Dodany: 26.03.2018 17:59|Autor: alva

Książki i okolice> Pomoc

Zapomniany tytuł książki młodzieżowej

Pamiętam doskonale fabułę, być może pamiętam autora, kompletnie nie pamiętam tytułu.
Otóż: była sobie książka, niezbyt obszerna, skierowana raczej do młodzieży. W książce była sobie dziewczyna, być może Ula, która razem z przyjaciółką poszła na przesłuchanie do filmu. Przyjaciółka roli nie dostała, Ula owszem, choć wcale nie miała tego w planach. Po nakręceniu filmu razem z całą ekipą filmową wyjeżdża na jakiś festiwal (zagraniczny, Cannes może, ale tego nie jestem pewna). Tam, na tym festiwalu, zawiązuje się miłość między Ulą a reżyserem jej filmu. Możliwe, że wzięli nawet ślub. I możliwe, że ten reżyser uległ jakiemuś wypadkowi, chciał, żeby ona od niego odeszła, no ale miłość zwycięża wszystko i tak dalej.

Zdawało mi się, że autorem jest Aleksander Minkowski, jednak sprawdziłam recenzje, streszczenia i opisy jego książek i nie znalazłam tej poszukiwanej. Kołacze mi się po umyśle, że opowieść występowała w zbiorze, tylko nie wiem, czy był to zbiór opowieści jednego autora, czy może kilku. Nie wiem, czego i gdzie szukać. Może ktoś pamięta i pomoże?
Użytkownik: UzytkownikUsuniety08​242023175137 26.03.2018 19:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Pamiętam doskonale fabułę... | alva
Opis kojarzy mi się z książką Zupełnie jak w filmie... (Bielińska Halina (pseud. Wetter Antonina))
Użytkownik: alva 26.03.2018 22:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Opis kojarzy mi się z ksi... | UzytkownikUsuniety08​242023175137
Bardzo możliwe, że to to! Jutro będę w bibliotece, to sprawdzę :)