Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Nowa powieść Stephena Kinga już 5 czerwca!

Autor: Wiadomości

Data dodania: 2018-04-13 13:33

1 osoba poleca ten tekst.

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów mistrza horroru. 5 czerwca ukaże się w Polsce jego najnowsza powieść pt. Outsider. Na świecie premiera przewidziana jest na 22 maja. Książka będzie liczyła 640 stron i wyda ją wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Znamy już oficjalny opis:

Bestialska zbrodnia. Śledztwo pełne znaków zapytania. Stephen King, znajdujący się w szczególnie owocnym okresie twórczości, przedstawia jedną ze swoich najbardziej niepokojących i wciągających opowieści.
W parku miejskim znalezione zostaje zmasakrowane ciało jedenastoletniego chłopca. Naoczni świadkowie i odciski palców nie pozostawiają wątpliwości: sprawcą zbrodni jest jeden z najbardziej lubianych obywateli Flint City. To Terry Maitland, trener drużyn młodzieżowych, nauczyciel angielskiego, mąż i ojciec dwóch córek. Detektyw Ralph Anderson, którego syna Maitland kiedyś trenował, nakazuje przeprowadzić natychmiastowe aresztowanie w świetle jupiterów. Maitland ma wprawdzie alibi, ale Anderson i prokurator okręgowy wkrótce zdobywają kolejny niezbity dowód: ślady DNA. Sprawa wydaje się oczywista.
Kiedy w toku śledztwa zaczynają wychodzić na jaw przerażające szczegóły, porywająca opowieść Kinga wchodzi na wyższe obroty, napięcie narasta, aż staje się niemal nie do zniesienia. Terry Maitland na pozór jest miłym człowiekiem, ale czy ma drugie oblicze? Odpowiedź szokuje – tak jak szokować potrafi tylko Stephen King.

Już sam opis budzi niepokój i choć trudno przewidzieć, czym zaskoczy nas autor – tego, że zaskoczy, możemy być pewni. Sięgniecie po nową książkę mistrza horroru?

Podziel się:

komentarzy: 5

Dodaj komentarz  

Pokaż: [drzewo komentarzy] [komentarze według daty dodania]

Użytkownik: Stormbringer 2018-04-13 14:20 napisał(a):

Odpowiedź na: Dobra wiadomość dla wsz... | Wiadomości Pokaż rodzica

Sięgniemy - może nie od razu, bo wolę zaczekać na pierwsze opinie, ale większość Kingów i tak automatycznie ląduje u mnie na liście "do przeczytania". ;)

Linka Odpowiedz

Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 2018-04-13 14:56 napisał(a):

Odpowiedź na: Sięgniemy - może nie od r... | Stormbringer Pokaż rodzica

To tak jak i ja - z opisu naprawdę ciekawie się zapowiada. Po "Dallas" z premedytacją nie sięgnę, bo nie lubię Kinga w wydaniu upolitycznionym (zmęczyło mnie pod tym względem "Pod kopułą"), ale tu się zapowiada coś naprawdę wartościowego.

Linka Odpowiedz

Użytkownik: Stormbringer 2018-04-15 09:09 napisał(a):

Odpowiedź na: To tak jak i ja - z opisu... | LouriOpiekun BiblioNETki Pokaż rodzica

A to ciekawe, bo moim zdaniem "Dallas" to książka nie tylko znacznie lepsza od "Pod kopułą" (choć i tę lubię), ale też jedna z moich ulubionych powieści Kinga w ogóle - i to wcale nie ze względu na politykę. :)

Linka Odpowiedz

Użytkownik: illerup 2018-04-13 17:23 napisał(a):

Odpowiedź na: Dobra wiadomość dla wsz... | Wiadomości Pokaż rodzica

Fantastyczna wiadomość. King jest nie do zdarcia. :)

Linka Odpowiedz

Użytkownik: sowaOpiekun BiblioNETki 2018-04-13 21:22 napisał(a):

Odpowiedź na: Dobra wiadomość dla wsz... | Wiadomości Pokaż rodzica

King jest zdecydowanie nie dla sów, ale cieszę się Waszą radością ;-).

Linka Odpowiedz