Dodany: 24.04.2018 10:00|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Andrzej Sapkowski potwierdza – powstanie kolejna książka z uniwersum Wiedźmina

Podczas tegorocznej edycji Warsaw Comic-Con Andrzej Sapkowski oficjalnie potwierdził, że pracuje nad nową książką osadzoną w uniwersum Wiedźmina. Autor nie zdradził żadnych szczegółów, ale podczas panelu powiedział, że sagę uważa za zakończoną. Swego czasu twierdził też, że jeśli zdecyduje się popełnić kolejną powieść ze świata Wiedźmina, będzie to raczej prequel. Wiele wskazuje więc na to, że możemy spodziewać się czegoś w stylu wydanego w listopadzie 2013 roku Sezonu burz.

Sapkowski w przeszłości negatywnie wypowiadał się o grach stworzonych na podstawie jego książek i twierdził, że jeśli kiedykolwiek napisze kontynuację swojego cyklu, zignoruje historię przedstawioną w tytułach polskiego studia. Czy pisarz zdecyduje się na wejście w konflikt z fabułą gry? Nie byłoby to wielkim zaskoczeniem.

Na 2020 rok został również zapowiedziany serial na podstawie Wiedźmina, którego realizacją ma zająć się Netflix. Na razie wiemy tylko, że pierwszy sezon będzie liczył 8 odcinków, a zdjęcia rozpoczną się najwcześniej pod koniec 2018 roku. Za scenariusz odpowiada Lauren S. Hissrich, która pracowała między innymi przy Daredevilu i The Defenders.

Jak sądzicie, czy Sapkowskiemu uda się napisać książkę do 2020, tak by ukazała się razem z serialem?

Zdjęcie: Niccolò Caranti [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], from Wikimedia Commons

Użytkownik: mchpro 24.04.2018 11:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Podczas tegorocznej edy... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Powstanie kolejna książka - wiadomość w zasadzie dobra. Pewnie tę książkę kupię i przeczytam. Chociaż nie spodziewam się, że będę usatysfakcjonowany. Piszę to na podstawie doświadczeń z "Sezonem burz". Ale może się mylę? Póki życia, póty nadziei.
Użytkownik: Anna125 24.04.2018 19:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Podczas tegorocznej edy... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Długo nie mogłam się przekonać do „Wiedżmina”. Kiedy w końcu przeczytałam, orzekła so-so lecz im więcej czasu upływało tym bardziej Sapkowskiego doceniałam. Teraz sądzę, że już jest kanonem.
„Sezonu burz” nie czytałam, spróbuję i cóż zobaczymy jak będzie kolejna książka z tego uniwersum:), no i zobaczymy jak się uda Netflixowi:).