Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

„Julia zaczyna od nowa” Katarzyny Misiołek – patronat

Autor: Wiadomości

Data dodania: 2017-12-07 15:13

Przedstawiamy nasz nowy patronat medialny. Jest nim powieść Katarzyny Misiołek Julia zaczyna od nowa. Książka ukazała się 6 grudnia nakładem wydawnictwa Muza.

To opowieść o pragnieniach, tęsknotach i codziennych wyborach; historia trzech pokoleń kobiet, które wciąż szukają swojej drogi do szczęścia.      

Dwie wchodzące w dorosłe życie córki, odrobinę narcystyczna i bardzo absorbująca matka, nękana poczuciem winy siostra i były facet, który zdaje się nie rozumieć słowa „koniec”. Julia, czterdziestosześcioletnia rozwódka, balansuje pomiędzy potrzebą zadbania o samą siebie, a nieustającymi problemami własnej rodziny. Praca, dom, dogadzanie córkom, opieka nad matką sprawiają, że dni Julii są niemal bliźniaczo do siebie podobne.

Jednak przyjaźń z mieszkającym po sąsiedzku ekscentrycznym muzykiem sprawia, że Julia zaczyna marzyć o czymś więcej. O czymś tylko dla siebie, o czymś tajemniczym, o smaku zakazanego owocu. O życiu, w którym można odciąć się od całego świata i powiedzieć „teraz ja!”. O chwilach samotności, która porządkuje myśli i o podróży w miejsca gdzie nikt nie powie jej, co ma robić, jak żyć i kim być. I Julia w tę podróż wyrusza, ale czy tęsknota za wolnością wygra w niej z poczuciem obowiązku i miłością do rodziny? Czy można nagle ruszyć przed siebie, nie oglądając się na swoich bliskich i czy ta upragniona wolność naprawdę smakuje aż tak słodko? 

Katarzyna Misiołek – z wykształcenia filolog polski i absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie. Zanim rozpoczęła karierę pisarską, była tłumaczką i radiową pogodynką. Debiutowała w 2014 roku. Do tej pory wydała kilka powieści, m.in. Oni, Ostatni dzień roku, Dziewczyna, która przepadła oraz Ironia losu.

 

Źródło: materiały wydawnictwa Muza

Podziel się:

komentarzy: 0

Dodaj komentarz