Dodany: 19.11.2017 15:06|Autor: buleczkabuleczka

Książki i okolice> Pomoc

Prosze o pomoc w znalezieniu dwoch ksiazek :)

Mam nadzieje ze, ktos zdola mi pomoc w odnalezieniu tytulu ksiazki a nawet dwoch .

Niestety nie pamietam autora i dlatego tak trudno mi wpasc na odpowiedni trop.

Ksiazki te czytalam w latach 90 moze pozniej.

Z tego co zostalo mi w pamieci byly to grube ksiazki w formacie zwyklego zeszytu z twarda okladka z obwoluta, jedna z okladek byla w kolorze ciemnego niebieskiego a druga ciemnozielonego ale nie jestem w stanie sobie przypomniec jakis rysunkow czy czegokolwiek.

Z fragmentu jednej ksiazki pamietam tyle ze, byla tam mala dziewczynka ktora bodajze wychowywala siostra czy moze mloda matka ?

Ta dziewczynka zachorowala na krztusiec (blonice ?) Dziewczynka byla bliska smierci, uratowaj ja mezczyzna, ktory byl zakochany w jej siostrze ( matce) opisane to bylo w ten sposob ze przecial jej gardlo i wyssal (przepraszam za wyrazenie) flegme przez ktora nie mogla oddychac.

Byc moze byla rowniez mowa o kopalniach zlota.
Tyle pamietam z piewrszej ksiazki Chaotyczne to wszystko

W drugiej byla mowa o polowaniu i cos rowniez na tamat gwiazdy haleya ?
Tam niby wszyscy znalezli sie po udanym polowaniu w salonie i czekali na ta gwiazde czy komete

Jedna z tych ksiazek zaczynala sie od tego ze trzy siostry przyjechaly na pogrzeb ?

Wydaje mi sie ze obie ksiazki byly tego samego wydawnictwa.

Jesli ktokolwiek kojarzy nawet malutki szczegol prosze niech napisze byc moze jesli bede miala wiecej informacji, moze ktos cos doda do mojego opisu i bede mogla odnalesc tytul
Z gory dziekuje i bede Wam wdzieczna za wszelaka pomoc

Jeszcze jeden szczegol mi sie przypomnial co do ksiazki z gwiazda haleya mianowicie byl tam mezczyzna jesli sie nie myle wujek bohaterki, ktory mial manie mycia rak i ciaglego ich pocierania