że tarc... | janmamut
19 września mamuty dostaną za to tort. ;)
Użytkownik: Czajka 2010-08-13 04:17 napisał(a):
Odpowiedź na: 19 września mamuty dostan... | Admin
Hyhy, już pięć lat temu wywróżyłyśmy z Carmaniolą, że dostanie się tu coś do jedzenia, to znaczy konkretnie kawę wywróżyłyśmy, ale pewnie i kawa będzie do tortu, a może i dziewięćdziesiątka.
Mnie tarcza się podoba, ale mam inne pytanie, bo ja nie rozumiem tych opłat i czy nie można płacić jakoś mniej nowocześnie, czyli na poczcie? Jest gdzieś numer konta?

Użytkownik: Czajka 2005-11-10 11:26 napisał(a):
Przypomina mi się taka historyjka, jak to Czajka z Carmaniolą (obie po dziewięćdziesiątce) zalogowały się do Biblionetki. Redakcja grzecznie zapytała, czy kawy się napiją. Carmaniola z Czajką bardzo się ucieszyły, że Redakcja taka miła i kawy się napiły, bo kawę lubiły.
Użytkownik: Czajka 2010-08-13 04:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja się martwiłem, że tarc... | janmamut
Mamucie drogi, gwiazdkę masz w wątku konkursowym, a że wakacje to tam nie zaglądasz. :)
Użytkownik: janmamut 2010-08-13 05:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Mamucie drogi, gwiazdkę m... | Czajka
Och, masz rację! A ja pięć tygodni przed czwartą świeczką błądzę tu jeszcze jak ślepe kocię. :-)
Użytkownik: 3o4u 2010-08-13 00:42 napisał(a):
Odpowiedź na: No, wreszcie mi się coś n... | Marylek
Nie zgadzam się z Tobą, Marylko. To znaczy... zgodziłabym się, gdyby chodziło o inny serwis i inne zasady. Tutaj w ogóle mnie ta tarcza nie irytuje. Nie mam za bardzo czasu wdawać się w głębszą dyskusję, ponieważ magisterka sama się nie chce napisać;), ale wydaje mi się powinniśmy zdystansować się nieco od tej małej złotej tarczki samej w sobie. Przecież ona tak naprawdę nic nie daje osobie, która ją ma przy nicku; nikt nikomu nie powie "nie masz tarczy, nie masz głosu". Są różne sytuacje, niektórzy mogą zapłacić, inni nie (ja np. chwilowo nie mam na koncie nawet 5zł, żebym mogła wspomóc Biblionetkę). Będę miała kasę, to wspomogę, a jak nie będę miała to nie. Nic z funkcjonalności tego serwisu nie zostanie mi odebrane. A symbol sam w sobie nie jest złym pomysłem, nie jest to jakiś krzykliwy znak, a moim zdaniem daje poczucie wspólnoty, motywuje do wpłaty i skłania (przynajmniej mnie) do myślenia, że nie tylko mi leży na sercu los Biblionetki. Jasne, że można tu powiedzieć, że przecież tym osobom, które nie mogą zapłacić też nie jest Biblionetka obojętna. Ale poważnie... ile jest osób, których naprawdę naprawdę nie stać na 5zł/3mce (=20zł/rok)?

Dodam jeszcze, że przy różnych zbiórkach (np. na serwer dla Biblionetki, na Wikipedię, ostatnio dla Kacpra Szwasta i na inne) zawsze wpłacałam jakąś niewielką kwotę anonimowo (chociaż już nie pamiętam czy była opcja anonimowej wpłaty dla Biblionetki...), ale to dlatego, że były to zbiórki jednorazowe, mój nick/imię/nazwisko nie miały tam żadnego znaczenia. Tutaj w ogóle nie przeszkadza mi, że inni użytkownicy będą widzieć, że wspieram Biblionetkę finansowo, ponieważ mam nadzieję, że zmotywuje to ich samych do takiego (regularnego) działania. A przecież od razu było powiedziane, że tym razem nie chodzi o jednorazową zrzutkę na konkretny cel, ale na stabilne źródło finansowania np. programisty.

Mam wrażenie, że w tym wszystkim chodzi też o takie swoiste społeczne zaufanie. Nie znam adminów, ale ufam im, że nie wydadzą naszej kasy na głupoty, tylko wykorzystają ją dla rozwoju Biblionetki:).

Jeśli byłoby więcej osób, które czułyby się urażone tarczką, uważam, że powinny zostać wprowadzone obowiązkowe (ale rozsądne, bardzo proszę!) opłaty za korzystanie z serwisu, dla wszystkich, bez żadnych odznak za wpłatę. Chociaż niestety takie opłaty mogłyby odstraszyć nowych użytkowników, ponieważ im Biblionetka jawiłaby się jako "komercha", coś stworzonego dla kasy. My, którzy jesteśmy tu już od jakiegoś czasu i wiemy, że tak nie jest, łatwiej przełknęlibyśmy ew. opłaty. Jesteśmy już z Biblionetką jakoś emocjonalnie (?) związani i czujemy potrzebę jej wsparcia, dla nowego użytkownika opłata często równa się decyzji o niezakładaniu konta.

Uff... ale się rozpisałam!
pozdrawiam
aa
Użytkownik: Admin 2010-08-13 01:09 napisał(a):
Odpowiedź na: No, wreszcie mi się coś n... | Marylek
Marylku drogi zapewniam Cię, dokładnie takie same dyskusje i takie same argumenty padały kiedy o tym myśleliśmy. Opiszę po krótce, sens takiego rozwiązania.

Po pierwsze, przysłanie pocztówki ze swoim loginem, i dobrym słowem (które też nam jest potrzebne) również będzie skutkowało "tarczą". Wysłanie pocztówki nie jest znów takim strasznym wysiłkiem, by coś dobrego zrobić, w jakiś sposób wyrazić swoje zaangażowanie. My też potrzebujemy zachęty, spojrzenia zzewnątrz, ciekawych pomysłów i opinii by ciągnąć dalej. Nie ma wstydu w tym, że się komuś pomaga i że inni to widzą. Jest wstyd wtedy kiedy coś pada, a nikt nie wiedział, że nikt o coś nie dbał bo jak by wiedział to by coś zrobił.

Po drugie, o rzeczy (dla nas) ważne po prostu trzeba dbać codziennie. Nie wystarczy od czasu do czasu kupić kwiatka, tak jak nie wystarczy raz powiedzieć komuś że się go kocha. Owszem, BiblioNETka to nie małżeństwo, jak komuś przestanie pasować to co BiblioNETka oferuje, to my to od razu zauważymy po ilości tarcz. Niemniej, tam gdzie są dzieci, albo ludzie na etacie z kredytem na głowie, liczą się: stabilność, przewidywalność, w pewnym stopniu poświęcenie tych, którzy się podjęli pewnego zobowiązania. Z dziećmi jest o tyle łatwiej, że kiedy są głodne to wrzeszczą w wniebogłosy i sąsiedzi dzwonią na policję. U nas nie będzie tak drastycznie, tarcza po 3 miesiącach zniknie, właśnie dlatego że potrzebujemy zobowiązania, świadomej decyzji, a nie jednorazowego zrywu.

Po trzecie, cały pomysł z tarczą jest czymś daleko większym niż "chwaleniem się" (czym tu się chwalić, że się wysłało pocztówkę?to nie heroizm :). Jeżeli to wszystko ma się udać, to musi to być działanie powszechne, grupowe i społeczne. Honorowi dawcy krwii nie czynią tego dla honorów, ale publiczne ich publiczne wyróżnianie jest potrzebny po to by krwiodawstwo było powszechne. Tak po prostu działa społeczeństwo ludzi. Z drugiej strony: przez rok mieliśmy link "możesz pomóc", i przez ten rok, bez żadnych akcji zaliczyliśmy 4 wpłaty (to w temacie tego czy się nie dowiemy -> już wiemy :) ). Nie piszę tego z wyrzutem, ale ze zrozumieniem, że tak po prostu działa ludzka psychika. Społeczność BiblioNETki jest jej największym skarbem, i właśnie na nim możemy zbudować stabilną przyszłość. Internet jest fantastyczny bo za darmo można korzystać z cudownych wynalazków. Ale BiblioNETka nie może w nieskończoność być zależna od podmiotów trzecich (nasza firma), bo w jej strategicznym interesie jest pełna samodzielność (wiadomo, różnie w życiu bywa). Opisałem różne sposoby, jeśli ten się nie uda, możliwe że będziemy musieli z nimi się przeprosić choć mam nadzieję że tak nie będzie.

Po czwartek, ktoś gdzieś w innym wątku zapytał "czemu wszystkie serwisy prędzej czy później się sprzedają". Myślę, że bardzo często jest tak właśnie dlatego, że nie mają wyjścia. Brakuje im albo pomysłu, albo silnej społeczności, albo zwyczajnie szczęścia by się rozwijać lub choćby trwać w modelu bezgotówkowym. Osobiście chciałbym, by BiblioNETka była (kolejnym?) przykładem na to, że w Polsce można zbudować coś trwałego, silnego, stabilnego tylko w oparci o dobrą wolę, zaufanie i troskę użytkowników. Rozwiązanie z agresywnymi ale skutecznymi reklamami, którymi karmi się internautów jak tuczne gęsi, to smutny scenariusz który nie musi być obowiązkowy.

Podsumowując: nikt nie jest lepszy tylko dlatego że dba o to na czym mu zależy. Ale właśnie dlatego że o tym trzeba przypominać, (bo po prostu tacy już jesteśmy że to co zawsze jest dostępne bierzemy łatwo za pewnik) musimy razem, jako grupa tak się zorganizować by małym kosztem jednostkowym wspólnie coś zbudować.

Użytkownik: Marylek 2010-08-13 09:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Marylku drogi zapewniam C... | Admin
Dziękuję Ci, Adminie, za odpowiedź. Ale się chyba nie do końca zrozumieliśmy.

Po pierwsze, nie chodzi mi o to, że pomaganie jest wstydem, bo nie jest. Ale tarczka oznacza: patrzcie, pomogłem! I wszak nie chodzi o straszny wysiłek, jeno o to, że jestem taki zajebardzofajny i każdy to widzi na pierwszy rzut oka. Czyli, po trzecie, jest jednak rodzajem chwalenia się. Jeśli masz rację, że tak działa społeczeństwo ludzi i że w przeciwnym razie nie osiągnęłibyście tego, co osiągniecie metodą wyróżniania publicznie każdego, kto przyśle pocztówkę lub wpłaci 5,20 PLN raz na trzy miesiące, to OK i życzę powodzenia. Ale nie mów mi, proszę, że to nie jest dzielenie ludzi, bo już napisał ktoś wyżej: "Ale poważnie... ile jest osób, których naprawdę naprawdę nie stać na 5zł/3mce (=20zł/rok)?" Czy to nie jest wartościowanie i kategoryzowanie?

Po drugie - czyli tarczka nie zniknie, bo to by oznaczało "jednorazowy zryw", jak piszesz. Czyli jeżeli ktoś pomaga częściej, zostanie z tarczką na wieki wieków. Nawiasów się pozbyliśmy, a tareczek radośnie złocistych przy nickach entuzjastów nie pozbędziemy sie nigdy.

Mnie chodzi nie o pomysł, ale o ostentację. To jest jak odznaka "Wzorowy uczeń". Coś bardzo potrzebnego dzieciaczkom, tyle, że po ukończeniu trzeciej klasy zamienia się to na dyskretniejsze świadectwo z paskiem, bo ostentacja zaczyna być obciachowa.

A swoją szosą, Adminie, chyba dołożyłeś do serwisu 5,30 w ciągu ostatnich trzech miesięcy, prawda? To dlaczego nie masz tarczki? ;-p

A po czwartek ;) - to jest poważne pytanie i poważny problem. I na pewno nikt z nas by nie chciał sprzedaży TEGO serwisu. Dobra, marudzę, jeśli tego rodzaju zagrożenie byłoby realne, to byłby to mały koniec świata dla dośc dużej grupy osób, jak sądzę. I rozumiem, że usiłujecie przeciwdziałać.

P.S.
Byłam kiedyś honorowym dawcą krwi, wiesz? Nareszcie mogę się tym pochwalić!
Użytkownik: 3o4u 2010-08-13 12:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziękuję Ci, Adminie, za ... | Marylek
"Ale nie mów mi, proszę, że to nie jest dzielenie ludzi, bo już napisał ktoś wyżej: "Ale poważnie... ile jest osób, których naprawdę naprawdę nie stać na 5zł/3mce (=20zł/rok)?" Czy to nie jest wartościowanie i kategoryzowanie?"

Bardzo mi przykro, że tak odczytałaś moje słowa. Otóż nie, nie jest to wartościowanie i kategoryzowanie. Jest to zwykłe pytanie, tym bardziej, że wcześniej w tym samym akapicie napisałam "...nikt nikomu nie powie "nie masz tarczy, nie masz głosu". Są różne sytuacje, niektórzy mogą zapłacić, inni nie (ja np. chwilowo nie mam na koncie nawet 5zł, żebym mogła wspomóc Biblionetkę). Będę miała kasę, to wspomogę, a jak nie będę miała to nie. Nic z funkcjonalności tego serwisu nie zostanie mi odebrane." Ani razu nie powiedziałam, że osoby niewspomagające Biblionetki mają inne prawa, albo są gorsi. Dla mnie to, czy ktoś będzie miał tarczkę nie ma większego znaczenia w kwestii np. wyrobienia sobie opinii nt. jego osoby (to ustalam na podstawie wypowiedzi na forum i jego ocen książkowych, wiadomo), bo jak już mówiłam, bardzo dobrze rozumiem, że czasem kasy po prostu nie ma i już. Z mojego studenckiego doświadczenia wiem, że jednak kasa się od czasu do czasu pojawia:) i czasami się nią dzielę z innymi, którzy są w potrzebie. Postanowiłam regularnie wspierać Biblionetkę i postaram się zawsze jakąś tam kwotę co 3 miesiące wygospodarować. Moje pytanie było więc szczere, bo może ja po prostu nie zdaję sobie sprawy z tego, że ktoś może żyć w permanentnym braku gotówki...


pozdrawiam
aa
Użytkownik: Admin 2010-08-13 12:48 napisał(a):
Odpowiedź na: "Ale nie mów mi, proszę, ... | 3o4u
Przy permanentnym braku gotówki, zawsze jeszcze jest możliwość pocztówki ;)
Użytkownik: Marylek 2010-08-13 14:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Przy permanentnym braku g... | Admin
Przy naprawde permanentnym braku, można nie mieć na znaczek. ;)
Użytkownik: jakozak 2010-08-13 21:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Przy naprawde permanentny... | Marylek
:-)))
Użytkownik: Czajka 2010-08-14 05:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Przy naprawde permanentny... | Marylek
Marylku, przy całych kontrowersjach, jedna zaleta tarczy jest po prostu niezaprzeczalna - przypominanie o płatnościach i niezmierna łatwość trafiania przez nią na stronę z nimi. Ja, i myślę, że znakomita większość, naprawdę nigdy nie pamiętam, żeby oglądać stopkę strony, gdzie można pomóc Biblionetce, a teraz klikając w tarczę, których jest coraz więcej - od razu tam poszłam i zaraz lecę na pocztę. :)
Użytkownik: Marylek 2010-08-13 14:41 napisał(a):
Odpowiedź na: "Ale nie mów mi, proszę, ... | 3o4u
"Będę miała kasę, to wspomogę, a jak nie będę miała to nie."

Jasne, to jest oczywiste. :)

Ale mnie nie chodzi o kasę, mnie chodzi o tarczki! Czy jak będziesz miała kasę, to wspomożesz anonimowo? Bo korzyść dla serwisu będzie przecież ta sama. I możliwość techniczna taka jest. Czy zrezygnujesz z tarczki, która, za wspomożenie, słusznie Ci się należy, tak jak i wszystkim innym wspomagającym? A dlaczego niby masz rezygnować? A jeśli wspomożesz anonimowo, nie dostaniesz taczki, nikt nie będzie wiedział, że wspomogłaś, czy to będzie jakaś różnica dla Ciebie? Pomyśl.

Cały czas nie chodzi mi o pomaganie i jego możliwości, ale o ostentację, o pokazywanie się. O złote tarcze.

Ja jestem z pokolenia akcji "Niewidzialna Ręka". :-p
Użytkownik: nutinka 2010-08-13 17:20 napisał(a):
Odpowiedź na: "Będę miała kasę, to wspo... | Marylek
Marylku, ja też jestem z pokolenia akcji "Niewidzialna Ręka". Ale nie traktuję tarczek jako "pokazywania się". Dla mnie to raczej przypominacz, bo w pewnym wieku zaczyna się zapominać nawet o czymś ważnym, jeżeli nie ma kogoś lub czegoś, co odświeży pamięć. W innym wieku może też tak szybko lecieć czas, że przeoczy się, że to już, że pora. I do tego niezbędne mi są tarczki. Jak mi zniknie, a u kogoś zobaczę, to od razu lampka się zapali i skleroza nie będzie aż tak bolesna. ;)
Użytkownik: janmamut 2010-08-13 17:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Marylku, ja też jestem z ... | nutinka
Dobrze, że to napisałaś, bo zastanawiałem się, czy aby nie jestem nienormalny, absolutnie nie traktując tarczek jako wyróżniania się. Od początku bowiem było dla mnie oczywiste, że dla mnie to jest gwiazdka konkursowa (i zmartwiłem się, gdy pozornie zniknęła), natomiast tarcza jest dla innych: jako znak przynależności do wspólnoty tych, którym zależy na BiblioNETce (i naprawdę bez sugestii, że pozostałym jest ona obojętna). Znam akcje, w których nie brałem i nie będę brał udziału, a przypadkowe udekorowanie mnie znakiem przynależności do nich usuwałbym z obrzydzeniem podobnym do usuwania psiej kupy, w którą wdepnąłem. Jeśli więc tutejszy znak odbieram całkiem inaczej, to chyba dobrze?
Użytkownik: Admin 2010-08-13 18:55 napisał(a):
Odpowiedź na: "Będę miała kasę, to wspo... | Marylek
Tak, jest różnica. W tym drugim wypadku nikt się o tym nie dowie, i nie będzie miał okazji zapytać czy zastanowić się po co/dlaczego? A nam chodzi właśnie o to by było grupowe/społeczne zobowiązanie. "Tak, chcę pomagać BiblioNETce bo mi na niej zależy".

Znów do analogii małżeństwa się odniosę: przysięga odbywa się "przy świadkach" nie dlatego że młodzi chcą się tym obnosić. Po prostu zobowiązania podejmowane publicznie są statystycznie trwalsze. A BiblioNETka potrzebuje świadomego, trwałego wsparcia.

Tak jak Mamut napisał, różne grupy ludzi działające wspólnie w różny sposób się z tym nie kryją. Czy noszenie krzyżyka na szyi, jako symbolu swojej wiary to ostentacja? Nie, każdy sobie może tam wieszać co chce. A obrączki? Też nie.

Nawiasem mówiąc, tarczka to też symbol dla różnej maści nowego narybku BiblioNETkowego. Już trudniej będzie odpyskować "Hej! A kim ty tu jesteś" jak ktoś komuś zwróci uwagę. Widać, że jest to ktoś kto się BiblioNETką opiekuje, więc może warto go posłuchać (jeśli jest grzeczny przy tym).

Odnośnie mojej tarczki, to mam problemy z bankiem, ale tak oczywiście będę ją miał, bo przy okazji przetestuję ;)))
Użytkownik: 3o4u 2010-08-13 21:07 napisał(a):
Odpowiedź na: "Będę miała kasę, to wspo... | Marylek
Oczywiście, że mogłabym wspomóc Biblionetkę anonimowo. Przez chwilę tak właśnie chciałam zrobić (jak już pisałam wcześniej, zazwyczaj wspieram różne akcje w ten właśnie sposób), ale potem pomyślałam sobie (tak jak już wcześniej pisałam i pisali też inni), że tarczki dają poczucie wspólnoty i przypominają o kolejnej wpłacie. Przepraszam, napisałabym więcej, ale termin złożenia pracy się zbliża, dodam więc tylko, że zgadzam się z argumentacją Nutinki, Admina i Mamuta. :)

pozdrawiam serdecznie
aa
Użytkownik: misiak297 2010-08-14 08:15 napisał(a):
Odpowiedź na: "Będę miała kasę, to wspo... | Marylek
Zgadzam się z Tobą! Chyba stoimy tu po jednej stronie barykady:)
Użytkownik: Marylek 2010-08-14 08:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Zgadzam się z Tobą! Chyba... | misiak297
Misiaku drogi, ja nie chce ustawiać żadnej barykady. To się kojarzy z wojną, z walką. Ja tylko sobie nie życzę tej odznaki, nie podoba mi się. I czuję się teraz jak brzydkie kaczątko na podwórku pełnym drobu gdaczącego jednym głosem. A mojego gdakania nikt nie rozumie. Dobrze, że chociaż Ty jeden się znalazłeś, dziękuję za wsparcie! Teraz jesteśmy dwa brzydkie kaczątka! ;)
Użytkownik: misiak297 2010-08-14 08:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Misiaku drogi, ja nie chc... | Marylek
:) Ta barykada też była taka czysto metaforyczna:) No to jesteśmy dwa brzydkie kaczątka - a wszyscy wiedzą jak ta bajka się kończyła:)
Użytkownik: Marylek 2010-08-14 09:00 napisał(a):
Odpowiedź na: :) Ta barykada też była t... | misiak297
:-D
Użytkownik: misiak297 2010-08-14 08:18 napisał(a):
Odpowiedź na: "Będę miała kasę, to wspo... | Marylek
A swoją drogą, pamiętacie akcję zbierania funduszy na odsłonę "nowej" biblionetki? Wtedy zdaje się nie było żadnych odznaczeń.
Użytkownik: bogna 2010-08-14 08:24 napisał(a):
Odpowiedź na: A swoją drogą, pamiętacie... | misiak297
Misiaku, wtedy akcja była jednorazowa, a tu chodzi o systematyczne wpłaty. Taka tarcza będzie wielu osobom przypominać, jeżeli zniknie, że trzeba znów wpłacić. W dzisiejszym zabieganym świecie, to dobry pomysł i został tu już pochwalony :-)
Użytkownik: pisyo 2017-12-13 09:48 napisał(a):
Odpowiedź na: Misiaku, wtedy akcja była... | bogna
Nadal przydałoby się wpłacić trochę, bo widać niedoskonałości na stronie, które trzeba poprawić.
Reklama usunięta
Użytkownik: Czajka 2010-08-14 10:58 napisał(a):
Odpowiedź na: A swoją drogą, pamiętacie... | misiak297
Misiaczku drogi, ja się będę czuła z tą tarczą jakbym nosiła transparent "Pomóż Biblionetce".
Kiedy widzisz w styczniu wolontariuszy z puszkami świątecznopomocnymi, taka puszka jest dla Ciebie odznaczeniem? Jeden chodzi z puszką, drugi wrzuca anonimowo, trzeci przypina sobie serduszko. Najważniejsze, to naprawdę, nie oceniać nikogo po tarczy. Nie dociekać dlaczego ktoś ma a dlaczego nie ma.
Akcja na serwer była, jak wspominała Bogna, jednorazowa, nie wiem czy pamiętasz - cały czas była nagłaśniana. Tarcze uważam za świetny sposób nagłaśniania codziennego i w ogóle sądzę, że powinna się znaleźć też gdzieś na głównej stronie (taka malutka).
:)
Użytkownik: janmamut 2010-08-14 11:05 napisał(a):
Odpowiedź na: A swoją drogą, pamiętacie... | misiak297
A jak długo to zbieranie trwało, bo jakoś się nie mogę doszukać? Mam wrażenie, choć może źle pamiętam, że ponad kwartał. Tymczasem taka kwota kwartalnie jest dobrym punktem wyjścia do myślenia o kosztach utrzymania informatyka, a i to przy cichym wsparciu firmy. Wiele osób tutaj z wdzięcznością przyjmie wszelkie pomysły zmierzające do zapewnienia dodatkowych, regularnych wpływów tej wysokości. Na razie jest proponowany ten jeden; oby skuteczny.
Użytkownik: Admin 2010-08-14 12:23 napisał(a):
Odpowiedź na: A jak długo to zbieranie ... | janmamut
No właśnie tamta zbiórka trwała prawie dokładnie rok, co mnie niestety trochę martwi bo to oznacza większy wysiłek.
Z szacunków wynika, że w zależności od średnich wpłat będziemy potrzebowali od 500 do 1000 Opiekunów. Trochę dużo...

Z drugiej strony jest to dużo mniej niż ilość użytkowników namiętnie korzystających z BiblioNETki, tak więc wszystko zależy od tego czy uda się namówić do tego wiele osób. Stąd te tarcze przy nickach, i też jakaś stała informacja się pojawi.

Myślimy też o jakimś ciekawym sposobie odezwania się do starych użytkowników którzy kiedyś siedzieli tutaj często, a ostatnio ich nie ma od roku czy dwóch. Tylko nikt nie lubi pisać "po prośbie", więc raczej powinno to być coś w stylu "Hej! BiblioNETka bardzo się zmienia, wróć i zobacz na własne oczy!"
Użytkownik: Admin 2010-08-13 13:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziękuję Ci, Adminie, za ... | Marylek
Tak jak napisał Episodex, tarczki są głównie po to by pomysł rozpropagować.

Co do dawstwa krwii, to ja honorowym nie jestem, ale kiedyś oddawałem. Skusiło mnie to że kolega dostał całą masę czekolady i się nią z nami dzielił. Nie wiem czy moje motywacje były "czyste" (?), ale dla tego kogoś komu ta krew pomogła pewnie to nie miało znaczenia.

Użytkownik: Episodex 2010-08-13 10:20 napisał(a):
Odpowiedź na: No, wreszcie mi się coś n... | Marylek
Poza samym faktem nagrody tarcze stanowią autoreklamę akcji :). Po kliknięciu w nią można się dowiedzieć co i jak i dzięki temu, miejmy nadzieję, jak najwięcej osób się o tym dowie.
Użytkownik: krasnal 2010-09-10 19:17 napisał(a):
Odpowiedź na: No, wreszcie mi się coś n... | Marylek
Marylku, do tej całej masy argumentów, którymi Cię zasypano;), dołączę jeszcze jeden. My, stali biblionetkowicze mocno aktywni, w tym spotkaniowi, nie mamy wątpliwości, że pieniądze przez nas wpłacone pójdą na zapowiadany cel. Ale spora grupa jednak podejdzie z pewną dozą nieufności, zrozumiałej zresztą. Wydaje mi się, że widok tarczek przy nickach użytkowników może pełnić funkcję budowania zaufania - jeśli widać, że sporo osób ma tarczki, czyli wpłaciło jakieś pieniążki, to można się poczuć pewniej, bezpieczniej i, po prostu, odważyć się na wpłatę. Albo odważyć się wpłacić nieco więcej niż te minimalne 5zł. Skoro inni wpłacają, to ja też mogę - proste, codzienne ludzkie myślenie. Owszem, podobną rolę pełni "pasek podstępu", ale jednak jest mniej zauważalny, mniej wyrazisty - i kompletnie anonimowy. Czyli - nie możesz zajrzeć, kto to wpłacał, co to za osoby, czy to nowe jakieś twory może, czy użytkownicy z kilkuletnim stażem, których kojarzysz z forum. Działa tu przecież coś na zasadzie autorytetu, jaki na forum mają niektórzy użytkownicy. Każdy, kto choćby przegląda forum, ma przecież takich użytkowników, których opinie ceni szczególnie. Widok takiej osoby z tarczką - może zachęcić do wpłaty.

Rozumiem Twoje odczucia, też zwykle nie lubię przechwalania się tym, co się robi dobrego. Ale jak robisz coś całkiem po cichu, to nikt o tym nie wie i nikt nie pójdzie w Twoje ślady. Czasem dobrze pokazać innym, że można coś dobrego zrobić, dać przykład.

Poza tym dostajesz tarczkę niezależnie od wpłaconej kwoty. Wobec tego ktoś, kto ma możliwość i chęć wpłacić większą kwotę, i tak robi to anonimowo, bez ostentacji.

A intencje konkretnych osób - cóż, jak to Admin napisał - komuś, kto dostał krew, jest wszystko jedno, czy dawca działał z pobudek idealistycznych, czy czekolady mu się zachciało;)
Użytkownik: Admin 2010-09-10 20:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Marylku, do tej całej mas... | krasnal
Dziś minęło 152 na pasku, i zmienił on kolor na żółty. Miejmy nadzieję, że na czerwony nie wróci...

To jest 1,5% aktywnych użytkowników, i wydaje się że najlepiej paskowi robi to kiedy po prostu my robimy swoje i odpalamy jakieś nowe rzeczy w BiblioNETce.

Może w kiedy pojawią się następnym razem prywatne wiadomości, to uda się pasek podtuczyć trochę bardziej. :)
Użytkownik: jakozak 2010-08-13 11:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Ja przeczytałam dzisiaj. :-)
Tak, Episodex musi się nam ostać. Koniecznie.
Dwa - w jaki sposób wysłać skromną ilość pieniążków, żeby maksimum z tego miała BiblioNETka? Nie może to być jakiś przekaz pocztowy za jedyne 2,50 opłaty? Wiem, pisaliście mi już o tym, ale w moim wieku ma się sklerozę i nawet tego znaleźć nie potrafię. :-(
Widokówka? Ależ oczywiście! Na jaki adres?
Reklamy NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!!!!! Błagam!
Użytkownik: jakozak 2010-08-13 11:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja przeczytałam dzisiaj. ... | jakozak
PS
Ja nie mam żadnej karty, ani żadnego konta w żadnym banku.
Użytkownik: Admin 2010-08-13 11:26 napisał(a):
Odpowiedź na: PS Ja nie mam żadnej kar... | jakozak
Na środku tych wszystkich ikonem, z logotypami różnych banków jest "Przelew Bankowy" czyli zwykły druczek na pocztę. Tylko trzeba dokładnie wszystko spisać albo sobie wydrukować.

Czyli bez banku też można :)
Użytkownik: jakozak 2010-08-13 11:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Na środku tych wszystkich... | Admin
A ile prowizji "bierze sms"?
Użytkownik: jakozak 2010-08-13 11:30 napisał(a):
Odpowiedź na: A ile prowizji "bierze sm... | jakozak
Mam wciąż nadwyżki, bo kupiłam telefon za złotówkę i muszę teraz przez trzy lata płacić frycowe. Mało gadam przez telefon. Prawie wcale.
Użytkownik: Admin 2010-08-13 11:31 napisał(a):
Odpowiedź na: A ile prowizji "bierze sm... | jakozak
Prawie 50% za SMSa, ale na ile się orientuję to jest zawsze płatne ekstra, nie odlicza się z abonamentu.

Pozostaje tylko druczek na pocztę.
Użytkownik: moriakaice 2010-08-13 16:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Prawie 50% za SMSa, ale n... | Admin
A to nie jest czasem tak, że się dostaje koło 30-33% wartości SMSa (z VAT)? Jakoś tak mi się gdzieś tam z głębi głowy odzywa głos, że koło 35 groszy było z SMSa za 1,22 zł (z VAT). Tak czy tak - na pewno jest to marny interes (to znaczy dla operatorów jest to złoty interes, ale to inna sprawa).
Użytkownik: Admin 2010-08-13 18:45 napisał(a):
Odpowiedź na: A to nie jest czasem tak,... | moriakaice
Dokładnie tak.
Użytkownik: Czajka 2010-08-14 05:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Na środku tych wszystkich... | Admin
Dzięki! Udało mi się wreszcie zdobyć Wasz numer konta, a nawet dwa numery - jeden anonimowy, drugi jawny :)))

A kiedy się dostanie tarczę? Jak pieniądze wpłyną? Tak się pytam z ciekawości. :))
Użytkownik: Akrim 2010-08-14 08:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzięki! Udało mi się wres... | Czajka
Też bym chciała zdobyć :)) Gdzie szukać?
Użytkownik: bogna 2010-08-14 09:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Też bym chciała zdobyć :)... | Akrim
Klikasz w tekście - chcę zostać opiekunem BiblioNETki. Wypełniasz formularz, idziesz dalej, pokazują Ci się różne banki, a po środku - Przelew Bankowy - klikasz i masz dane, klikasz dalej, masz gotowy druk :-)
Użytkownik: Akrim 2010-08-14 14:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Klikasz w tekście - chcę ... | bogna
Dziękuję :) Idąc po kolei, dotarłam do wzoru przelewu, a że nie mam drukarki przepisałam sobie dane na swój blankiecik, z którym w poniedziałek zamierzałam udać się do banku. Aż tu nagle pojawiła się informacja, że wpłata została dokonana! I już nic nie rozumiem, bo jak mogła zostać dokonana, skoro jeszcze niczego nie wysłałam?
Użytkownik: paren 2010-08-14 14:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziękuję :) Idąc po kolei... | Akrim
Mireczko, ta informacja o dokonanej wpłacie dotyczy osoby, na której tarczkę kliknęłaś.
Użytkownik: Admin 2010-08-14 14:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Mireczko, ta informacja o... | paren
Oj, to byłby duży bug gdyby tak było...

Sprawdziłem po kolei i to wygląda tak:
1. Wybieramy przelew.
2. Oglądamy go , drukujemy.
3. Akceptujemy i jesteśmy przekierowani do BiblioNETki.
4. Wyświetlają się podziękowania.
5. Status płatności jest "otwarty" do momentu aż na poczcie przelew zostanie dokonany i kwota dojdzie do PayU.

Czy tak było (jest)?
Użytkownik: Akrim 2010-08-14 15:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Oj, to byłby duży bug gdy... | Admin
Wybrałam przelew, poszłam dalej, chcąc zobaczyć wzór i tylko przepisałam z niego dane. Na dole widniała w rameczce informacja "wróć do sklepu" (czemu do sklepu?) i druga - nie pamiętam dokładnie jakiej treści, ale sugerująca dalsze działanie. Jako że nie zamierzałam nic więcej robić, wybrałam "wróć do sklepu" i wtedy ukazała się wiadomość, że wpłata została dokonana oraz podziękowanie. Tak to było :)
Użytkownik: Admin 2010-08-14 16:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Wybrałam przelew, poszłam... | Akrim
Czyli jeśli tylko na poczcie zrobisz przelew i dokładnie przepiszesz cyferki, to będzie okej.

Sklep jest dlatego że Płatności.pl obsługują sklepy głównie, napiszemy do nich może to można zmienić.
Użytkownik: gosiaw 2010-08-14 15:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Oj, to byłby duży bug gdy... | Admin
Też na to się nadziałam testując. Problem opisałam Episodeksowi w mailu.
Na szczęście nie można dostać gwiazdki bez płatności, ale głupio jest, że przejście do oglądania wzorów blankietów jest równoznaczne z chęcią dokonania przelewu.
Użytkownik: Czajka 2010-08-14 18:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Oj, to byłby duży bug gdy... | Admin
Nie, klikając na tarczę trafiamy na stronę płatności ogólnie biblionetkowych. Tylko powinien być na niej jakiś guzik "Płacę", bo ja tak jak Akrim zobaczyłam wzór, kliknęłam powrót do sklepu, dowiedziałam się, że wpłaciłam, była piąta rano, drukarkę mam u dzieci, na szczęście wzór udało mi się odzyskać w historii stron, po piętnastu próbach zrobiłam z niego zrzut ekranu i wtedy zauważyłam, że nie jestem zalogowana. Stąd dwie wpłaty, bo chcę bardzo mieć tarczę, a status mam "otwarty".
:)
Użytkownik: Czajka 2010-08-14 10:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Też bym chciała zdobyć :)... | Akrim
No właśnie najprościej kliknąć w jakąś cudzą, tam Ci wszystko wytłumaczą. :))
Użytkownik: mchpro 2010-08-17 13:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Na środku tych wszystkich... | Admin
Ponieważ piąty krzyżyk na karku sprawia, że mógłbym zapomnieć (tzw. skleroza) o regularnych wpłatach, wymyśliłem sobie sprytnie, że ustawię na swoim koncie bankowym zlecenie stałe. Gdzie mogę znaleźć dane beneficjenta i numer jego konta, na które miałyby być przelewane pieniądze?
Użytkownik: Marylek 2010-08-17 16:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Ponieważ piąty krzyżyk na... | mchpro
Otóż to! Jak się chce, to można. W końcu czynsz większość z nas pokrywa co miesiąc różne zobowiązania i jakoś nie zapomina, bez wstęg i orderów.
Użytkownik: mchpro 2010-08-17 17:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Otóż to! Jak się chce, to... | Marylek
Marylku, a może Ty znasz przypadkiem właściwe konto?
Użytkownik: Czajka 2010-08-17 17:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Marylku, a może Ty znasz ... | mchpro
Z tego co widziałam, to tutaj generuje się niepowtarzalny numer za każdym zgłoszeniem wpłaty - też myślałam o stałym zleceniu (niezależnie od chęci posiadania wstęgi/orderu), ale w takich przypadkach nie wiem jak to konto działa.
Użytkownik: Admin 2010-08-18 12:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Z tego co widziałam, to t... | Czajka
Właśnie doszła pierwsza kartka, dziękujemy! :)))
Użytkownik: Czajka 2010-08-19 18:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Właśnie doszła pierwsza k... | Admin
:))) Wszystkiego najlepszego urodzinowego!!!
Użytkownik: Marylek 2010-08-17 18:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Marylku, a może Ty znasz ... | mchpro
Niestety nie. Ja wpłacałam przez ten fomularz podany w wątku pomocowym, tyle, że po wylogowaniu, żeby nie dostać orderu. I Czajka ma rację - przyszło tylko powiadomienie (właściwie dwa) z indywidualnym numerem formularza wpłaty, nawet nie konta.

Myślę, że musiałbyś napisać maila do Admina. Albo pamiętać co miesiąc. :)
Użytkownik: mchpro 2010-08-18 09:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Niestety nie. Ja wpłacała... | Marylek
Mnie osobiście order ani ziębi, ani grzeje. Jeśli jego istnienie ma pomóc w promowaniu wpłat na zbożny cel, to niech sobie będzie.

Zlecenie stałe co miesiąc nadmiernie wzbogacałoby bank (rocznie w moim przypadku 12 x 1,50 zł). Lepiej przelewać trzy razy większą kwotę raz na kwartał - bank zarobi tylko 6 zł rocznie.
Użytkownik: bato3 2010-09-01 10:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Ponieważ piąty krzyżyk na... | mchpro
No właśnie! Będzie te zlecenie stałe? <oczy_kota_ze_szreka>
Użytkownik: carmaniola 2010-09-11 11:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Na środku tych wszystkich... | Admin
Już jest 157 - ciśnienie rośnie. ;p
Użytkownik: Admin 2010-08-13 11:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja przeczytałam dzisiaj. ... | jakozak
Płatności.pl biorą jeszcze mniejszą prowizję, więc wybraliśmy najtańsze rozwiązanie. Jeśli masz konto w banku, to można skorzystać z tego już Episodex zrobił. Czyli kliknąć w dowolną tarczę i czytać ;)
Użytkownik: moriakaice 2010-08-13 16:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Pomijając fakt, że przeszkadza mi, że mogę ustalić kwotę tylko w całych złotówkach (dlaczego takie sztuczne ograniczenie?), to czy można prosić o ujednolicenie wersji? Bo obecnie w tym tekście jest:
"Opiekunem można zostać na dwa sposoby: można wpłacić dowolną kwotę przez stosowny ekran (ale nie mniejszą niż 5 PLN, znów ze względu na prowizje)"
A na www.biblionetka.pl/... czytamy:
"Opiekunem można zostać na dwa sposoby: wpłacając dowolną kwotę (ale większą niż 5 PLN z uwagi na prowizje pośrednika)"

Że "nie mniejsza niż" to nie to samo co "większa niż" to chyba nie trzeba nikogo przekonywać, prawda?

Nie mówię już nawet o tym, że regulamin wpłat mówi jeszcze co innego ("W zamian za dobrowolny datek (lub przesłanie pocztówki) na rzecz utrzymania i rozwijania serwisu BiblioNETka użytkownik otrzymuje status "Opiekuna BiblioNETki" na czas 90 dni (90x24h) licząc od momentu zaksięgowania wpłaty." - brak sprecyzowanego minimum). Straszny bałagan, oj straszny.
Użytkownik: Admin 2010-08-13 18:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Pomijając fakt, że przesz... | moriakaice
Kajamy się kolektywnie :)) Będzie poprawione.
Użytkownik: nazgoolek 2010-08-18 11:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
a mnie sie idea podoba. podoba mni sie tez to ze ta czytatka wyswietlila sie na stronie tak ze nie moglam jej nie zauwazyc, poniewaz jakos wielce w zycie biblionetki sie nie angazuje, umykaj mi niuanse ktore zuwazaja ci bardziej aktywni biblionetkowicze. linka 'mozesz pomoc' nigdy nie zauwazylam a zatem akcja jest jak najbardziej dobrym pomyslem. ja oczywiscie wesprzec zamierzam i pocztowkowo i finansowo. pomysl z tarcza - ani ziebi ani grzeje. popieram jednak calym sercem finansowanie biblionetki z naszych datkow i nie pobieranie oplat za korzystanie z biblionetki chocby z tego w zgledu ze skoro nie ma mnie w pl od dluzszego czasu to nie moglabym z niej korzystac nawet gdyby oplata wynosila 5 zl na miesiac [koszt transakcji miedzynarodowej chocby 5zl mowi sam za siebie]. ale jak powroce juz niedlugo stosowna akcje sie podejmie i swoje pare groszy dorzuce.
Użytkownik: Admin 2010-08-18 17:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Dzisiaj dodalismy kilka mniejszych poprawek, nowe guziki przy dodawaniu recenzji (prezent dla Sów), oraz tradycyjny "pasek podstępu" jak go pieszczotliwie nazywamy z Kretem i Episodexem.

Liczba 500 nie jest bynajmniej wzięta z sufitu, na podstawie dotychczasowych statystyk policzyliśmy, że jest to absolutne minimum byśmy mogli starać się by nasze cele osiągnąć, komfortową pozycję będziemy mieli przy liczbie około 1000 opiekunów, lub trochę więcej.

Przyznaję, że wartość ta na pierwszy rzut oka trochę napawa respektem, ale z drugiej strony 500 osób to jedynie 5% aktywnych, zarejestrowanych użytkowników w ostatnich 3 miesiącach. Czyli nie tak znów dużo :)))

Społeczności BiblioNETkowa, liczymy na Was!
Użytkownik: sowa 2010-08-19 23:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzisiaj dodalismy kilka m... | Admin
"nowe guziki przy dodawaniu recenzji (prezent dla Sów)" nie są bynajmniej prezentem dla Sów, tylko ułatwieniem dla użytkowników (wyjasniła Sowa).
Użytkownik: Admin 2010-08-20 00:15 napisał(a):
Odpowiedź na: "nowe guziki przy dodawan... | sowa
Pośrednio dla Sów miało być, bezpośrednio dla użytkowników co by bardziej wiedzieli co i jak :)
Użytkownik: Admin 2010-08-24 16:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Dzisiaj dodalismy kilka m... | Admin
Dzisiaj mały kamień milowy :)

Mamy już ponad 100 opiekunów! To ok. 1% aktywnych, zarejestrowanych użytkowników.

Dziękujemy!
Użytkownik: miłośniczka 2010-08-19 22:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Hm. :-)

Sama nie wiem, jak się odnieść do tarczek, przyznam. I choć niby wolałabym, żeby ich nie było widać, to rozumiem, że ich obecność przyniesie więcej pożytku, niż szkody, więc - niech się mnożą! :-)

Ja aktualnie czekam na wypłatę "bidując" do końca miesiąca, tak więc jeszcze przez jakieś 1,5 tygodnia jedynym wsparciem, jakiego mogę udzielić, jest pocztówka. Ale jaką już wybrałam, specjalną, kielecką, ale idealnie biblionetkową! :-)
Użytkownik: airs 2010-08-20 17:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Tak obserwuję ten pasek i całkiem powoli, albo wcale go nie przybywa :(
Liczba 500 nie budzi respektu... respekt budzą liczby u góry strony, liczba odwiedzin...
Można jeszcze powiedzieć, że respekt (ale dla czego innego) budzi ten mały czerwony paseczek - od kiedy się pojawił to chyba przybyło 10...

Myślę, że nie warto zastanawiać się, czy tarcza ma być czy nie (przecież na niej nie jest napisane za ile czy za co ktoś ją dostał) - najwyżej za jakiś czas programista, JAK JESZCZE WTEDY BĘDZIE, dołoży opcję w profilu czy wyświetlać tarczę, czy nie ;)

Jeśli palę papierosy, czy piję kawę w bufecie, czy biorę napoje z automatu, czy jadę miejskim autobusem, wydaję parę złotych dziennie, więc pięć złotych na miesiąc albo rzadziej nie czyni różnicy. A jeśli czyni to zacytuję przesłanie z lubianego przeze mnie serialu "Make a difference!"

Użytkownik: Admin 2010-08-20 17:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak obserwuję ten pasek i... | airs
Po najechaniu na czerwony element jest "hint" z aktualną liczbą opiekunów. Rośnie sobie systematycznie, grunt żeby się nie skurczył za 3 miesiące :)
Użytkownik: agnesines 2010-08-24 15:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Po najechaniu na czerwony... | Admin
Mamy już 99 opiekunów! Czekamy na setnego. A później tysięcznego! :-))
Użytkownik: agnesines 2010-08-24 15:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Mamy już 99 opiekunów! Cz... | agnesines
Hurra! Jest już setny!
Użytkownik: sabriel89 2010-08-23 21:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Ja również chciałabym uczestniczyć w rozwoju Biblionetki! Raczej dorywczo niż regularnie, ale jestem zwarta i gotowa ;)
Użytkownik: Karo.Z 2010-08-27 19:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja również chciałabym ucz... | sabriel89
Ja też raczej dorywczo będę pomagać. Obecnie szukam pracy, więc muszę uważać na wydatki :(
I chcę moją tarczę, jak pieniążki wpłyną na konto :)
Niech inni myślą o mnie co chcą. Bez tarcz sama w ogóle nie wiedziałabym,że potrzebujecie wsparcia. Po prosu zainteresowało mnie co to takiego, no i już teraz wiem :)

A mam małą sugestię: zróbcie ten pasek ilości opiekunów od razu na 1000, to może więcej serduszek poruszy i wygrzebią również kilka złotych z portfela.
Użytkownik: liego 2010-09-04 20:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Może nie korzystam, za często z biblionetki, ale bardzo ją cenię jako źródło pewnych informacji. A sama "akcja" bardzo mi się podoba, więc dokonałem wpłaty i życzę powodzenia.
Użytkownik: eleonora77 2010-09-13 08:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Może nie korzystam, za cz... | liego
Przestudiowałam cały wątek i z całym szacunkiem dla "niechcących" orderów, ja chcę swoją tarczkę :)
Nie udzielam się tak bardzo w BiblioNETce ale jest ona dla mnie wprost nieoceniona - te wszystkie recenzje, polecenia książek - to źródło nieustającej radości dla mnie, która kocha czytać.
Też mam nie najlepszy okres finansowy, ale uważam, że akurat BibliNETka na wsparcie zasługuje.
Użytkownik: moriakaice 2010-09-14 01:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Z serii błędów: znając URL wpłaty, mogę zobaczyć jej szczegóły. Można prosić, by to było jednak dostępne tylko dla zalogowanego użytkownika, który tej wpłaty dokonał?
Użytkownik: kokosz 2010-09-14 19:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Czy nie moglibyście po prostu podać numeru konta, na który można wpłacać? Wtedy prowizja wynosiłaby 0. Z Biblionetki korzystam raz na rok, ale jeśli dacie mi numer konta, to parę złotych chętnie wpłacę, bo inicjatywa mi się podoba.
Użytkownik: moriakaice 2010-09-14 23:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy nie moglibyście po pr... | kokosz
Najpewniej chodzi o to, że w takim przypadku byłby problem związany z koniecznością ciągłego monitorowania konta bankowego i dochodzenia, kto wpłacił, by przyznać odznakę. W momencie, gdy jest to realizowane przez partnera, wszystko to załatwia się automatycznie i nie wymaga to osoby, która poświęciłaby temu swój czas w ciągu dnia. Eliminuje to również problemy typu: "Wpłaciłem xx zł parę dni temu, kiedy dostanę odznakę?".
Użytkownik: kokosz 2010-09-15 11:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Najpewniej chodzi o to, ż... | moriakaice
Pytanie do twórców strony: czy to prawda? I czy warto płacić tę prowizję z tego powodu? Mogę sobie wyobrazić automat sprawdzający wpłaty na konto z np. podanym emailem w tytule przelewu i nadający odznaki też...

Tak czy inaczej szkoda mi tych 3% dla "instytucji finansowej". "Banki i instytucje finansowe" i tak dosyć zarabiają, jeśli tylko można uniknąć napychania ich kabzy, to należy. Podacie konto? :)
Użytkownik: Admin 2010-09-15 12:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Pytanie do twórców strony... | kokosz
Ten automat trzeba by napisać, i trzeba by go karmić wyciągami z banku, i poprawiać literówki wpłacających ręcznie, szukać w bazie, ręcznie przyznawać tarczkę etc. etc. Szkoda czasu na to, skoro za 3% można to mieć automatycznie i w tym czasie np. można się zająć pisaniem prywatnych wiadomości w BiblioNETce.

Płatności udostępniają przelew, na środku masz taką opcję, wystarczy przepisać numer konta i podać tytuł operacji.

Użytkownik: Marylek 2010-09-15 12:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Ten automat trzeba by nap... | Admin
Można by, ewentualnie, udostępnić ten numer dziwakom i odmieńcom, którzy twardo nie chcą mieć odznaki przy nicku, a czują się związani z serwisem. Wpłacali by sobie kiedy by sami chcieli, nie wymagałby to żadnego monitorowania. ;)

No dobra, już się przestaję odzywać w tym temacie.
Użytkownik: Admin 2010-09-15 13:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Można by, ewentualnie, ud... | Marylek
Tak i każdy się może wylogować z BiblioNETki, potem kliknąć na "jak pomóc" i zrobić przelew i jego wpłata będzie anonimowa.

Tylko trzeba klikąć na środkową ikonę:

http://i.imgur.com/VbhW9.jpg
Użytkownik: Marylek 2010-09-15 14:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak i każdy się może wylo... | Admin
To wiem. Tylko w ten sposób także płacimy pośrednikowi, prawda?
Użytkownik: aleutka 2010-09-15 15:21 napisał(a):
Odpowiedź na: To wiem. Tylko w ten spos... | Marylek
Nie do konca rozumiem. Wydaje mi sie ze w przypadku standardowego przelewu tez bedzie oplata dla banku. Tak czy siak posrednik...
Użytkownik: Marylek 2010-09-15 17:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie do konca rozumiem. Wy... | aleutka
Niektóre banki przy przelewach on-line nie pobierają opłat. :)
Użytkownik: aleutka 2010-09-16 10:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Niektóre banki przy przel... | Marylek
Moze rzeczywiscie. Ale o ile dobrze zrozumialam komentarze adminskie, ten posrednik odrabia cala robote administracyjno/ksiegowa, ulatwiajac zycie Redakcji a same sumy sa symboliczne. Jesli to naprawde ulatwia im zycie i daje wiecej czasu (zwlaszcza na umozliwienie prywatnych wiadomosci w Biblionetce!! Hurra!!) to chyba warto temu posrednikowi zaplacic.
Użytkownik: Admin 2010-09-16 00:10 napisał(a):
Odpowiedź na: To wiem. Tylko w ten spos... | Marylek
Tak ale to grosze są chyba że ktoś przelewa 5 PLN :)
Użytkownik: moriakaice 2010-09-15 21:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Pytanie do twórców strony... | kokosz
Z całym szacunkiem - też mogę sobie wyobrazić taki automat. Nawet robi go jedna z większych polskich firm programistycznych i sprzedaje za ciężkie pieniądze. A firma, która kupuje, zazwyczaj ma odpowiednie, firmowe konto i możliwość eksportu danych w konkretnym, dość ustandaryzowanym formacie.

Wyobraź sobie również dodatkowe sytuacje:
- co, jeśli ktoś wpisał zły mail?
- co, jeśli ktoś nie wpisał nic?
- co, jeśli ktoś nie wpisał maila?
- co, jeśli przyszła inna wpłata?

A potem tylko dodatkowe żale z cyklu: "Gdzie moja odznaka?!".

Natomiast dla tych, którzy myślą, że jak wybiorą opcję "Przelew bankowy" to PayU/Platnosci.pl prowizji nie naliczy: naliczy, bowiem to na ich konto płacicie pieniądze, a później oni przekazują to dalej (tylko nie robicie tego w wygodny sposób, a poprzez zwykły przelew) - więc w ten sposób B-NETka NIE dostaje więcej.
Użytkownik: Admin 2010-09-16 00:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Z całym szacunkiem - też ... | moriakaice
Prowizja jest zawsze taka sama, i najniższa z możliwych z tego co się orientowaliśmy.
Użytkownik: moriakaice 2010-09-16 06:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Prowizja jest zawsze taka... | Admin
Ja nie twierdzę, że nie - tylko chciałem przy okazji rozwiać wątpliwości tych, którzy zastanawiali się, czy wybierając opcję "Przelew bankowy" dokonają przelewu bezpośredniego na Wasze konto czy również będą korzystać z usług pośrednika.
Użytkownik: Karo.Z 2010-09-22 19:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Nie wiem, czy to przez moją propozycję, czy Admin sam zmienił paseczek z 500 na 1000, ale jest prawie super.
Proponuję jeszcze zostawić na razie czerwony kolor :) Bo chyba kolorki są jeszcze ustawione na 500 opiekunów. A czerwony rzucałby się na razie bardziej w oczka :P
Wiecie oddziaływanie na podświadomość jest też ważne!
Użytkownik: Admin 2010-09-22 20:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie wiem, czy to przez mo... | Karo.Z
Tak, tak to była Twoja sugestia, bo ja wcześniej napisałem tysiąc, a w pasku podstępu zrobiliśmy 500. Może ten kolor będzie gradientem do zielonego :)

Użytkownik: janmamut 2010-09-22 20:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak, tak to była Twoja su... | Admin
Tak się zastanawiałem, czy początek czerwony oznacza koniec zielony, czy fioletowy...
Użytkownik: Admin 2010-09-22 21:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak się zastanawiałem, cz... | janmamut
Myślę że jak dojdziemy do końca, to tam na końcu będzie Sajgon. Nie wiem jakiego jest koloru. :)
Użytkownik: Karo.Z 2010-09-23 14:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Myślę że jak dojdziemy do... | Admin
No właśnie o to mi chodziło, żeby doszło od czerwonego do zielonego. Tylko że dałabym jeszcze na razie czerwony, albo chociaż pomarańczowy :)
Użytkownik: em.ka 2010-10-21 12:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Na pewno będę wpierać. Jeśli nie finansowo, to pocztówkowo. ;) Bo nie wyobrażam sobie tego, że Biblionetki miałoby nie być. ;) Albo, żeby była usiana wyskakującymi reklamami...
Użytkownik: Bulwersator 2010-10-30 18:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Sprawdź jak możesz pomóc! linkuje do strony z następującym tekstem

"Jeżeli chcesz przeczytać więcej o tym dlaczego zdecydowaliśmy się na ten krok, koniecznie zjarzyj tutaj: Cz. I , Cz. II ."

-zjarzyj
-spacja przed ,
-spacja przed .
Użytkownik: gosiaw 2010-10-30 19:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Sprawdź jak możesz pomóc!... | Bulwersator
Dzięki. Poprawiłam.
Użytkownik: [k2] 2010-11-12 11:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Kochani!
dopiero od miesiąca jestem użytkownikiem BiblioNETki i odnośnie omawianej akcji mam kilka spostrzeżeń,mianowicie:
- te 'sławne' 3% dla pośrednika,który załatwią całą robotę księgową to w wypadku 20zł tylko 60groszy. Nie szukajmy dziury w całym i pozwólmy tym,którzy się na tym znają i mają na to czas,to robić.Oczywiście przy tysiącu wpłat po 20zł będzie to aż 600zł,ale myślę,ze przy kwocie 20 000 to nie zrobi aż takiej różnicy:)

- nie wiem jak inni,ale ja bardzo często korzystam ze zwykłej biblioteki i co miesiąc przekazuję pewną sumę (kilkanaście złotych) na nowe książki. Cieszy oko adnotacja w książce : książka zakupiona za wpłaty od Czytelników (czy coś w ten deseń).

- dobrze,ktoś wyżej napisał,że tarcza będzie przypominała też o tym,że minęło 90dni i warto dokonać kolejnej wpłaty; będzie motywowała innych,może mniej przekonanych i takich,którzy nie ufają,że pieniądze będą dobrze wykorzystane.

Myślę,ze znaczna część nas nie będzie robiła przelewów na pokaz,bo przecież NIE TARCZA ZDOBI CZŁOWIEKA :)

Pozdrowienia
Karolina
Użytkownik: Admin 2010-11-12 12:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Kochani! dopiero od mies... | [k2]
Trudno się nie zgodzić :))

Witaj!
Użytkownik: córka księgarza 2010-12-08 20:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Trudno się nie zgodzić :)... | Admin
A tak po bożemu to nie mógłbyś Adminie zamieścić numeru konta bo ja tylko po staremu konto Biblionetki wesprzeć mogę - płacąc w okienku u jakiejś miłej pani.

pozdrawiam i czekam
Użytkownik: embar 2010-12-23 14:36 napisał(a):
Odpowiedź na: A tak po bożemu to nie m... | córka księgarza
A może ekipa BNetki pokazałaby się publicznie wzorem założyciela Wikipedii?
Smutne spojrzenie Walesa czyni cuda ;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Strona_g%C5%82%C3%B3w​na
Byłoby tak bardziej osobiście i przez to skuteczniej ...
Użytkownik: Admin 2010-12-23 15:05 napisał(a):
Odpowiedź na: A może ekipa BNetki pokaz... | embar
Ciekawa idea :)
Użytkownik: embar 2010-12-23 19:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Ciekawa idea :) | Admin
na dodatek sprawdzona ;)
Użytkownik: Admin 2010-12-23 20:43 napisał(a):
Odpowiedź na: na dodatek sprawdzona ;) | embar
Nawet mam takie hipnotyczne zdjęcie jako profilowe w Facebooku obecnie, można nim straszyć ;)
Użytkownik: embar 2010-12-23 22:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Nawet mam takie hipnotycz... | Admin
Na pewno się nada :))
Użytkownik: dziurka1989 2011-02-11 15:36 napisał(a):
Odpowiedź na: Na pewno się nada :)) | embar
a mi się wydaje, że to jakiemuś sponsorowi (z branży wydawniczej) powinno zależeć aby BIBLIONETKA istniała. (:
Użytkownik: embar 2011-02-11 22:06 napisał(a):
Odpowiedź na: a mi się wydaje, że to ja... | dziurka1989
branży wydawniczej nie stać na działania charytatywne :))
Użytkownik: Admin 2011-02-13 12:25 napisał(a):
Odpowiedź na: a mi się wydaje, że to ja... | dziurka1989
Z dużym prawdopodobieństwem możliwe jest że my byśmy nie chcieli takiego mariażu z jednym wydawcą. Trudno by było nam wtedy bronić tego, że jesteśmy niezależni, a nasze Polecanki obiektywne. A to są jednak podstawowe wartości BiblioNETki.

Ale wystarczy, że każdy kto używa Polecanek kupi książkę u nas, a nie w innej księgarni, i byłoby bardzo fajnie ;)
Użytkownik: embar 2011-02-13 12:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Z dużym prawdopodobieństw... | Admin
I to mi przyszło do głowy :) Sponsoring niesie ze sobą różne zagrożenia ;)
Użytkownik: mirejlle 2011-06-11 13:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Ja również postanowiłam dołączyć do społeczności opiekunów. Widok tarczy działa na mnie po prostu mobilizująco, cieszę się, kiedy widzę, że nie tylko mnie zależy na tym, żeby BiblioNETka się rozwijała.
Mam dopiero dwa i pół roku i połowa co bardziej aktywnych użytkowników przeczytała co najmniej trzy razy więcej niż ja. ale zaglądam tu codziennie. Moje czytanie opiera się głównie na polecankach, ale często też na opiniach użytkowników. Nie wyobrażam sobie dnia, w którym miałoby tego zabraknąć.
Dziękuję założycielom i redakcji! Trzymajcie tak dalej.
Użytkownik: Admin 2011-06-14 22:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja również postanowiłam d... | mirejlle
Fajnie :) Dzięki :)
Użytkownik: pani-marta 2011-06-19 12:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Dokładam swoją cegiełkę, bo akurat 5 zł na koncie miałam, którego ani wypłacić, ani nic zbytnio nie można :)

Brawo dla administracji, za szczere i uczciwe opisanie problemu i sensowne rozwiązania bez uciekania w komercję!
Użytkownik: Admin 2011-06-20 02:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Dokładam swoją cegiełkę, ... | pani-marta
Dzięki za miłe słowo. Cieszę się, że udaje się skutecznie komunikować to co takie proste w komunikacji nie jest czasem. :)
Użytkownik: pani-marta 2011-06-20 23:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Mam jeszcze jedno niedyskretne pytanie: czy biblioNETka zarabia na samym fakcie, że są na niej reklamy, czy na kliknięciach w nie? :)

Bo mi to szczerze mówiąc nie robi, czy kliknę reklamę w nowym oknie a potem wyłączę, a jak macie mieć z tego jakieś zyski, to dlaczego nie :) I jeśli mam rację, i to rzeczywiście o kliknięcia chodzi, to liczą się jakoś jedno dziennie, czy warto np. 1000 razy otworzyć daną reklamę?

Pytam, bo to naprawdę żaden kłopot w to klikać, a jak pomoże - to dobrze :)
Użytkownik: agatatera 2011-06-20 23:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Mam jeszcze jedno niedysk... | pani-marta
O, to dobre pytanie :)
Użytkownik: pani-marta 2011-06-20 23:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Mam jeszcze jedno niedysk... | pani-marta
Zwłaszcza, że reklamy w nowej karcie można otwierać poprzez przyciśnięcie rolki przewijającej na myszce, a jak do tego ustawione jest, żeby nie przenosiło do tej otwieranej strony, tylko po prostu ją otwierało w następnej zakładce, to 'nabijanie' tych reklam to po prostu żaden problem ;)
Użytkownik: Admin 2011-06-21 01:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Zwłaszcza, że reklamy w n... | pani-marta
I tak i nie. Z tych reklam finansujemy sobie koszty stałe po części, ale Google zabrania klikać dla klikania. Więc najlepiej jak dużo ludzi czyta je ze zrozumieniem, i autentycznie klika w coś co ich zainteresuje na więcej niż kilka sekund. Google jest tutaj bardzo wrażliwy na próby samych klików "na ilość".
Użytkownik: pani-marta 2011-06-21 09:06 napisał(a):
Odpowiedź na: I tak i nie. Z tych rekla... | Admin
Ok, rozumiem :) To postaram się kilka sekund nad reklamami czasem posiedzieć ;) Upozoruję to tak, żeby wyglądało jakbym była bardzo zainteresowana, zrobię nawet zaciekawioną minę :D

Domyślam się, że to kropla w morzu potrzeb, ale co tam! Dziękuję za odpowiedź :)
Użytkownik: Speculum 2011-07-23 15:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Odświeżam temat, nie za bardzo wiem bowiem, gdzie to umieścić. Wygasł mój status Opiekuna Biblionetki i na górze strony ukazało mi się przypomnienie. Chcąc odnowić "subskrypcję", nie mogę tak jak sugeruje przypomnienie "kliknąć tutaj" - link jest nieaktywny, albo nieumieszczony.
Poszłam okrężną drogą klikając po lewej.
;-).
Użytkownik: Admin 2011-07-23 15:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Odświeżam temat, nie za b... | Speculum
A możesz mi przysłać zrzut ekranu?
Użytkownik: kacper1916 2011-09-18 11:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Niezły pomysł, ale obawiam się, że wpłat będzie za mało. Myślę, że nienachalne reklamy bez pop-upów i dźwięków nikomu by nie przeszkadzały, a dałyby solidny i regularny dopływ gotówki.
Użytkownik: Admin 2011-09-19 12:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Niezły pomysł, ale obawia... | kacper1916
To prawda, liczba Opiekunów jest poniżej naszych potrzeb na tę chwilę.
Użytkownik: unka 2011-09-21 14:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Ponad 6 lat korzystam z Biblionetki. Nie mogłam pozostać obojętna na apel :) Pozdrowienia.
Użytkownik: Admin 2011-09-22 20:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Ponad 6 lat korzystam z B... | unka
Super! Dzięki :)))
Użytkownik: nimlien 2011-10-15 01:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Byłoby miło gdyby była możliwość wpłaty za pośrednictwem paypala (tak wiem, opłaty, ale sporo ludzi mieszkających poza granicami kraju mogłoby się skusić)
Użytkownik: kulten 2011-10-21 15:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Jako mieszkający za granicą również skłaniam się ku PayPalowi. To dla nas najprostsza metoda z pominięciem ibanów i podobnych przeszkód jakie stawiają banki przy dokonywaniu przelewów zagranicznych.

A sam sposób wsparcia godny!
Użytkownik: Admin 2011-10-21 16:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Jako mieszkający za grani... | kulten
Dopisujemy do listy!
Użytkownik: Malina015 2012-02-26 14:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Tak mi coś przyszło do głowy, rozumiem, że gadżety nie są dobrym sposobem na stały dopływ gotówki, ale... Chętnie bym zakupiła kubek z logo biblionetki. Chyba często gadżety są raczej formą promowania serwisu niż metodą zarabiania pieniędzy. Poza tym w ten sposób utrwala się też przywiązanie do serwisu, trudno zapomnieć o biblionetce, gdyby się codziennie rano piło kawę z kubka biblionetkowego;)
Użytkownik: miłośniczka 2012-02-26 14:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak mi coś przyszło do gł... | Malina015
Jestem tego samego zdania! A jeszcze milej byłoby, gdyby można było wybrać któreś z licznych logo, jakie powstają przy okazji biblionetkowych konkursów. Można by sobie na przykład skompletować serię czterech takich kubeczków. Albo zestaw dla dwojga. Czy dla rodziny. Uch! :-)
Użytkownik: misiabela 2012-02-26 16:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak mi coś przyszło do gł... | Malina015
Kubków wszelakich mam mnóstwo, ale taki biblionetkowy kupiłabym i tak :-) Albo koszulkę, bądź jakiś inny gadżet.
Użytkownik: ka.ja 2012-02-26 14:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Zostałam "opiekunem" i teraz ciągle mam wrażenie, że jest do mnie jakaś wiadomość, bo ten żółty znaczek tak świeci. To miłe. Prawie tak fajne, jak gadżet.
Użytkownik: maggie1964 2012-11-25 05:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Korzystam bardzo czesto z Biblionetki i polecam ja znajomym, a dopiero dzisiaj przeczytalam o "opiekunach". Mieszkam za granica, wiec jutro kupie ladna kartke i wysle do Was, bo kocham Biblionetke. A czy cos sie zmienilo w kwestii przekazow pienieznych nie tylko zlotowkowych.
Zawsze pare dolarow by sie znalalo i bedzie mozna Wam pomoc.
pozdrawiam
Użytkownik: Admin 2012-11-25 22:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Korzystam bardzo czesto z... | maggie1964
Można zrobić zwykły przelew na rachunek (bank sobie zamieni na PLN), to jest ostatnia opcja w PayU do wyboru (wygląda jak druk przelewu, ale są na nim wszystkie dane). W razie czego pisz ;)
Użytkownik: maggie1964 2012-11-25 23:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Chcialam jeszcze zapytac, czy np. do koperty z kartka moge wlozyc pare dolarow (oczywiscie ktos powie, ze nikt tego mi nie moze zabronic), ale czy przyjmujecie tez pieniadze tak przeslane, czy moze ktos juz tak zrobil?
I jeszcze jedno, czy na ten podany adres mam dopisac "Biblionetka", czy wystarczy tylko sam adres"
Użytkownik: chuda 2012-11-26 11:45 napisał(a):
Odpowiedź na: Chcialam jeszcze zapytac,... | maggie1964
Dopisz, proszę, "Biblionetka", żeby nie było najmniejszych wątpliwości, jakie przeznaczenie ma kartka.
Użytkownik: maggie1964 2012-11-26 17:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Dopisz, proszę, "Biblione... | chuda
Dziekuje, za odpowiedz.
pozdrawiam
Użytkownik: embar 2012-12-13 23:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziekuje, za odpowiedz. ... | maggie1964
Apel w rodzaju Wikipedii i przycisk Dotuj ...

Liczba osób, które lubią BiblioNETka.pl: 19,595.
Opiekunów: 148.
Wrrr ... Lajknąć jest najtaniej.
Użytkownik: ka.ja 2013-03-24 12:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Mam niewielki problem z opieką nad Biblionetką. Możliwe, że martwię się na wyrost, ale na wszelki wypadek zapytam. W piątek wczesnym popołudniem przesłałam niewielką kwotę za pośrednictwem biblionetkowego formularza, ale do teraz pieniądze nie zostały pobrane i mój status opiekuna się nie odnowił. Co mam zrobić? Czekać? Zgłaszać problem w swoim banku?
Użytkownik: zandra5 2013-03-24 19:48 napisał(a):
Odpowiedź na: Mam niewielki problem z o... | ka.ja
Mam tak samo!!! Od dwóch tygodni chcę odnowić status opiekuna i nie mogę. Trochę dziwna sytuacja; napiszę co robię i co się dzieje i może mi ktoś wytłumaczy, czy robię coś źle:

1. Wchodzę na formularz wpłaty.
2. Wpisuję swoje dane i kwotę do zapłaty.
3. Klikam "Przejdź dalej"
4. Następuje przekierowania na stronę platnosci.pl
5. Wybieram swój bank (PKO BP) i wyskakuje 'notka': "Transkacja została przekazana do realizacji. Za 17 sekund nastąpi przekierowanie do sklepu"
6. Mija te kilkanaście sekund i następuje przekierowanie z powrotem na biblionetkę, gdzię widzę to: "Transakcja została już rozpoczęta. Jeśli nie dokonano zapłaty należy złożyć nowe zgłoszenie datku. To zgłoszenie zostanie anulowane samoczynnie po kilku dniach."
7. A kiedy wchodzę na 'Listę twoich datków", na liście moich dotychczasowych datków widzę tę ostatnią o statusie "Utworzona", a kiedy w nią wchodzę widzę adnotację "nie zapłacono". Więc klikam "Wpłać" i sytuacja się powtarza.
Nie pierwszy raz. Dzisiaj była chyba jakaś 8 próba z mojej strony, żeby wpłacić pieniądze i dalej nie przekierowuje mnie na stronę mojego banku... :/
Użytkownik: ka.ja 2013-03-24 20:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Mam tak samo!!! Od dwóch ... | zandra5
Ja też korzystam z PKO BP, może to tu leży problem? Na razie mam nadzieję, że zaksięgują mi przelew w poniedziałek, ale jeśli nie, to pojęcia nie mam, co robić.
Użytkownik: Małgorzata_ 2013-03-24 21:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Mam tak samo!!! Od dwóch ... | zandra5
Mam to samo :/ Dodam, że na moim rachunku (PKO BP) mam już zaksięgowaną operację wpłaty. Dostałam tylko taki mail od PayU: "...Zlecenie jest przekazywane do realizacji po otrzymaniu przez PayU wpłaty, termin na wykonanie płatności liczy się od momentu otrzymania wpłaty przez PayU."
Użytkownik: Admin 2013-03-24 22:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Mam niewielki problem z o... | ka.ja
Dajcie proszę znać jeśli jutro problem nie zniknie.
Użytkownik: ka.ja 2013-03-25 09:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Dajcie proszę znać jeśli ... | Admin
Nie zniknął. Pieniądze są na moim koncie w rubryce transakcji nierozliczonych, mają opis "blokada własna", ale pojęcia nie mam, o co chodzi, bo niczego nie blokowałam, regularnie płacę za różne rzeczy w podobny sposób i zawsze księgowanie następuje natychmiast. Poza tym opiekuję się Biblionetką już po raz kolejny, chyba czwarty, a wcześniej wszystko działało błyskawicznie.
Użytkownik: Małgorzata_ 2013-03-25 11:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Dajcie proszę znać jeśli ... | Admin
Nic się nie zmieniło :( a w historii rachunku mam zaznaczone, że pieniążki zostały przekazanie do PayU 20. (środa)
Użytkownik: Admin 2013-03-25 11:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Nic się nie zmieniło :( a... | Małgorzata_
A macie jakieś konkretne numery transakcji? Wtedy mogę z tym uderzyć do PayU.
Użytkownik: Małgorzata_ 2013-03-25 11:58 napisał(a):
Odpowiedź na: A macie jakieś konkretne ... | Admin
Wysłałam PW.
Użytkownik: ka.ja 2013-03-27 16:09 napisał(a):
Odpowiedź na: A macie jakieś konkretne ... | Admin
Zadziałało! Z jakąż radością powitałam żółty znaczek opiekuna! Dziękuję za interwencję.
Użytkownik: Admin 2013-03-27 16:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Zadziałało! Z jakąż radoś... | ka.ja
Ustawiłem Ci ręcznie, kaska doszła, dziękujemy!

Jeśli ktoś jeszcze wpłacił a nie dostał tarczy, to proszę na prv nr transakcji.
Użytkownik: zandra5 2013-04-02 15:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Ustawiłem Ci ręcznie, kas... | Admin
Ha! w końcu się udało wpłacić pieniążki.... :D
Ale poprzednia 'wpłata' nadal ma status utworzonej, więc nie wiem, o co chodzi... (???)
Użytkownik: Admin 2013-04-02 20:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Ha! w końcu się udało wpł... | zandra5
Przyślij mi proszę prv nr transakcji referencyjny z maila tamtej wpłaty.
Użytkownik: margines 2013-03-25 13:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Dajcie proszę znać jeśli ... | Admin
U mnie też nic nie zniknęło.
Na koncie nie mam śladu tej transakcji, w PKO też nie mają śladu, przed chwilą chciałem ponowić wpłatę, ale... ostatnią płatność na profilu bnetki mam "utworzoną" 20. marca, przekierowanie na formularz wpłaty iPKO nie wyświetla się, za to na tutejszym profilu pokazuje mi się informacja, że "Transakcja została już rozpoczęta. Jeśli nie dokonano zapłaty należy złożyć nowe zgłoszenie datku. To zgłoszenie zostanie anulowane samoczynnie po kilku dniach." A nowego zgłoszenia nie dam rady złożyć i... koło zamyka się.

Może chociaż dałbyś radę (albo ktoś z Zarządu) usunąć dwie moje próby wpłaty (druga jest z roku 2010 i też ma status "utworzona"). Może wtedy odblokuje się to:)?
Użytkownik: margines 2013-03-24 22:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Mam niewielki problem z o... | ka.ja
Też mam tak:(
Pokazały mi się wszystkie informacje zacytowane przez zadrę (także korzystam z PKO), jutro spróbuję dowiedzieć się czegoś o tym "błędzie".
Użytkownik: Black 2013-08-16 22:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Ten apel to był bardzo dobry pomysł. Ważne jest aby uczciwie powiedzieć ludziom o co chodzi:) Mam nadzieję, że wspólnie damy radę utrzymać naszą Biblionetkę.

W końcu to dobro nas wszystkich:)

Pozdrawiam Wszystkich Biblionetkowiczów:)
Użytkownik: alicja225 2014-10-19 20:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Nie wiem, czy w dobrym miejscu napiszę. Otóż, 15.10.2014 przelałam pieniądze na konto, a do dnia dzisiejszego nie mam statusu opiekuna i wciąż pojawia się komunikat, że wygasł itd. Ktoś coś poradzi w tym temacie?
Użytkownik: alicja225 2014-10-19 22:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie wiem, czy w dobrym mi... | alicja225
Wygląda na to, że w dobrym miejscu napisałam:) Ktokolwiek interweniował- dziękuję. Status opiekuna powrócił:)
Użytkownik: zandra5 2014-10-19 23:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Wygląda na to, że w dobry... | alicja225
A mi dzisiaj pojawiła się żółta tarcza przy nicku, a już dawno nie wpłacałam nic na biblionetkę... I status opiekuna mam do 28 stycznia 2015 roku... Nie to, że mi coś przeszkadza ta tarcza, wręcz przeciwnie, zniknęły te wszystkie irytujące reklamy, ale nie wiem, za co ją dostałam :p Urodziny miałam przedwczoraj- może to jakiś spóźniony prezent? :p
Użytkownik: elek44 2015-01-01 14:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Witam:)moim skromnym zdaniem zamiast opiekunów co tez moze byc jak najbardziej powinna byc kwota ktora zbieramy. To moim zdaniem bardziej nakręca widziałem juz kilka serwisów ktore zbierały pieniądze na coś:). Lepiej to wyglada niż pasek w którym pisze mamy 50 opiekunów na taki serwis to żart. Zrobic zbieramy na serwer czy programistę i bedzie sie pasek zwiększał moim skromnym zdaniem to jest lepsze rozwiazanie niż opiekunowie wiadomo za wpłatę dostajemy status opiekuna:) teraz nikt nie widzi na co sa zbierane te pieniądze ze statusu wiec moze ich zachęcimy kwota ktora cza zebrać??to jest o wiele lepsze rozwiazanie zwłaszcza ze nie wiem na co płace. Rozumie ze wszystkie pieniądze sa przeznaczane na rozwój serwisu ale jakos tego nie widzę:) ważna jest kwota:)
Użytkownik: OlimpiaOpiekun BiblioNETki 2015-01-01 16:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam:)moim skromnym zdan... | elek44
Kilka lat temu zbieraliśmy konkretną kwotę (chyba na nowy serwer) i mieliśmy pasek z kwotą, a nie ilością opiekunów.
Według mnie to nie pasek nas motywuje (obojętnie czy pasek z kwotą czy z ilością opiekunów), lecz cel, na który zbieramy.
Użytkownik: ka.ja 2015-01-01 17:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Obawiam się, że mamy problem techniczny. Od tygodnia bezskutecznie próbuję wpłacić parę złotych na biblionetkowe konto, ale odbijam się od planszy z napisem "502 Bad Gateway", kiedy próbuję użyc karty kredytowej. Nie mam innej możliwości dokonania wpłaty, więc ponawiam próby, choć nadzieję już straciłam. Pisałam na biblionetkowe konto pocztowe pomoc@biblionetka.pl, ale w okresie świątecznym nie spodziewam się szybkiej reakcji, bo wiadomo, że trzeba trochę pobyć z rodziną i poleżeć na plecach.
Użytkownik: Admin 2015-01-02 12:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Obawiam się, że mamy prob... | ka.ja
Dziwne to jest, bo nie umiemy tego powtórzyć. Czy miałabyś ewentualnie chwilkę czasu by spróbować zrobić to razem? Np. dzieląc ekran na Skype, wtedy podejrzewam w 5 minut to rozwiążemy. Wszystko wytłumaczę. (możesz podać namiary na PW)
Użytkownik: ka.ja 2015-01-02 13:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziwne to jest, bo nie um... | Admin
Już podałam i spokojnie czekam na kontakt. Wcześniej dla pewności wyłączyłam wszystkie adblocki i inne takie pomagajki, a potem sprawdziłam - nadal 502 Bad Gateway.
Użytkownik: Marylek 2015-01-25 22:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziwne to jest, bo nie um... | Admin
A ja mam komunikat: "Płatność tymczasowo niedostępna. Wybierz inną metodę płatności."
I wczoraj tak było, i przedwczoraj... Coś się zepsuło.

https://secure.payu.com/pl/standard/co/summary?exe​cution=e1s1
Użytkownik: ketyow 2015-01-25 22:35 napisał(a):
Odpowiedź na: A ja mam komunikat: "Pła... | Marylek
To dziwne, ale to chyba problem po stronie payu, albo banku z którego idzie płatność? Ja paręnaście dni temu wpłacałem i było ok.
Użytkownik: Kakyuu 2015-01-25 22:41 napisał(a):
Odpowiedź na: A ja mam komunikat: "Pła... | Marylek
Dokonywałam wpłaty trzy dni temu i wtedy wszystko działało bez żadnych problemów.
Użytkownik: Pok 2015-01-25 22:47 napisał(a):
Odpowiedź na: A ja mam komunikat: "Pła... | Marylek
Też chciałem ostatnio wpłacić i natrafiłem na ten sam komunikat. Nie mogłem wybrać żadnej metody płatności. Próbowałem kilka razy (wyłączyłem wszystkie blokowania reklam itp.).
Użytkownik: Marylek 2015-01-25 22:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Też chciałem ostatnio wpł... | Pok
Dlatego myślę, że coś się zepsuło. Gdyby to było z powodu jakiegoś transferu danych lub - nie wiem - konserwacji, to po krótkim czasie usługa zostałaby przywrócona.
Użytkownik: ketyow 2015-01-26 11:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Dlatego myślę, że coś się... | Marylek
A próbowaliście np. innej przeglądarki?
Użytkownik: ka.ja 2015-01-26 12:06 napisał(a):
Odpowiedź na: A próbowaliście np. innej... | ketyow
Próbowałam trzech różnych komputerów, z trzech różnych przeglądarek, bezskutecznie. Najwyraźniej jednak jakieś prace są w toku, bo najpierw ciągle było Bad gateway, potem informowało mnie, że płatność nie może być zrealizowana i kazało się kontaktować z serwisem, a teraz dla odmiany zniknęła opcja płacenia kartą kredytową, jest tylko możliwość zapłacenia poprzez konto PayU, którego nie mam.
Użytkownik: ketyow 2015-01-26 12:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Próbowałam trzech różnych... | ka.ja
W PayU nie trzeba posiadać konta. Najwygodniejsza opcja wg mnie - nie podajesz w internecie poufnych danych karty, logujesz się do własnego banku, stamtąd dokonujesz przelewu, serwis natychmiast otrzymuje potwierdzenie dokonania przelewu.
Użytkownik: ka.ja 2015-01-26 12:28 napisał(a):
Odpowiedź na: W PayU nie trzeba posiada... | ketyow
Dotąd tak było, że płaciłam za pośrednictwem PayU, ale bez zakładania konta, a teraz - w Biblionetce nie ma żadnej innej opcji, chociaż jest napis "wybierz sposób zapłaty". Po kliknięciu w jedyny możliwy sposób zapłaty, czyli przez konto PayU, otrzymuje się formularz, gdzie wreszcie są rozmaite możliwości dokonania przelewu - kartą Visa, przez mbank, iPKO, ING, etc., ale wszystkie te opcje sa nieaktywne. I nadal nie da się zapłacić. Zrobiłam printscreen, wyślę Adminowi. Ciągle mu wysyłam kolejne wersje problemu - ma już sporą kolekcję.
Użytkownik: ketyow 2015-01-26 13:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Dotąd tak było, że płacił... | ka.ja
Faktycznie, sprawdziłem teraz i wszystkie możliwości płatności są zablokowane. Skoro w internecie użytkownicy nie narzekają, jakoby sie to działo także gdzieś indziej, to chyba te płatności zablokowane są dla nas. To co mi przychodzi do głowy, to że np. umowa serwisu z PayU uległa jakimś zmianom, czy regulamin PayU i dopóki ktoś tego nie zatwierdzi płatności są zamrożone. Nie wiem jak to jest załatwiane, ale faktycznie, my z naszej strony nic nie zrobimy, musimy czekać na reakcję kogoś z góry.
Użytkownik: ketyow 2015-01-26 13:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Faktycznie, sprawdziłem t... | ketyow
Screen:
http://i.imgur.com/6W0k66v.jpg

Pogrzebałem głębiej i jakieś małe serwisy też mają jakieś problemy ostatnio - coś się musiało pozmieniać po stronie PayU.
http://www.smpelektro.com.pl/blog/nowosci/platnosc​-payu-chwilowo-niedostepna
http://www.ravenmarket.pl/platnosci-payu-n-1.html
Użytkownik: Marylek 2015-01-26 14:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Faktycznie, sprawdziłem t... | ketyow
Wygląda na to, że serwis na tym traci. Biblionetka, znaczy.
Użytkownik: Admin 2015-01-26 14:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Dotąd tak było, że płacił... | ka.ja
Przepisujemy PayU na inne konto, wkrótce powinno działać.

Jeśli komuś wygasło opiekuństwo, proszę o PW.
Użytkownik: Pok 2015-02-01 11:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Przepisujemy PayU na inne... | Admin
Dzisiaj próbowałem dokonać wpłaty i wciąż nie działa.

Jak komuś, kto wcześniej miał problemy się to wreszcie uda, to proszę wspomnieć w temacie. Chętnie złożę dotację, bo dawno już tego nie robiłem.
Użytkownik: carmaniola 2015-02-02 09:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Przepisujemy PayU na inne... | Admin
PW wysłałam, zgłaszam jeszcze, że nie udało mi się dokonać wpłaty - wrzuciło mnie na PAY, na listę do wyboru sposobu płatności weszłam i... funkcja czasowo niedostępna, spróbuj wybrać inny sposób płatności. I nawet sobie poklikałam w różne inne, ale nie znalazłam "czynnego" sposobu...
Użytkownik: Marylek 2015-02-02 09:53 napisał(a):
Odpowiedź na: PW wysłałam, zgłaszam jes... | carmaniola
Wiadoma liczba, oznaczająca ilość, spada. Tego nie powinno się załatwiać przez PW, tylko oficjalnie, tutaj. I naprawić systemowo. Przyszło mi nawet do głowy, że jak kiedyś wygaśnie komuś znaczącemu, wtedy coś się ruszy.
Użytkownik: Admin 2015-02-02 22:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Wiadoma liczba, oznaczają... | Marylek
Myślę że jutro, najdalej w środę będzie już działać.
Użytkownik: porywacz_zwlok 2015-02-05 11:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Myślę że jutro, najdalej ... | Admin
... jest czwartek i nadal nie działa
Użytkownik: Marylek 2015-02-06 09:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Myślę że jutro, najdalej ... | Admin
A w którą środę?
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 2015-02-06 09:42 napisał(a):
Odpowiedź na: A w którą środę? | Marylek
Ha, celne pytanie! To tak jak z II linią metra - ma działać na Święta, tylko nie wiadomo, które ;D
Użytkownik: ka.ja 2015-02-10 14:54 napisał(a):
Odpowiedź na: PW wysłałam, zgłaszam jes... | carmaniola
Już działa! Co prawda nie dostałam z powrotem znaczka, ani nie zniknęło mi ze strony głównej powiadomienie, że mój status opiekuna wygasł, ale przynajmniej udało się dokonać wpłaty, a to najważniejsze.
Użytkownik: ka.ja 2015-02-10 14:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Już działa! Co prawda nie... | ka.ja
Ha! Wystarczyło się pożalić i znaczek jest!
Użytkownik: carmaniola 2015-02-10 15:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Już działa! Co prawda nie... | ka.ja
A, dziękuję za wpis, przetestowałam i też mam. Szkoda tylko, że nikt z GÓRY nie puścił takiej informacji...
Użytkownik: Pok 2015-02-11 20:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Już działa! Co prawda nie... | ka.ja
U mnie także działa. Dzięki za info :)

Użytkownik: Blanacz 2015-08-19 15:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Poprzednia czytatka był... | Admin
Witam, chciałabym wpłacić pewną sumę dla Biblionetki, ale niestety nie posiadam konta bankowego w Polsce ani karty kredytowej. Czy możliwe jest ustanowienie opcji PayPal oprócz PayU? Wtedy nie będzie problemem wpłacanie z zagranicy.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: