Dodany: 23.11.2017 11:43|Autor:

Książka: Eksplozje króla Kaszub
Banino Bruno
Notę wprowadził(a): beewoman

Za przedstawienie swojej historii Bruno Banino otrzymał wyrok śmierci od bezwzględnych ludzi z Wejherowa Śmiechowa i od najbrutalniejszych rzeźników z Półwyspu Helskiego. To jednak nie wszyscy, którzy woleliby, aby ta książka nigdy nie ujrzała światła dziennego. Konsekwentnie szukają go też byli więźniowie ze sztumskiego ośrodka wypoczynkowego i członkowie pionów menadżerskich z wielkich korporacji. Wszyscy są wściekli na to, że jego kontrowersyjna, „brudna” relacja rzuca nowe światło na wydarzenia dziejące się w Polsce. Król Kaszub bez tabu odkrywa nam sekrety hermetycznie zamkniętych środowisk, o których do tej pory niewielu ośmieliło się cokolwiek napisać.

Możecie być pewni, że jego barwne wspomnienia rozluźnią wasze spracowane i stłamszone szarą codziennością neurony niczym literacka kokaina. Książka bowiem ma za zadanie zrelaksować, porwać Was z ekskluzywnego niczym masło mieszkania i przekazać prawdę o wydarzeniach, które działy się tuż obok Was. Dzięki połączeniu powieści awanturniczej z elementami szczerej autobiografii, która bez wątpienia nigdy nie zasłuży na nagrodę Nike, doznacie wielu niezapomnianych chwil. Chwil może czasem bardziej wybuchowych niż afgański bojownik z pasem szahida na polu walki, ale potrafiących wycisnąć łzy nawet z najmniej wrażliwych czytelników.

Przygotujcie się zatem na najgorsze – na bezdech i na osłupienie!

„Bimber, chętna młódka i tabakiera,
tak wygląda ciężkie życie kaszubskiego kawalera!”

The Wieżyca Times: „»Eksplozje króla Kaszub« to elektryzująca i hipnotyzująca opowieść”.

Prorok korporacji: „Wreszcie ktoś obnażył prawdę o czelendżowaniu kejsów, karach za fakapy i wszechobecnym wyścigu szczurów”.

Panorama Kościerzyny: „Kaszubski »Forrest Gump«”, Kaszubski Monty Python”, Kaszubscy »Chłopcy z Ferajny«. Nie da się przejść obojętnie wobec tej historii”.

Gryf Lęborski: „podczas czytania omal nie umarłem ze śmiechu, potem zacząłem pić i kiedy wszystko na nowo poukładałem w swojej głowie, ponownie zatabaczyłem z królem w poszukiwaniu prawdy o Polsce w której żyje”.

Radio Bardzo Kaszëbë: „Cała prawda o Królu Kaszub. Bez tabu i laurek. Porażająco ujmujące sekrety wielkiego człowieka. Albo go kochasz, albo nienawidzisz”.

[ebookowo.pl, 2017]