Dodany: 2010-07-20 17:01|Autor:

Książka: Milczenie owiec
Harris Thomas
Notę wprowadził(a): ExOblivione

z okładki


Seria bestialskich morderstw młodych kobiet. Śledztwo prowadzi początkująca agentka FBI Clarice Starling. Sama nie jest w stanie schwytać zabójcy. Musi uciec się do pomocy przebywającego w szpitalu dla psychicznie chorych przestępców zbrodniarza o wybitnej inteligencji, przerażającego doktora Hannibala Lectera...


Thomas Harris, najwybitniejszy autor thrillerów psychologicznych, tworzy powieści uznane za klasykę i wzorce gatunku. Nikt przedtem ani potem z taką wnikliwością nie ukazał psychiki mordercy i studium zła, nie odbierając najbardziej odczłowieczonemu zbrodniarzowi cech ludzkich.

Zadebiutował thrillerem "Czarna niedziela", zekranizowanym przez Johna Frankenheimera. Hannibal Lecter pojawił się po raz pierwszy w powieści "Czerwony Smok", sfilmowanej w 1986 roku, po raz kolejny przeniesionej na ekran w 2002 roku z Anthonym Hopkinsem. Stał się słynny dzięki bestsellerowi "Milczenie owiec" i kreacjom aktorskim Anthony'ego Hopkinsa i Jodie Foster w filmie nagrodzonym pięcioma Oscarami. Ponurą sławę najbardziej przerażającego we współczesnej literaturze seryjnego mordercy ugruntowały sfilmowane powieści "Hannibal" i "Hannibal po drugiej stronie maski".

[Wydawnictwo Amber, 2008]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 1181
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: