Dodany: 14.03.2018 20:17|Autor:

"Pieniądze albo życie

Nadszedł w końcu ten dzień. Uświadomiłam sobie, że jeśli nic w moim życie się nie zmieni, to umrę. Zwyczajnie i po prostu. Nie było żadnych wzniosłych idei i genialnych pomysłów. Chodziło mi tylko o przetrwanie. Udręka poranków, gdy wstawałam zmęczona, i wieczorów, gdy równie wyczerpana kładłam się spać. W tygodniu zmęczenie towarzyszyło mi stale i w żaden sposób nie mogłam się od niego uwolnić. Postanowiłam więc rzucić pracę i przenieść się na wieś.

I właśnie dla tych, którzy też mają dość miasta, powstała ta książka".

Praktyczny poradnik dla wszystkich, którzy pragną wynieść się z miasta i na dobre zamieszkać na wsi.

Z książki dowiesz się:

– jak wybrać miejsce na dom, zbudować go lub przystosować już zbudowany
– jak poradzić sobie na wsi, rąbać drewno i rozpalać w piecu, a nawet jak samodzielnie zbudować gliniany piec
– jak zaprojektować ogród i jak go pielęgnować
– jak zbierać i przetwarzać zioła oraz wytwarzać z nich naturalne kosmetyki

Znajdziesz tu także sprawdzone przepisy kulinarne i nieco anegdot z rejonu niespójności miejsko-wiejskiej, czyli o tym, jak trudno się czasem dogadać mimo najlepszych chęci...

No i oczywiście dość obszerny rozdział o lawendzie...

Joanna Posoch kilkanaście lat temu wyprowadziła się z Warszawy, żeby rozpocząć nowe życie na wsi. Mieszka na Warmii, gdzie założyła plantację lawendy i manufakturę zielarską Lawendowe Pole (www.lawendowepole.pl). Prowadzi uprawy organiczne i biodynamiczne. Z pasją zajmuje się budownictwem drewnianym, stawianiem pieców z gliny, zielarstwem, malowaniem na ceramice i tkaninach oraz filcowaniem. Prowadzi Warsztaty Alchemiczne, na których uczy samodzielnego wytwarzania kosmetyków naturalnych. Z wykształacenia jest etnografem.

Wszystko może być po Twojej myśli.
Tylko pomyśl...

"Książka Lawendowej Joasi jest zarazem pięknie pachnącą wizją swobodnej utopii społecznościowe, jak i zadziwiająco kompetentnym kompendium wiedzy o tym, jak skutecznie zmagać się z dziką i swobodną naturą życia pozamiejskiego".
Piotr Bikont

"Piękna opowieść o ogromnym wyzwaniu. Asia cieszy się tym, czego wielu z nas nawet nie dostrzega".
Maja Popielarska

[Buchmann, 2014]