Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Zapowiedź – „Czerwony parasol” Wiktora Mroka

Autor: Wiadomości

Data dodania: 2018-01-12 14:02

Już 19 stycznia do księgarni trafi oparta na faktach powieść sensacyjna Czerwony parasol. Wiktor Mrok odsłania szczegóły tajnych metod działania służb specjalnych, zachowując lekkość przekazu i barwny język.     

Czerwony parasol od początku do końca trzyma czytelnika w niesłabnącym napięciu, zaskakując nagłymi zwrotami akcji. Wyraźne wątki polityczno-historyczne stanowią mocne tło szpiegowskiej, kryminalnej akcji, która toczy się w różnych krajach i na różnych kontynentach.

Autor bardzo ciekawie opowiada historię Tatiany, młodej gimnastyczki. Dziewczyna, po powrocie z treningu, znajduje w domu − w zamożnej dzielnicy Moskwy − brutalnie zamordowanych rodziców i siostrę. Zabezpieczona przez ojca, z tajemniczymi ampułkami i pendrivem, które odkryła w domowej skrytce, dorasta w ciągu kilku chwil. Od tego momentu będzie musiała podejmować decyzje, od których zależy nie tylko jej życie. Czy wykaże się instynktem, który pozwoli jej przetrwać? Czy doświadczy bezwzględności wroga? A może sama okaże się bezwzględna? Pewne jest jedno: nikomu nie można ufać.

Powierzając główną rolę młodej dziewczynie, Mrok odważnie przełamuje stereotyp bohatera powieści sensacyjnej, dbając przy tym o zachowanie konwencji gatunku.

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Initium.

 

Źródło: materiały promocyjne wydawnictwa Initium

Podziel się:

komentarzy: 0

Dodaj komentarz