Dodany: 16.11.2017 00:10|Autor: modem2{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!

Książki i okolice> Zestawienia tematyczne

Szukam tzw. klasycznych kryminałów

Nazywam je 'w stylu A. Christie'. Chodzi jednak o współczesne realia raczej, ale koniecznie, jak u Mistrzyni, mała grupa typu rodzina, znajomi, a wśród nich morderca, czyli teoretycznie wszyscy podejrzani. A przy okazji: czy taki kryminał ma jakąś nazwę podgatunkową?
Użytkownik: misiak297 16.11.2017 00:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Nazywam je 'w stylu A. Ch... | modem2{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Spróbuj Ann Cleeves, cykl o Verze Stanhope (zwłaszcza "Droga przez kłamstwa") i Caroline Graham (cykl "Morderstwa w Midsomer")
Użytkownik: rienna 16.11.2017 07:28 napisał(a):
Zbrodnia w błękicie - Kwiatkowska Katarzyna
Użytkownik: modem2{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 16.11.2017 09:36 napisał(a):
PROŚBA:
Bardzo proszę o podawanie 'na niebiesko', czyli w formie aktywnych linków.
Użytkownik: carly 16.11.2017 11:23 napisał(a):
Mogę polecić cykl Louise Penny Inspektor Armand Gamache
Użytkownik: modem2{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które! 19.11.2017 16:27 napisał(a):
Jedno wyjaśnienie:
Nie szukam tych kryminałów w sensie 'na wymianę' [ktoś pytał], tworzę jedynie listę tytułów.
Użytkownik: zawodnik 29.11.2017 23:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Jedno wyjaśnienie: Nie s... | modem2{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Wypróbuj. To początek znakomitego cyklu, myślę, że dokładnie o to Ci chodziło. Pod Huncwotem (Grimes Martha) Świetne, stylowe, "Agathowe". Tu drugi cykl, ale tu już nie wszystkie książki trzymają poziom, ale to właśnie ten styl. Hamish Macbeth Ktoś już wspominał, ale chyba bez linku też o trzeciej, znakomitej-smakowitej serii Nadinspektor Barnaby i sierżant Troy Pozwolęsobie dołączyć do pytania. Bo interesuje mnie, czy jakiś Polak napisał takie kryminały? Coś takiego się u nas tworzy?
Użytkownik: zawodnik 30.11.2017 00:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Wypróbuj. To początek zna... | zawodnik