Dodany: 21.03.2018 00:15|Autor:

Książka: Moje poszukiwania absolutów
Tillich Paul
Notę wprowadził(a): sowa

Książka "Moje poszukiwania absolutów" autorstwa Paula Tillicha jest zbiorem 4 esejów, w których autor podejmuje temat w kilku płaszczyznach: z pozycji prywatnej ścieżki życiowej i rozwoju jako pisarza i teologa, jako próbę wyjaśnienia czym jest absolut w sferze wiedzy i prawdy, jako rozumienie absolutu w kręgu decyzji moralnych, a także jako pojęcie absolutu w wymiarze religijnym. W sumie czytelnik otrzymuje zwięzły przegląd głównych problemów obecnych w rozległej twórczości filozoficznej i teologicznej Paula Tillicha, które są przedstawione w niezwykle jasny i przystępny sposób, zrozumiały również dla nieprzygotowanego odbiorcy.

"Moje poszukiwania absolutów" może stać się wzorem do podobnych twórczych poszukiwań w globalizującym się świecie, również dla polskiego czytelnika, zmuszonego w drugiej dekadzie XXI wieku do konfrontacji z rosnącym pluralizmem kulturowym i religijnym. Wejście w horyzont myślowy jej autora stanowi prawdziwe wyzwanie intelektualne i duchowe, którego podjęcie może zmienić życie każdego, kto jest otwarty na nowe impulsy.

[Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2017]