z okładki

Notę wprowadził(a): miłośniczka

Książka: Gdzie jest mój świat (Piotrowicz Maria Irena)

Data dodania: 2018-03-13 23:02

Maria Irena Piotrowicz – poetka, bajkopisarka. Zadebiutowała w 2013 roku wierszobajką "Kicia Mrusia". Kolejna książeczka "Przygody Myszki Kiki" trafiła do rąk dzieci w 2014 roku. Pozytywną recenzję o obu książkach wydał w artykule "Ciekawe książeczki dla najmłodszych" w piśmie społeczno-kulturalnym "Nad Kamienną" prof. nadzw. dr hab. Marek Kątny. Wysoko oceniane są również wiersze autorstwa M. Ireny Piotrowicz. Wiersz "Grześ" zdobył I miejsce w konkursie "Trud i siła współczesnej rodziny" organizowanym przez Dom Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Kielcach w ramach X Świętokrzyskich Dni Profilaktyki.

Maria Irena Piotrowicz od 2012 roku jest członkiem aktywnej grypy literackiej "Bocianie Gniazdo" działającej przy Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Morawickiej. W 2016 roku wydała zbiór wierszy "Czy patrząc widzisz". Wiersze jej publikują takie czasopisma jak "Radostowa", Świętokrzyski Magazyn Kulturalny "Ars pro Memoria", "Wiadomości Morawickie", "Nad Kamienną", "Morawickie Zeszyty Literackie". W 2017 roku M.I. Piotrowicz brała udział w innowacyjnym konkursie TPZM "Namaluj mój wiersz". Wiersz jej autorstwa "Jutrzenka" zainspirował artystkę malarkę Annę Marię Modrzejewską. Oba dzieła o tym samym tytule zostały wyróżnione trzecią nagrodą.

"Gdzie jest mój świat", to drugi zbiór wierszy Marii Ireny Piotrowicz.

[Pablograf, 2017]