Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Pierwszy zwiastun filmu „Fahrenheit 451”

Autor: Wiadomości

Data dodania: 2018-01-15 14:43

Pojawił się pierwszy zwiastun filmu powstającego na podstawie powieści Raya Bradbury’ego 451º Fahrenheita. Produkcją filmu zajmuje się amerykańska stacja HBO.

W 2016 roku stacja HBO ogłosiła, że nabyła prawa autorskie do ekranizacji klasycznej dystopii amerykańskiego pisarza. Obecnie trwają prace nad flmem, który światło dzienne ujrzy niebawem – premiera zapowiadana jest na wiosnę tego roku. Na razie fani filmowych dystopii i twórczości Bradbury’ego mogą obejrzeć pierwszy zwiastun, który kilka dni temu pojawił się na oficjalnym kanale HBO w serwisie YouTube, a który prezentujemy na końcu artykułu. My z chęcią obejrzymy najnowszą ekranizację 451º Fahrenheita, a Wy? :)

Producentem fimu jest Ramin Bahrani, reżyser takich fimów, jak „99 Homes” i „Bez względu na cenę”, który odpowiada także za scenariusz produkcji. W rolach głównych wystąpią Michael B. Jordan, znany z „Creeda: Narodzin legendy” i „Fantastycznej Czwórki”, Sofia Boutella („Mumia”), Michael Shannon (dwukrotnie nominowany do Oscara), Laura Harrier („Spider-Man: Homecoming”, „The Last Five Years”) oraz Lilly Singh („Złe mamuśki”). Najprawdopodobniej nie będzie to wierna ekranizacja powieści Bradbury’ego. Ramin Bahrani przyznał, że chciałby, aby film zachował ducha oryginału, a zarazem mógł odwołać się do problemów naszej współczesności

Powieść Bradbury’ego była osadzona w przyszłości, w której pisarz przewidywał ekrany na ścianach, z którymi można dokonywać interakcji – powiedział Bahrani w wywiadzie dla czasopisma „Reporter”. – Media społecznościowe i superkomputery jak mój telefon są teraz prawdziwe… Nie było powodu, aby umiejscowić „451º Fahrenheita” w przyszłości; film jest osadzony w dziwnym jutrze.

Uhonorowana nagrodą Retro Hugo powieść Raya Bradbury’ego była ekranizowana już w 1966 roku. Film w reżyserii François Truffaut zdobył 3 nominacje – do BAFTA Awards, Złotego Lwa na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji i nagrody Hugo. W późniejszych latach powstawały filmy zainspirowane przez 451º Fahrenheita, m.in. „Equilibrium” Kurta Wimmera (w roli głównej zobaczyliśmy Christania Bale’a). 

 

 

Zdjęcie: Fahrenheit 451, reż. Ramin Bahrani, 2018

Podziel się:

komentarzy: 4

Dodaj komentarz  

Pokaż: [drzewo komentarzy] [komentarze według daty dodania]

Użytkownik: Stormbringer 2018-01-15 15:27 napisał(a):

Odpowiedź na: Pojawił się pi... | Wiadomości Pokaż rodzica

Jeden szczegół gwoli ścisłości: nowa ekranizacja ma być filmem pełnometrażowym, a nie serialem.

Linka Odpowiedz

Użytkownik: Wiadomości 2018-01-15 15:30 napisał(a):

Odpowiedź na: Jeden szczegół gwoli ścis... | Stormbringer Pokaż rodzica

Dziękujemy za uwagę. Już poprawiamy. :)

Linka Odpowiedz

Użytkownik: Stormbringer 2018-01-15 15:34 napisał(a):

Odpowiedź na: Dziękujemy za uwagę. Już ... | Wiadomości Pokaż rodzica

Drobiazg. :) W tej czy w innej formie ciekaw jestem tego projektu - cieszy mnie szczególnie udział Michaela Shannona, którego bardzo cenię.

Linka Odpowiedz

Użytkownik: sowaOpiekun BiblioNETki 2018-01-15 19:41 napisał(a):

Odpowiedź na: Pojawił się pi... | Wiadomości Pokaż rodzica

Truffaut – klasyka (chętnie bym znowu zobaczyła, najlepiej na dużym ekranie; ten specyficzny klimat i niesamowita ostania scena...). Z „Equilibrium” pamiętam głównie Sana Beana :-). Ciekawe, czy nowa ekranizacja (szkoda, że – jak podaje IMDb – telewizyjna) będzie warta pamiętania, a żeby to sprawdzić, oczywiście zamierzam obejrzeć; byleby było gdzie.

Linka Odpowiedz