Dodany: 07.02.2018 13:17|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Warszawskie Targi Fantastyki

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników fantastyki. W marcu odbędzie się trzecia edycja Warszawskich Targów Fantastyki.

Pomysł na imprezę narodził się w 2015 roku wraz z myślą o stworzeniu wyjątkowego miejsca dla fanów fantastyki, a przede wszystkim – o dobrej zabawie. Celem targów jest także zaprezentowanie książek, filmów, gier i komiksów związanych z fantastyką. Ale to nie wszystko! Jak zwracają uwagę organizatorzy targów, jest wiele dziedzin, które czerpią z fantastyki, a naprawdę jedyne co nas ogranicza, to nasz własny umysł. Podczas targów zwiedzający będą mogli zapoznać się z wyrobami firm inspirujących się tym gatunkiem. U nas znajdziesz ręcznie robione cuda sprzedawane przez wyjątkowych kupców i twórców, którzy kochają fantastykę tak samo jak my, wzbogacisz swoją szafę o płaszcze, suknie, bluzki, gorsety, spodnie, dodatki, biżuterię i wszystko to czego potrzebujesz by dopracować swoje cosplayowe stylizacje lub po prostu poczuć się wyjątkowo – zachęcają organizatorzy.

Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji dla zwiedzających. W specjalnej sali odbędą się spotkania z pisarzami, którzy opowiedzą o swojej twórczości i pracy pisarskiej, inspiracjach i pomysłach, a także o samej fantastyce – czym dla nich ona jest. Ponadto będzie można obejrzeć wystawy fotografii i modeli, a nawet posłuchać celtyckiej muzyki – wszak targi zaczynają się właśnie w Dniu św. Patryka. Organizatorzy zadbali także o zwiedzających z dziećmi. Zostanie przygotowana specjalna strefa, w której będzie można zostawić dziecko pod opieką czujnych opiekunów.

Uwagę szczególnie przykuwa kwestia cen biletów. Za wstęp na imprezę uczestniczy zapłacą… tyle, ile będą chcieli. Skąd pomysł na takie rozwiązanie? Powodów dla których zdecydowaliśmy się na to innowacyjne rozwiązanie było wiele przyznają organizatorzy. Ale najważniejszym z nich jest to, że chcieliśmy, żebyście się u nas dobrze bawili! W naszej opinii zdjęcie presji w postaci konkretnie określonej ceny sprzyja zadowoleniu uczestników. Drugi powód, na który chcielibyśmy zwrócić waszą uwagę, jest taki, że zakup biletu na każdą imprezę, konwent, koncert jest jej oceną. W większości wypadków jest ona binarna: 1 – wydarzenie jest na tyle fajne, żeby zapłacić za nie cenę biletu, 0 – wydarzenie jest na tyle kiepskie, że nie warto tej ceny płacić. Nas taka ocena nie satysfakcjonuje, bo tak naprawdę nic nie mówi. Uważasz, że impreza będzie super? Wpłać więcej. Uważasz, że będzie ok? Wpłać mniej. Masz rachunki do popłacenia i nie stać Cię na drogi bilet, ale chcesz przyjść i się dobrze bawić? Wpłać tyle ile masz. A Wy co sądzicie o takim pomyśle? ;)

Warszawskie Targi Fantastyki odbędą się w dniach 17-18 marca w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy. To miejsce absolutnie niezwykłe, wyróżniające się wyjątkowym klimatem, zasługujące na oryginalne wydarzenie z profesjonalnym podejściem do uczestników – zapewniają organizatorzy targów.

Zdjęcie: Fotolia