Dodany: 16.11.2017 13:46|Autor: andzia126

Książki i okolice> Książki w ogóle

Pomoce edukacyjne - ksiązki, zbiory, dyktanda dla ucznia 4 klasy szkoły podstawowej

Jako zatroskany edukacją swojego dziecka rodzic szukam dobrych pomocy edukacyjnych dla swojego dziecka. Głównie język - polski gramatyka, matematyka -zbiór zadań, przyroda, angielski, historia, niemiecki - podstawy podstaw:)
A może jakieś super strony internetowe polecacie?
Proszę o wskazówki z czego korzystać aby wspierać rozwój dziecka w czwartej klasie.
Użytkownik: Artola 17.11.2017 10:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Jako zatroskany edukacją ... | andzia126
Z tytułów, które znalazłam w biblionetce:

Historia Polski dla Piotrka (Marciniak Stanisław)
Opowiadania z dziejów Polski (Szymeczko Kazimierz)
Mieszko, ty wikingu! (Bąkiewicz Grażyna) i inne z serii [seria wydawnicza niedostępna]
Pod ziemią; Pod wodą (Mizielińska Aleksandra (Machowiak Aleksandra), Mizieliński Daniel)
Ortografia na wesoło (Gawdzik Witold (pseud. Profesor Przecinek)) to już klasyka
Złap byka za rogi czyli Półżartem o pułapkach językowych (Frączek Agnieszka (ur. 1969))

Nie wiem, czy o takie pomoce edukacyjne chodzi?
Jeśli chodzi o dziecko w czwartej klasie, to najlepszą metodą wspierania rozwoju jest ruch:) Na szczęście psychologowie coraz głośniej o tym krzyczą:)
Użytkownik: nutinka 17.11.2017 11:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Jako zatroskany edukacją ... | andzia126
Nie wiem, jaki jest program w czwartej klasie, ale niezłe są książki Kopera o Piastach: Śladami pierwszych Piastów (Koper Sławomir) i Wędrówki po Polsce Piastowskiej (Koper Sławomir)
Poza tym polecam też Gawdzika, chociaż od jego czasów trochę się zmieniło w pisowni.
Z matematyki lubiłam Lilavati: Rozrywki matematyczne (Jeleński Szczepan), ale to dla zainteresowanych bardziej. O biologii można się natomiast sporo dowiedzieć z książek Dröschera (Dröscher Vitus B.).
Użytkownik: Artola 20.11.2017 09:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Jako zatroskany edukacją ... | andzia126
Jeszcze kilka na półce znalezionych:
Och, ta geometria (Šporer Zlatko, Nedeljko Dragić)
O rety! Przyroda (Samojlik Tomasz)
Fajna ferajna (Kowaleczko-Szumowska Monika)
Halicz (Jędrzejewska-Wróbel Roksana)

I jeszcze: Gry matematyczne (nie tylko) dla klas 1-3 Mirosława Dąbrowskiego, których w b-netce nie widzę.