Dodany: 24.04.2018 19:09|Autor:

Książka: Pochodnia w mroku
Tahir Sabaa
Notę wprowadził(a): margines

Sabaa Tahir urodziła się w Londynie, ale dorastała w prowadzonym przez jej rodzinę osiemnastopokojowym motelu na pustyni Mojave w Kalifornii. Po ukończeniu Uniwersytetu kalifornijskiego w Los Angeles rozpoczęła pracę jako redaktor w dziale zagranicznym „Washington Post”. Sabaa mieszka obecnie z rodziną w San Francisco.

„Mocna dawka adrenaliny aż do ostatniej strony!”
„Buzzfeed”

Los rządzonego żelazną ręką Imperium spoczywa w rękach dwojga uciekinierów. Elias i Laia nie tylko muszą przechytrzyć depczących im po piętach żołnierzy, ale także uczynić wszystko co w ludzkiej mocy, by płomień buntu przeciwko okrutnej władzy Imperatora rozgorzał z jak największą siłą.

Gra toczy się o najwyższą stawkę, a jednym z jej elementów jest uwolnienie brata Lai, Darina – jedynego człowieka na planecie, który może być w stanie zwrócić wolność Scholarom. Śmiałkowie muszą się zmierzyć z uzbrojonymi po zęby, doskonale wyszkolonymi żołnierzami, z siłami nadprzyrodzonymi, które z jakiegoś powodu upatrzyły ich sobie za ofiary… oraz z Heleną, której miłość do Eliasa jest groźniejsza niż najgorętszą nienawiść.

Druga część fantastycznej przygodowej sagi, której fenomen przykuł uwagę czytelników na całym świecie.

[Wydawnictwo Akurat, 2017]