Dodany: 19.01.2018 17:26|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Spędź noc w lodowej scenerii „Gry o tron”

Jeśli jesteś fanem sagi „Pieśni lodu i ognia” oraz niestrasznie ci niskie temperatury, mamy wiadomość właśnie dla ciebie. Do końca kwietnia można spędzić noc w lodowym hotelu o wystroju nawiązującym do „Gry o tron”.

Od momentu powstania w 2000 roku Śnieżna Wioska (Snow Village) przyciąga tłumy turystów. Nic dziwnego – wszystkie atrakcje zbudowane są tu ze śniegu i lodu: hotel, restauracja, bar, a nawet kaplica, w której można wziąć ślub. Do budowy Śnieżnej Wioski rocznie zużywa się ponad  20 milionów kilogramów śniegu i 350 tysięcy kilogramów krystalicznego lodu. W tym roku przygotowano niespodziankę dla fanów twórczości George’a R.R. Martina – wystrój Śnieżnego Hotelu nawiązuje do scenerii „Gry o tron”. Nad rzeźbami pracowali artyści z Polski, Rosji, Ukrainy i Łotwy. Pokoje zostały ozdobione charakterystycznymi dla uniwersum Martina motywami. Zwiedzający mogą zobaczyć odtworzony w naturalnych rozmiarach słynny Żelazny Tron – niejeden fan marzy, żeby na nim usiąść... Ponadto w hotelu znajduje się budząca grozę sala Domu Czerni i Bieli, a także podobizny Gregora „Góry” Clegane'a oraz znanego wszystkim Białego Wędrowca z niebieskimi oczami – te są specjalnie podświetlone. Tegoroczny wystrój Śnieżnego Hotelu był tworzony we współpracy z HBO Nordic.

Goście będą mogli podziwiać wnętrze hotelu do 30 kwietnia 2018 roku. Do ich dyspozycji oddano 30 pokoi, w których temperatura oscyluje między –5° a –2° stopniami Celsjusza. Dlatego zaleca się pozostawanie w nich tylko przez jedną noc. Jednak jesteśmy pewni, że nawet to wystarczy, by doznać niezapomnianych wrażeń. Wszystkie przedmioty w pokojach są wykonane z lodu – oprócz materacy do spania. Hotel zapewnia śpiwory termiczne oraz gorący napój. Natomiast dla tych, którzy chcieliby spędzić w Snow Village więcej czasu, przygotowano drewniane chaty.

Śnieżna Wioska znajduje się około 200 kilometrów nad kołem podbiegunowym i jest otwarta dla zwiedzających codzienne. Stanowi doskonałe miejsce do obserwowania przepięknej zorzy polarnej. Ponadto w pobliżu zlokalizowane są ośrodki narciarskie.

Zdjęcia wnętrza hotelu możecie obejrzeć tutaj.

Zdjęcie: David Shankbone, George R. R. Martin at the 2011 Time 100 gala, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Użytkownik: sowa 23.01.2018 16:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Jeśli jesteś fanem sag... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Pingwinek chyba powinna się zainteresować :-). Dla mnie, sowy tropikalnej, lodowy hotel to zgroza, nie atrakcja; na szczęście nie należę do wielbicieli „Gry o tron”, więc i z tego względu mnie tam nie ciągnie. Ale pomysł wspaniały - pobyt w Śnieżnej Wiosce to naprawdę musi być niesamowite przeżycie, zwłaszcza z zorzą polarną w tle.
Użytkownik: Anna125 24.01.2018 10:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Jeśli jesteś fanem sag... | WiadomościOpiekun BiblioNETki
Hotel niesamowity, a raczej galeria zdjęć - pokoi i korytarzy. Jak spać w takiej temperaturze, choć może w termicznym śpiworze, byłoby możliwe?