Dodany: 17.12.2017 20:56|Autor:

„Prawo dla Obywatela” – nowatorska seria poradników, które w sposób kompleksowy odpowiadają na pytania nurtujące każdego obywatela. Poradniki w formie pytań i odpowiedzi – napisane prostym i zrozumiałym dla każdego Czytelnika językiem.

„Prawo dla Obywatela” pomoże ci w sporze z pracodawcą,w trudnej sytuacji zadłużenia, ale także w przypadku otrzymania spadku.

W tomie „Drogówka” znajdziemy praktyczne porady:

– dlaczego należy odbierać listy z sądu?
– czy mogę nie opłacić mandatu?
– kiedy mandat się przedawnia?
– zostałem zatrzymany przez policjanta z powodu przekroczenia prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Co robić?
– przekroczyłem limit punktów karnych. Co powinienem zrobić w takiej sytuacji?
– czym się różni „stan po użyciu alkoholu” od „stanu nietrzeźwości”?
– spowodowałem wypadek drogowy. Co mnie czeka?

Nie błądź, przeczytaj, korzystaj ze swoich praw.

Kamil Kozioł – prawnik, współtwórca projektu obywatelski.eu; wieloletnie doświadczenie zdobywał w międzynarodowym środowisku prawniczym, zajmując się przede wszystkim prawem gospodarczym, korporacyjnym oraz nowymi technologiami; specjalizuje się w prawie konsumenckim, prawie pracy oraz ochronie danych osobowych; od ponad 10 lat aktywny w organizacjach pozarządowych.

Łukasz Ziaja – prawnik, współtwórca projektu obywatelski.eu; specjalizuje się
w prawie karnym oraz prawie wykroczeń, a także w postępowaniu przed organami administracji publicznej oraz sądami administracyjnymi; komentator ekonomiczno-prawny magazynu CEO; w przeszłości związany z tygodnikiem „Gazeta Finansowa” oraz serwisem inwestycje.pl.

[Fronda, 2017]