Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Pierwsza edycja Gdańskich Targów Książki

Autor: Wiadomości

Data dodania: 2018-01-18 16:15

Niniejsza wiadomość na pewno ucieszy miłośników książek z Trójmiasta. W tym roku po raz pierwszy odbędą się Gdańskie Targi Książki.

Dla czytelników z Gdyni, Gdańska, Sopotu i okolic udział w targach książki do tej pory wiązał się z koniecznością wyjazdu np. do Warszawy lub Krakowa. W ostatnich czasach inne miasta (chociażby Łódź czy Katowice) także zaczęły organizować własne wydarzenia związane ze światem książek, które cieszą się coraz większym prestiżem. Natomiast mieszkańcy  Trójmiasta mieli do dyspozycji jedynie Nadmorski Plener Czytelniczy, łączący elementy kiermaszu i wydarzenia kulturowego, oraz stoiska towarzyszące różnym festiwalom. Jednak w tym roku nadszedł czas na zmiany – w Gdańsku po raz pierwszy odbędą się targi książkowe z prawdziwego zdarzenia.

Gdańskie Targi Książki to pierwsza tak duża inicjatywa na Pomorzu, która będzie prezentować zróżnicowane spektrum literatury. Od głównego nurtu, uznanych autorów i twórców bestsellerów po debiutantów. Od prozy, przez poezję, książki popularno-naukowe, aż po coraz prężniej rozwijającą się literaturę dziecięcą czy książki artystyczne – piszą na swojej stronie organizatorzy. Targi będą okazją do zaprezentowania nowości wydawniczych oraz przeprowadzenia spotkań i debat dotyczących rynku wydawniczego. W ramach imprezy planowane są także wystawy tematyczne i warsztaty popularyzujące projektowanie książek. Zaprosimy najlepsze polskie wydawnictwa, nazwiska liczące się w świecie literatury – zdradzają organizatorzy oraz dodają, że myślą o cyklicznym organizowaniu targów w przyszłości. Celem imprezy jest nie tylko promocja czytelnictwa i książek wydawanych w kraju, lecz także sposobność, by zintegrować środowisko literackie i umożliwić mieszkańcom Trójmiasta spotkanie z nim.

Znane są już termin i miejsce imprezy. Targi odbędą się w dniach 16-18 marca 2018 roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej oraz innych lokalizacjach na terenie Trójmiasta.

Zdjęcie: Fotolia

Podziel się:

komentarzy: 1

Dodaj komentarz  

Pokaż: [drzewo komentarzy] [komentarze według daty dodania]

Użytkownik: Anna125 2018-01-18 19:21 napisał(a):

Odpowiedź na: Niniejsza wiadomość na... | Wiadomości Pokaż rodzica

No ciekawe i cieszę się, że targi i na Pomorze zawitają :).
Odnośnie nadmorskiego pleneru, chyba się udał (nie byłam lecz słyszałam). Kolega do tej pory szczyci się zakupem książki 1001 albumów muzycznych: Historia muzyki rozrywkowej (< praca zbiorowa / wielu autorów >) za niewielką kwotę i niestety przypomina nam o tym regularnie, kiedy natrafi na perełkę, której nie znał. Oczywiście, my też wtedy jemu przypominamy, nieco złośliwie, że jest rozszerzone wznowienie lecz i tak bardzo kibicujemy spacerówi przez książkę, ponieważ słucha i się z nami dzieli :D.

Linka Odpowiedz

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku