Dodany: 30.12.2017 23:24|Autor: Ysia

Czytatnik:

Morderstwa w Somerset

Morderstwa w Somerset (Horowitz Anthony)

Główną bohaterką "Morderstw w Somerset" Anthony'ego Horowitza jest Susan Ryeland, szef działu beletrystyki w wydawnictwie Cloverleaf Books.

Głównym bohaterem "Morderstw w Somerset" Alana Conwaya jest prywatny detektyw Atticus Pünd.

Tak się bowiem składa, że powieść Horowitza to książka w książce.

Oto Susan ma zająć się redakcją dziewiątej części przygód Atticusa Pünda. My zaś razem z nią poznajemy treść tego ostatniego już tomu serii.
Powieść Conwaya to klasyczny kryminał. Jego akcja dzieje się w połowie XX wieku w wiosce Saxby-on-Avon. W miarę śledztwa okazuje się, że prawie każdy mieszkaniec ma coś na sumieniu i niejednej osobie można by przypisać motyw do popełnienia tytułowych morderstw (Somerset to nazwa hrabstwa).
Być może świadczy to o moim złym guście, ale ta część powieści wydała mi się najbardziej interesująca.

Oczywiście Susan Ryeland nie została bohaterką tej książki tylko po to żeby razem z nami zgadywać, kto też może się okazać zabójcą w powieści Conwaya, albo żeby wskazywać nawiązania do twórczości Agathy Christie (choć sama nie miałabym szans ich wyłapać, niezbyt bowiem znam jej twórczość). W swoim czasie Susan będzie miała okazję przeprowadzić własne małe śledztwo Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu

Przyznam, że dziwi mnie tak niska ocena "Morderstw..." w Biblionetce. Powieść bardzo mi się spodobała. Dałam się wciągnąć niemal od samego początku i co ważne zakończenie mnie nie rozczarowało. Odniosłam też mały sukces jeśli chodzi o przewidzenie rozwiązania jednego z wątków, co również miało wpływ na satysfakcję z lektury.