Dodany: 29.01.2018 11:36|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

„Czerwony Parasol” – wyniki konkursu

Niedawno ukazała się książka Wiktora Mroka, którą objęliśmy patronatem. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs w minionym tygodniu. Czas ogłosić wyniki!

Czerwony Parasol opowiada historię  siedemnastoletniej Tatiany, która wracając z treningu gimnastyki, nie wie jeszcze, że jej życie za chwilę zmieni się nieodwracalnie. Kiedy w swoim domu, w zamożnej dzielnicy miasta, znajduje brutalnie zamordowanych rodziców i siostrę, nie pozwala sobie na rozpacz. Działa instynktownie, wiedziona twardym sportowym charakterem. Zabezpieczona przez ojca, odkrywa w domowej skrytce tajemnicze ampułki i pendrive'a. Los nie dał jej wyboru − musi dorosnąć, musi podejmować decyzje, od których zależy jej życie i dużo, dużo więcej. Powieść Wiktora mroka odsłania szczegóły tajnych metod działania służb specjalnych, zachowując lekkość przekazu i barwny język. Wyraźne wątki polityczno-historyczne stanowią mocne tło szpiegowskiej, kryminalnej akcji, która toczy się w różnych krajach i na różnych kontynentach

W ramach konkursu poprosiliśmy Was, abyście podzielili się z nami propozycjami planów działania w takiej sytuacji, w jakiej znalazła się bohaterka powieści – bycia ściganym przez tajną organizację. Co więcej, waszym zadaniem było też wymyślenie sposobu na zmylenie pościgu.

Zwyciężczynią konkursu została Nialla, która zaproponowała następujące rozwiązanie - Co może zrobić młoda dziewczyna w takiej sytuacji? Niewiele. Obciąć włosy, przefarbować, ale czy to zmyli pościg? Mi przychodzi do głowy jedynie upozorowanie własnego samobójstwa, a nawet lepiej - zabójstwa.

Serdecznie gratulujemy Nialli, która jako nagrodę otrzymuje egzemplarz powieści Wiktora Mroka.

Użytkownik: Klosterkeller 30.01.2018 06:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Niedawno ukazała się k... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Nialla - gratuluję wygranej! A Biblionetce znakomicie przeprowadzonej akcji.
Użytkownik: LouriOpiekun BiblioNETki 30.01.2018 08:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Nialla - gratuluję wygran... | Klosterkeller
A niektórym innym doskonale przeprowadzonej dywersji, napędzanej malkontenctwem. Daż bur!