Dodany: 13.04.2018 13:33|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Nowa powieść Stephena Kinga już 5 czerwca!

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów mistrza horroru. 5 czerwca ukaże się w Polsce jego najnowsza powieść pt. Outsider. Na świecie premiera przewidziana jest na 22 maja. Książka będzie liczyła 640 stron i wyda ją wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Znamy już oficjalny opis:

Bestialska zbrodnia. Śledztwo pełne znaków zapytania. Stephen King, znajdujący się w szczególnie owocnym okresie twórczości, przedstawia jedną ze swoich najbardziej niepokojących i wciągających opowieści.
W parku miejskim znalezione zostaje zmasakrowane ciało jedenastoletniego chłopca. Naoczni świadkowie i odciski palców nie pozostawiają wątpliwości: sprawcą zbrodni jest jeden z najbardziej lubianych obywateli Flint City. To Terry Maitland, trener drużyn młodzieżowych, nauczyciel angielskiego, mąż i ojciec dwóch córek. Detektyw Ralph Anderson, którego syna Maitland kiedyś trenował, nakazuje przeprowadzić natychmiastowe aresztowanie w świetle jupiterów. Maitland ma wprawdzie alibi, ale Anderson i prokurator okręgowy wkrótce zdobywają kolejny niezbity dowód: ślady DNA. Sprawa wydaje się oczywista.
Kiedy w toku śledztwa zaczynają wychodzić na jaw przerażające szczegóły, porywająca opowieść Kinga wchodzi na wyższe obroty, napięcie narasta, aż staje się niemal nie do zniesienia. Terry Maitland na pozór jest miłym człowiekiem, ale czy ma drugie oblicze? Odpowiedź szokuje – tak jak szokować potrafi tylko Stephen King.

Już sam opis budzi niepokój i choć trudno przewidzieć, czym zaskoczy nas autor – tego, że zaskoczy, możemy być pewni. Sięgniecie po nową książkę mistrza horroru?

Użytkownik: Stormbringer 13.04.2018 14:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Dobra wiadomość dla wsz... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Sięgniemy - może nie od razu, bo wolę zaczekać na pierwsze opinie, ale większość Kingów i tak automatycznie ląduje u mnie na liście "do przeczytania". ;)
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 13.04.2018 14:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Sięgniemy - może nie od r... | Stormbringer
To tak jak i ja - z opisu naprawdę ciekawie się zapowiada. Po "Dallas" z premedytacją nie sięgnę, bo nie lubię Kinga w wydaniu upolitycznionym (zmęczyło mnie pod tym względem "Pod kopułą"), ale tu się zapowiada coś naprawdę wartościowego.
Użytkownik: Stormbringer 15.04.2018 09:09 napisał(a):
Odpowiedź na: To tak jak i ja - z opisu... | LouriOpiekun BiblioNETki
A to ciekawe, bo moim zdaniem "Dallas" to książka nie tylko znacznie lepsza od "Pod kopułą" (choć i tę lubię), ale też jedna z moich ulubionych powieści Kinga w ogóle - i to wcale nie ze względu na politykę. :)
Użytkownik: illerup 13.04.2018 17:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Dobra wiadomość dla wsz... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Fantastyczna wiadomość. King jest nie do zdarcia. :)
Użytkownik: sowa 13.04.2018 21:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Dobra wiadomość dla wsz... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
King jest zdecydowanie nie dla sów, ale cieszę się Waszą radością ;-).