Dodany: 28.03.2018 08:59|Autor: pytam32

Książki i okolice> Zestawienia tematyczne

Książka która mi pomoże zmienić styl życia.

Witam, zacznę od tego jestem typowym nastolatkiem, chciałbym zmienić swój tryb życia. Chciałbym w swoim życiu aby zniknął "zabijacz" czasu tzn. Komputer, tv, telefon. a zastąpiło je coś pożytecznego co pomoże mi zmieniać życie. Szukam więc książki/książek która będzie przy mnie i będzie mi pomagała dokonywać celu. Potrzebuję więcej motywacji to na pewno.
Użytkownik: Que_Sabe 28.03.2018 13:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam, zacznę od tego jes... | pytam32
Jest sporo książek na temat motywacji i samodyscypliny, podrzucam kilka tytułów z zastrzeżeniem, że ich nie czytałam ani nie wypróbowałam ich skuteczności.

Błyskawiczne wywieranie wpływu: Jak motywować siebie i innych do natychmiastowego działania (Pantalon Michael)
Weź sprawy w swoje ręce czyli O tym, że przyjmując odpowiedzialność zmieniasz wszystko (Izzo John)
Automotywacja: Odkryj w sobie siłę do działania! (Jankowska Marzena, Wolfigiel Beata)

Jeśli chodzi o pozbycie się "zabijaczy" czasu, to chyba najskuteczniejsze jest znalezienie dla nich jakiejś alternatywy, czyli pasji która Cię wciągnie (sport, planszówki, góry, gotowanie, hodowla jastrzębi, cokolwiek).

Na mnie osobiście dobrze działa czytanie o ludziach, którzy są oddani swojej pasji - ich przykład bardzo motywuje do tego, żeby robić coś sensownego. Jeśli jest ktoś, kogo podziwiasz, kto Twoim zdaniem prowadzi interesujące życie, poszukaj biografii tego człowieka i dowiedz się o nim jak najwięcej. Bardzo możliwe, że przykład takiej osoby oderwie Cię od komputera :) Powodzenia!
Użytkownik: Mmyszunia 29.03.2018 21:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam, zacznę od tego jes... | pytam32
Popieram, o ile książka może nam pomóc, a nie musi, to pomoże na pewno pasja, która nas porwie. Warto się rozejrzeć.Czy to będzie jakiś sport, hodowla rybek ozdobnych czy gotowanie, może na pewno wpłynąć na życie. Wtedy będziesz potrzebować już książki na konkretny temat i to ona poprowadzi Cię nowymi ścieżkami. Nie bój się próbować nowych rzeczy.
Ze mną to było tak, że przypadkowo spróbowałam czegoś nowego, a potem szukałam książek na ten temat i miałam wrażenie, że odkrywam inny świat. Komputer czy tv zeszły na drugi plan. Co więcej, poprzez nowe pasje można też poznać fajnych ludzi. Gdy coś nas interesuje i mamy z kim się tym podzielić to jest najlepsza motywacja.
Użytkownik: benzmanOpiekun BiblioNETki 30.03.2018 21:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam, zacznę od tego jes... | pytam32
Cześć. Polecam Ci Biblię. To książka, która, jeśli nauczysz się ją studiować, na pewno zmieni Twoje życie. Na pewno na lepsze. Nie mam na myśli, że będziesz miał ochotę zostać księdzem, heh. Jeżeli nie podejdziesz do niej stereotypowo (mam na myśli to, jak jest ona postrzegana wszędzie na około nas), dowiesz się mnóstwo ciekawych rzeczy i niesamowicie poznasz świat. A możesz mi wierzyć jest tam wszystko co dotyczy człowieka i świata. Polecam Biblię Warszawską, ma najbardziej przystępne tłumaczenie. Powodzenia, bo nie będzie Ci łatwo wyzbyć się tych wszelkich gadżetów dzisiejszego świata.
Użytkownik: Aggi102 20.09.2018 17:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam, zacznę od tego jes... | pytam32
Moja odpowiedź trochę po czasie i odbiega od polecania książek, może już temat nieaktualny. Co do wypełniania czasu warto spróbować wstąpić do harcerstwa, osobiście należałam jakiś czas do ZHP i dobrze wspominam ten czas. Wiele możesz się nauczyć, nie tylko pierwszej pomocy, ale też ciekawie spędzić czas, poznać ciekawych ludzi.

A co do książek polecam:

Jak przestać się martwić i zacząć żyć (Carnegie Dale)
Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi (Carnegie Dale)

oraz biografie osób, które Cię zaciekawią, Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi, tytuł może brzmi nieciekawie, i dla mnie jest to nietrafny tytuł, ale jest to ciekawa książka i zawiera sporo odnośników do życia słynnych ludzi. Może Ci pomóc zmienić sposób odbierania innych osób i pomóc w przyszłości.

Może to trochę oklepane, jeśli nie wiesz co chcesz robić w życiu, warto przyłożyć się do nauki uczyć się dla siebie a nie na zaliczenie/ocenę, wgłębić się w jakiś temat usłyszany w szkole lub gdzieś indziej, a powoli znajdziesz coś co Cię interesuje.

Warto też czytać lektury szkolne i inne książki, które poszerzą Twoje horyzonty. Próbowanie też różnych rzeczy w życiu da Ci doświadczenie, nigdy nie wiesz co Ci się przyda w życiu :)

Słyszałam również kilka pozytywnych opinii o poleconej wcześniej Make Your Bed: Proste rzeczy, które zmienią twoje życie… a może i świat (McRaven William H.)

Jeśli jesteś wierzący albo chociaż z chrześcijańskiej rodziny warto sięgnąć do Biblii jak radzi osoba wcześniej :) Jeden fragment w różnych okresach życia zinterpretujesz inaczej i może Ci pomóc. Znam wiele osób, które czerpie motywacje właśnie z Biblii.

I warto zmienić komputer i telefon z zabijacza czasu na narzędzie, które Ci służy właśnie w celu, o którym piszesz. Tylko to jest trudna sztuka :)
Są aplikacje na telefon, z losowym cytatem, również z tylko Biblijnymi.

Trochę się rozpisałam i odbiegłam może od tematu. Moim zamiarem było jedynie pomóc. Wybaczcie