Dodany: 02.01.2018 13:23|Autor: Vemona

Czytatnik: niecodziennik....

2017 - podsumowanie

Zastanawiam się, co powinnam ująć w tym podsumowaniu, spróbuję po prostu streścić tu wszystkie informacje o książkach, którymi byłam zajęta w ubiegłym roku.

Przeczytałam 114 książek, w tym:

- ocena 6:
Zapomniane słowa (antologia; Kozioł Urszula, Czyżewski Krzysztof, Ogórek Michał i inni)
Manipulacja (antologia; Łukaszewski Wiesław, Doliński Dariusz (ur. 1959), Maruszewski Tomasz i inni)
Płytki umysł: Jak internet wpływa na nasz mózg (Carr Nicholas)
Encyklopedia Śródziemia (Foster Robert)
Aksamitny Królik czyli Jak zabawki stają się prawdziwe (Williams Margery (właśc. Bianco Margery Winifred Williams))

- ocena 5,5:
Antypodręcznik filozofii: Lekcje sokratejskie i alternatywne (Onfray Michel)
Namiętności: Miłość, władza, ryzyko (antologia; Łukaszewski Wiesław, Kolańczyk Alina, Maruszewski Tomasz i inni)
Wanna z kolumnadą: Reportaże o polskiej przestrzeni [Czarne] (Springer Filip)
Poza napisanym (antologia; Czechowicz Jarosław, Chutnik Sylwia, Lemberg Mateusz M. (Lemberg Mateusz Marcin) i inni)
Tożsamość: Trudne pytanie: Kim jestem (antologia; Łukaszewski Wiesław, Doliński Dariusz (ur. 1959), Fila-Jankowska Aleksandra i inni)

- ocena 5:
Gupi muzg: W co tak naprawdę pogrywa twoja głowa? (Burnett Dean)
Aria, nie!: Skuteczne rozwiązywanie problemów (Gałuszka Jacek (ur. 1965))
Dupersznyty czyli Zapiski stanu Szwajowego (Szwaja Monika)
Wyższa magia (Izmajłowa Kira)
Lawa, owce i lodowce: Zadziwiająca Islandia (Rezler Agnieszka)
Chcę być kochana tak jak chcę: Rozmowy terapeutyczne (Miller Katarzyna, Konarowska Ewa)
Bóg i seks: Co naprawdę mówi Biblia (Coogan Michael David)
Kamień węgielny: Mój bunt przeciw hipokryzji Kościoła (Charamsa Krzysztof)
Motylek (Puzyńska Katarzyna)
Więcej czerwieni (Puzyńska Katarzyna)
Zgubna trucizna (Kwiatkowska Katarzyna (ur. 1976))
Magia rzeczywistości: Skąd wiemy, co jest prawdziwe (Dawkins Richard)
Utopce (Puzyńska Katarzyna)
Damy, dziewuchy, dziewczyny: Historia w spódnicy (Dziewit Anna (Dziewit-Meller Anna))
Mężczyźni objaśniają mi świat (Solnit Rebecca)

Najgorsze książki roku:

Nielegalne związki (Plebanek Grażyna (pseud.))
Starsza pani wnika (Fryczkowska Anna)
Tylko kochanka (Cygler Hanna (właśc. Kanthak Anna))
Czas zerwanych kotwic (Stawczyk Krystyna)

Krótkie notatki o każdej pozycji tutaj: Przeczytane w 2017

Kupiłam 92 książki, z czego zdążyłam przeczytać 51 - zaległości niestety rosną, a przecież nie przeczytałam wszystkich dawniejszych zakupów... I tak jestem dumna z siebie, że w ogóle przeczytałam więcej, niż kupiłam. :)
Wydałam 1 921,93 zł. - chyba nie chciałam tego wiedzieć, jednak nie będę podsumowywała wydatków.
Średni koszt przeczytanej książki wyszedł 16,86 zł. - czyli całkiem przyzwoicie, ale raczej sobie odpuszczę liczenie kwot...
Ogólnie uważam rok czytelniczy za udany.

Użytkownik: Aquilla 02.01.2018 14:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Zastanawiam się, co powin... | Vemona
Aksamitny królik - poryczałam się leżąc na plaży i słuchając audiobooka - nie wstydzę się tego :D
Użytkownik: Vemona 02.01.2018 14:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Aksamitny królik - porycz... | Aquilla
Ja się poryczałam siedząc w fotelu - i też się nie wstydzę. :D To jedna z piękniejszych opowieści, jakie zdarzyło mi się czytać.