Dodany: 29.01.2018 23:39|Autor: ilia

Książki, które kupiłam / dostałam w 2018 r.

STYCZEŃ - 3 książki (Aros)
1. W królestwie lodu: Tragiczna wyprawa polarna USS "Jeannette" (Sides Hampton) (przeczytana, ocena 5,5)
2. Kronika słowiańsko-sarmacka (Prokosz)
* 3. Zdrowe jelita: Dietetyczne metody zapobiegania i leczenia w przypadku zaparć, zapalenia uchyłka, wrzodów i innych powszechnych problemów z układem pokarmowym (Tessmer Kimberly A.) (przeczytana, ocena 2,5)
Dostałam na urodziny:
*- 1. Astrofizyka dla zabieganych (Tyson Neil deGrasse) (przeczytana, ocena 4) prezent
*- 2. Wszechświat w twojej dłoni: Niezwykła podróż przez czas i przestrzeń (Galfard Christophe)
*- 3. Rzeczozmęczenie: Jak żyć pełniej, posiadając mniej (Wallman James) (przeczytana, ocena 5)
---------------------------------------------------
Dostałam od Biblionetki w podziękowaniu za "wkład w rozwój Biblionetki" Noworoczne podziękowania dla Biblionetkowiczów
*- 4. Garść żwiru (Wariner Ruth)

LUTY - 3 książki (Aros)
4. Spod zamarzniętych powiek (Bielecki Adam (ur. 1983), Szczepański Dominik)
5. Dom pod biegunem: Gorączka (ant)arktyczna (Bożek-Andryszczak Dagmara, Andryszczak Piotr)
* 6. Metaboliczne IQ: Twój kod do zdrowia (Pająk Agnieszka)
Dostałam od biblionetkowiczów:
- 5. Czerwień na czerwieni (Kamsza Wiera)
*- 6. Rok królika (Bator Joanna) (przeczytana, ocena 2)
*- 7. Kiedy ciebie zabraknie (Lippman Laura)

MARZEC - 0 książek

KWIECIEŃ
-------------------------------------------------
Dostałam od Biblionetki jako nagrodę Rozwiązanie konkursu nr 216: SEZAMIE, OTWÓRZ SIĘ, CZYLI DRZWI W LITERATURZE
*- 8. Trzy dni i jedno życie (Lemaitre Pierre) (przeczytana, ocena 3)

MAJ - 9 książek (w tym 5 na prezenty)
Aros
* 7-8. Kuchenny Kredens: Polska kuchnia przedwojenna (Śmigielska Monika) - na prezent
* 9. Ciotka Zgryzotka (Musierowicz Małgorzata) - na prezent (przeczytana, ocena 5)
* 10. Wielki Ogarniacz Życia czyli Jak być szczęśliwym nie robiąc niczego (Pani Bukowa (pseud.)) - na prezent (przeczytana, ocena 4,5)
11. Bramy Światłości: Tom 2 (Kossakowska Maja Lidia) - i coś dla siebie :) (przeczytana, ocena 5)
Aros
12. Górska korona Polski: Wędrówka przez cztery pory roku (Andrzejewski Bartosz)
* 13. Okruchy szczęścia (Piñeiro Claudia) (przeczytana, ocena 4,5) wymiana
* 14. Baśnie braci Grimm - na prezent
Biedronka
15. Raport specjalny: 20 niesamowitych historii (antologia; < praca zbiorowa / wielu autorów >)
Dostałam od biblionetkowiczów:
- 9. Duma i uprzedzenie (Austen Jane) (przeczytana, ocena 6)
*- 10. Niebezpieczna gra (Opiat-Bojarska Joanna) (przeczytana, ocena 3,5)
- 11. Podróże z Ryszardem Kapuścińskim: Opowieści trzynastu tłumaczy (< praca zbiorowa / wielu autorów >) (przeczytana, ocena 5)

CZERWIEC - 4 książki
* 16. Moje życie polarnika (Kamiński Marek) prezent
17. Widmopis: Powieść w dziewięciu częściach (Mitchell David (ur. 1969))
Internet
18. Siła smoothies (< praca zbiorowa / wielu autorów >) (przeczytana, ocena 5,5)
* 19. Spotkania z wybitnymi ludźmi (Gurdżijew Georgij) (przeczytana, ocena 4)

LIPIEC - 7 książek
Aros
* 20. Jelita wiedzą lepiej: Jak zrewolucjonizować sposób odżywiania i zmienić od wewnątrz swoje ciało (Mosley Michael) (przeczytana, ocena 5)
* 21. Roślinne kłamstwo: Dlaczego pozornie zdrowe owoce i warzywa mogą być szkodliwe dla zdrowia (Gundry Steven R.) (przeczytana, ocena 5,5)
* 22. Jedz zgodnie z dietą FODMAP: Bez objawów zespołu jelita drażliwego (Antonsson Sofia) (przeczytana, ocena 2,5), prezent
* 23. Niebezpieczny dar (Sakey Marcus)
Aros
24. Artur Hajzer: Droga Słonia (Dobroch Bartek)
* 25. Berezyna: O męskiej przyjaźni, podróżach motocyklem i micie Napoleona (Tesson Sylvain) (przeczytana, ocena 3,5)
26. Odetchnij od miasta: 62 wyjątkowe domy gościnne w Polsce (Bogusławska Aleksandra)

SIERPIEŃ - 14 (w tym 1 na prezent)
Biedronka
* 27. Tysiąc jesieni Jacoba de Zoeta (Mitchell David (ur. 1969))
Tesco
28. Zdarza się: Kurt Vonnegut: Życie (Shields Charles J.)
* 29. Jednym strzałem (Child Lee (właśc. Grant Jim)) (przeczytana, ocena 5) prezent
Aros
* 30. Siła smoothies (< praca zbiorowa / wielu autorów >) - na prezent (przeczytana, ocena 5,5)
31. Dzieci północy (Rushdie Salman)
* 32. Mordercza góra: Od triumfu do tragedii - najbardziej dramatyczne dni na K2 (Gyalje Sherpa Pemba, Falvey Pat) prezent
* 33. Dryft (Gillece Karen) (przeczytana, ocena 3,5) prezent
* 34. Rzeki Londynu (Aaronovitch Ben) (przeczytana, ocena 5)
Księgarnia stacjonarna
35. Cisza: Opowieść o tym, dlaczego straciliśmy umiejętność przebywania w ciszy i jak ją odzyskać (Kagge Erling) (przeczytana, ocena 4)
Znak
* 36. Zaginione miasto Z: Amazońska wyprawa tropem zabójczej obsesji (Grann David)
37. Kapuściński non-fiction (Domosławski Artur)
* 38. Bluzgaj zdrowo: O pożytkach z przeklinania (Byrne Emma) (przeczytana, ocena 4)
* 39. Podróż w stronę czerwieni (Zientek Sylwia) (przeczytana, ocena 4,5) prezent
40. Kuchenny Kredens: Polska kuchnia przedwojenna (Śmigielska Monika) (ocena 6)

WRZESIEŃ - 10 książek
Aros
41. Wszystko za K2: Ostatni atak lodowych wojowników (Trybalski Piotr)
42. Drapieżny ród Piastów (Leśniewski Sławomir)
43. Jakoś to będzie: Szczęście po polsku (< praca zbiorowa / wielu autorów >) (przeczytana, ocena 4)
* 44. Wielki marynarz (Poulain Catherine)
Aros
* 45. Społeczeństwo nadzorowane: W poszukiwaniu prywatności, bezpieczeństwa i wolności w świecie permanentnej inwigilacji (Angwin Julia) (przeczytana, ocena 4,5)
* 46. Obsesja piękna: Jak kultura popularna krzywdzi dziewczynki i kobiety (Engeln Renee)
* 47. Ścieżka (Puett Michael, Gross-Loh Christine) (przeczytana, ocena 4)
* 48. Wzgórze psów (Żulczyk Jakub) (przeczytana, ocena 5,5)
* 49. Lepszy świat (Sakey Marcus)
* 50. Ogniem pisana (Sakey Marcus)
Dostałam od biblionetkowicza
*- 12. Ołowiane żołnierzyki (Aleksijewicz Swietłana)

Dostałam od Ravelo na Zjeździe Biblionetkowym w Jagniątkowie - za zdobycie I miejsca w Dixicie przez naszą grupę (Imogena, Marylek, Syrenka, Hurlin, Margines) - wybrałam sobie:
*- 13. Marzenia szyte na miarę (Wilczyńska Karolina (ur. 1973)) (przeczytane, ocena 4)

Z dosyć pokaźnego stosiku książek ravelowskich, które zostały po Dixicie i nikt już ich nie chciał, wzięłam jeszcze:
*- 14. Przerwa w emisji (Durczok Kamil) (przeczytane, ocena 4,5)
*- 15. Miłość buja nad Szkocją (McCall Smith Alexander) (przeczytana, ocena 4)
*- 16. Okruch (Ficner-Ogonowska Anna) (przeczytana, ocena 5), prezent
*- 17. Czego o tobie nie wiem (Rzepka Aneta) (przeczytane, ocena 3)

PAŹDZIERNIK - 10 książek
Bonito
* 51. Rok w lodach Antarktydy (Czajkowski Ryszard (ur. 1933)) (przeczytana, ocena 4)
52. Świat żelaznych szmat (Kałużyński Zygmunt)
* 53. Eksperyment Utopia (Evans Dylan) (przeczytana, ocena 4)
* 54. Księżyc nad Soho (Aaronovitch Ben) (przeczytane, ocena 5)
55. Przeproś: Przewodnik gracza (Kościów Aleksander)
Biedronka
56. Snowden: Nigdzie się nie ukryjesz (Greenwald Glenn)
Aros
57. Baranek Bronek (Scotton Rob) (przeczytana, ocena 5,5)
* 58. Wściekły kucharz: Cała prawda o zdrowym jedzeniu i modnych dietach (Warner Anthony) (przeczytane, ocena 4,5)
* 59. Szepty pod ziemią (Aaronovitch Ben)
60. Lalka (Stevens Taylor)
Dostałam od biblionetkowicza
- 18. Mandragora (Eddy Paul)

Dostałam od przedwczesnego Biblionetkołaja :)
*- 19. Kruchy fundament (Sęk Barbara) (przeczytana, ocena 4,5)

LISTOPAD - 11 książek
Tania Książka
* 61. Wędrówka z Ablem: Podróż z nomadami przez afrykańską sawannę (Badkhen Anna)
* 62. Ubuntu: Motocyklowa odyseja samotnej kobiety przez Afrykę (Ellis Heather)
* 63. Lab Girl: Opowieść o kobiecie naukowcu, drzewach i miłości (Jahren Hope) (przeczytana, ocena 5)
* 64. Perfumy: Stulecie zapachów (Ostrom Lizzie)
* 65. Wieczory w Umbrii (Blasi Marlena de) prezent
* 66. Świąteczna kafejka (Prowse Amanda) (przeczytana, ocena 4), prezent
* 67. Duchy niebiańskiej Jerozolimy (Desombre Daria) (przeczytana, ocena 3,5), prezent
* 68. Diabelski Młyn (Jadowska Aneta) (przeczytana, ocena 5)
* 69. Trup na plaży i inne sekrety rodzinne (Jadowska Aneta) (przeczytana, ocena 4,5)
Aros
70. Głębia: Freediving, zbuntowani badacze i co ocean mówi o nas samych (Nestor James)
71. Bramy Światłości: Tom 3 (Kossakowska Maja Lidia) (przeczytana, ocena 5)

GRUDZIEŃ - 5 książek
Aros
72. Limbo (Mazzucco Melania) (przeczytana, ocena 6)
* 73. Ballada Lili K (Callet Blandine Le) (przeczytana, ocena 5) prezent
74. Hiroszima (Hersey John)
* 75. Mróz (Ciszewski Marcin) (przeczytana, ocena 5)
* 76. Nie! (Altés Marta) (przeczytana, ocena 4,5) na prezent
Dostałam od Biblionetkołaja
* - 20. Odźwierny (Diaczenko Marina, Diaczenko Siergiej) (przeczytana, ocena 4,5)
* - 21. Biały gołąbek z Kordoby (Rubina Dina)
--------------------------------------------------
* oznaczyłam książki, których już nie mam, gdyż je sprzedałam, dałam w prezencie rodzinie lub biblionetkowiczom

Książki, które kupiłam w II połowie 2012 i w 2013 r.
Wyznania książkowej zakupoholiczki - 2014 r.
Książki, które kupiłam w 2015 r.
Książki, które kupiłam w 2016 r.
Książki, które kupiłam w 2017 r.
Książki, które kupiłam w 2019 r.
Książki, które kupiłam w 2020 r.
Książki, które kupiłam 2021 - 2022 r.
Książki, które kupiłam w 2023 r.

Użytkownik: ilia 22.06.2018 22:42 napisał(a):
Odpowiedź na: STYCZEŃ - 3 książki (Aros... | ilia
Małe podsumowanie półroczne. Musiałam zmienić tytuł czytatki, gdyż przez pierwsze miesiące tego roku więcej książek dostałam, niż kupiłam. W porównaniu do lat poprzednich, mocno ograniczyłam zakupy książek (w myśl zasad minimalizmu), a one i tak do mnie płyną.
Nabyłam ich 14 (plus 5 na prezenty), a dostałam 11. Właściwie byłoby po równo, 11 na 11, ale ostatnio kupiłam w Biedronce 3 książki, każda po 5 zł - nie mogłam się oprzeć :)