Własny biznes książkowy - firma, zarządzanie, prośba o poradę

Ogólne> Offtopic

Autor: azielik

Data dodania: 2018-03-08 08:11

Witam,
Mam taki oto problem Czy może ktoś z Was dysponuje osobista praktyką w zakładaniu własnego biznesu książkowego? Czasem główkuję, czy to jest ciekawa opcja na biznes? Jakiej liczby handlowców potrzebuje początkująca firma, jaką jest w stanie mieć roczną sprzedaż? Nigdy nie byłam menedżerem (przeszłam tylko dwudniowe szkolenie z zarządzania biznesem przed laty), mam praktycznie zerowe doświadczenie w finansach (tu to już nawet szkolenie mi nie pomoże - nie jestem mocna w matematyce ;-). I ciekawa jestem Waszej opinii? Czy gra jest warta świeczki? Czy to jest fajna zabawa? Nie robiłam nigdy w życiu takich symulacji.
Poważnie to rozważam, bo jestem bibliofilką i kiedyś nawet udało mi sie poprowadzic szkolenie -komercyjne - z interpretacji tekstu i syntezy informacji (tutaj: http://www.szkolenia-menedzerskie.pl), ale nie wyobrażam sobie jak taki biznes poukładać - od uruchomienia firmy do zarządzania sprzedażą i logistyką czy HR włącznie ;-)
Zastanawiam się też, czy może warto dokooptować do zespołu jako wspólnika dobrego menedżera z tej branży – do opracowania strategii i codziennego zarządzania firmą i pracownikami? Ale czy jest sens z kimś z kim nie pracowałam wcześniej zakładać firmę… samo negocjowanie udziałów byłoby dla mnie trudne.
Czasem gdy rozważam w głowie, że to ja mam być menedżerem to kojarzy mi się jedna ze scen z filmu „Wyjazd integracyjny” – dyrektor, który się życiowo kompromituje przed swoimi pracownikami – i nie wiem czy ja nie mam za miękkie serce na tego typu zabawy.
Chętnie poznam opinie bardziej doświadczonych osób – bo chcę w końcu zmienić pracę na ciekawszą.
Ewentualnie być może ktoś z Was polecałbym jakieś mądre szkolenie z zarządzania i zakładania biznesu dla zupełnie początkującej?
pozdrawiam wszystkich na forum ;-)

Użytkownik: Biegnąca 2018-03-08 09:36 napisał(a):

Odpowiedź na: Witam, Mam taki oto pr... | azielik Pokaż rodzica

Hej,
wiele zależy od tego, jak miałby wyglądać Twój książkowy biznes. Jeśli miałoby to być wydawnictwo, to zerknij na bloga M. Szafrańskiego "Jak oszczędzać pieniądze" - ostatnio ukazały się tam dwa bardzo ciekawe wywiady, jeden na temat selfpublishingu, a drugi na temat prowadzenia małego wydawnictwa.
Masz je kolejno tutaj:

Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów :)

Użytkownik: Biksuia 2018-12-31 09:47 napisał(a):

Odpowiedź na: Hej, wiele zależy od teg... | Biegnąca Pokaż rodzica

Cześć;) Zgadza się człowiek sam decyduje o tym jak kształtuje się i rozwija jego biznes. Ważny jest dobry pomysł ale i również wybór odpowiednich programów. Potrzebny z pewnością będzie Ci dobry program do faktur. Sprawdź sobie np. Faktura Small Business: https://www.mega-tech.com.pl/faktura-small-business/ Program jest przygotowany dla małych i średnich przedsiębiorców. Warto na pewno rozejrzeć się za funkcjami. Prowadzenie własnej działalności wymaga czasu na załatwienie różnych formalności. Możesz go zaoszczędzić chociażby wystawiając faktury :)

Użytkownik: mordia 2019-01-11 19:22 napisał(a):

Odpowiedź na: Cześć;) Zgadza się człowi... | Biksuia Pokaż rodzica

Witam,
kosz podarunkowy z [reklama usunięta] to bardzo bezpieczny i praktyczny prezent

pozdrawiam