Dodany: 30.04.2018 18:00|Autor: dot59Opiekun BiblioNETki

Książki i okolice> Pisarze> Child Lee (właśc. Grant Jim)

Jack Reacher chronologicznie

Na stronie "How To Read Me. A reading guide to comics and books" (http://www.howtoread.me/tag/books/ znalazłam prawie kompletną wskazówkę co do układu powieści o Jacku Reacherze w układzie chronologicznym:

1. Drugi syn (opowiadanie, Adres nieznany (Child Lee (właśc. Grant Jim)))
2. Wielki skwar (opowiadanie, Adres nieznany (Child Lee (właśc. Grant Jim)))
3. Czarna owca (opowiadanie, Adres nieznany (Child Lee (właśc. Grant Jim)))
4. Małe wojny (opowiadanie, Adres nieznany (Child Lee (właśc. Grant Jim)))
5. Nieprzyjaciel (Child Lee (właśc. Grant Jim))
6. Sto milionów dolarów (Child Lee (właśc. Grant Jim))
7. Nowa tożsamość Jamesa Penneya (opowiadanie, Adres nieznany (Child Lee (właśc. Grant Jim)))
8. Ostatnia sprawa (Child Lee (właśc. Grant Jim))
9. Poziom śmierci (Child Lee (właśc. Grant Jim))
10. Umrzeć próbując (Child Lee (właśc. Grant Jim))
11. Wróg bez twarzy (Child Lee (właśc. Grant Jim))
12. Podejrzany (Child Lee (właśc. Grant Jim))
13. Echo w płomieniach (Child Lee (właśc. Grant Jim))
14. Bez pudła (Child Lee (właśc. Grant Jim))
15. Siła perswazji (Child Lee (właśc. Grant Jim))
16. Jednym strzałem (Child Lee (właśc. Grant Jim))
17. Bez litości (Child Lee (właśc. Grant Jim))
18. Elita zabójców (Child Lee (właśc. Grant Jim))
19. Nic do stracenia (Child Lee (właśc. Grant Jim))
20. Przychodzi facet do baru… (opowiadanie, Adres nieznany (Child Lee (właśc. Grant Jim)))
21. Jutro możesz zniknąć (Child Lee (właśc. Grant Jim))
22. 61 godzin (Child Lee (właśc. Grant Jim))
23. Czasami warto umrzeć (Child Lee (właśc. Grant Jim))
24. Poszukiwany (Child Lee (właśc. Grant Jim))
25. Każdy w końcu mówi (opowiadanie, Adres nieznany (Child Lee (właśc. Grant Jim)))
26. Nigdy nie wracaj (Child Lee (właśc. Grant Jim))
27. To nie ćwiczenia (opowiadanie, Adres nieznany (Child Lee (właśc. Grant Jim)))
28. Sprawa osobista (Child Lee (właśc. Grant Jim))
29. Good and Valuable Consideration Child Lee (właśc. Grant Jim), Finder Joseph
30. Zmuś mnie (Child Lee (właśc. Grant Jim))
31. Wigilijne tradycje (opowiadanie, Adres nieznany (Child Lee (właśc. Grant Jim)))
32. Adres nieznany (opowiadanie, Adres nieznany (Child Lee (właśc. Grant Jim)))
33. Faking a Murderer Child Lee (właśc. Grant Jim), Reichs Kathy (Reichs Kathleen J.) (zapowiedź, lipiec 2018)
34. Nocna runda (Child Lee (właśc. Grant Jim))
35. Past Tense Child Lee (właśc. Grant Jim) (zapowiedź, listopad 2018)

W zbiorze "Adres nieznany" są jeszcze dwa inne opowiadania, których autor przeglądu nie uwzględnił: "Wszystkie pokoje zajęte" ("No Room at the Motel") i "Nocne jastrzębie"("The Picture of the Lonely Diner").
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 29.11.2018 20:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Na stronie "How To Read M... | dot59Opiekun BiblioNETki
Dobra wiadomość dla wielbicieli i wielbicielek Jacka: ta ostatnia część już niedługo u nas!
Użytkownik: Neelith 30.11.2018 08:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Na stronie "How To Read M... | dot59Opiekun BiblioNETki
O, nieźle. Wprawdzie czytałam tylko jeden tom, wskazany w katalogu jako pierwszy, a tu okazuje się, że chronologicznie wcale nie najwcześniejszy. W razie czego już wiem jak się zabrać za Reachera :)
Użytkownik: Wombattt 30.12.2019 22:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Na stronie "How To Read M... | dot59Opiekun BiblioNETki
Ważne! Jestem fanem cyklu Jack Reacher i czytam serię po raz kolejny, tym razem chronologicznie....ukończyłem pozycję nr 7 z listy i uważam, że jest błąd w kolejności...otóż pozycja nr 7 powinna być zamieniona z nr 6. Nr 6 tj 100 milionów dolarów toczy się w 1996 roku a JR jest ponownie majorem po wcześniejszej degradacji (nie ma wzmianki w tej książce w jakich okolicznościach dostał ponowny awans)... Natomiast opowiadanie nr 7 z listy ( choć nie ma podanej daty) dzieje się wczesniej...zgodnie z moją opinią w 1992 roku....czyli 2 lata po pozycji nr 5 i 4 lata wcześniej niż pozycja nr. 6. Przede wszystkim w opowiadaniu pt. " Nowa tożsamość Jamesa Penneya" JR jest kapitanem...a nie został ponownie zdegradowany....główny bohater Penney twierdzi, że 17 lat temu wrócił z wojny w Wietnamie, która skończyła się w 1975....dodatkowo jest wzmianka o osiedlu, które powstało 31 lat po rozpoczęciu pierwszej kadencji Nixona...co trochę myli, ponieważ Nixon był tylko raz prezydentem USA...ale autorowi chodziło raczej o jego wcześniejszą kadencję jako viceprezydenta, która zaczęła się w 1953 co po dodaniu 31 lat daje 1984 a więc za wcześnie...jednak możliwe, że jest błąd w tłumaczeniu lub błąd autora i chodzi o koniec pierwszej kadencji czyli 1961 co po dodaniu 31 lat daje 1992 i wszystko się zgadza.... Także czytając serię JR proszę zamienić pozycję 7 z 6.. ..