Lista książek nominowanych do Międzynarodowej Nagrody Bookera 2018

Autor: Wiadomości

Data dodania: 2018-03-12 16:00

2 osoby polecają ten tekst.

Ogłoszono listę książek nominowanych do Międzynarodowej Nagrody Bookera 2018. Znalazła się wśród nich powieść Olgi Tokarczuk Bieguni. Przełożona na język angielski przez Jennifer Croft, na Wyspach Brytyjskich ukazała się w maju 2017 roku nakładem Fitzcarraldo Editions pod tytułem Flights. Niedawno wydano ją także w Stanach Zjednoczonych.

Lista nominowanych (autor – jego kraj – tłumacz – tytuł angielski – wydawca):

• Laurent Binet (Francja), Sam Taylor: The 7th Function of Language (Harvill Secker)
• Javier Cercas (Hiszpania), Frank Wynne: The Impostor (MacLehose Press)
• Virginie Despentes (Francja), Frank Wynne: Vernon Subutex 1 (MacLehose Press)
• Jenny Erpenbeck (Niemcy), Susan Bernofsky: Go, Went, Gone (Portobello Books)
• Han Kang (Korea Południowa), Deborah Smith: The White Book (Portobello Books)
• Ariana Harwicz (Argentyna), Sarah Moses, Carolina Orloff: Die, My Love (Charco Press)
• László Krasznahorkai (Węgry), John Batki, Ottilie Mulzet, George Szirtes: The World Goes On (Tuskar Rock Press)
• Antonio Muñoz Molina (Hiszpania), Camilo A. Ramirez: Like a Fading Shadow (Tuskar Rock Press)
• Christoph Ransmayr (Austria), Simon Pare: The Flying Mountain (Seagull Books)
• Ahmed Saadawi (Irak), Jonathan Wright: Frankenstein in Baghdad (Oneworld)
• Olga Tokarczuk (Polska), Jennifer Croft: Flights (Fitzcarraldo Editions)
• Wu Ming-Yi (Tajwan), Darryl Sterk: The Stolen Bicycle (Text Publishing)
• Gabriela Ybarra (Hiszpania), Natasha Wimmer: The Dinner Guest (Harvill Secker)

Na liście jest jeszcze jeden tytuł związany z Wydawnictwem Literackim – to Siódma funkcja języka francuskiego pisarza Laurenta Bineta. Powieść ta, określana jako thriller intelektualny, ukaże się w Polsce w maju.

komentarzy: 3

Użytkownik: margines 2018-03-13 12:10 napisał(a):

Odpowiedź na: Ogłoszono listę k... | Wiadomości Pokaż rodzica

Właśnie przed kilkoma chwilami znalazłem link do tej informacji😊
Trzymam kciuki za Olgę Tokarczuk.

Użytkownik: safin 2018-03-14 15:07 napisał(a):

Odpowiedź na: Ogłoszono listę k... | Wiadomości Pokaż rodzica

Świetna robota, Frank Wynne! Dwie pozycje w dwóch różnych językach w jego tłumaczeniu! Moim zdaniem to równie wielkie osiągnięcie, co dla autora znalezienie się na liście nomonowanych!

Użytkownik: biedrzyk 2018-04-04 12:43 napisał(a):

Odpowiedź na: Ogłoszono listę k... | Wiadomości Pokaż rodzica

Lista ciekawa, szkoda, że mało co można z tego przeczytać po polsku. Czekam na polskie tłumaczenia książek Jenny Erpenbeck i László Krasznahorkai. Czy ktoś z naszych tłumaczy już nad tym pracuje???