Notę wprowadził(a): wwwojtusOpiekun BiblioNETki

Książka: Aliens: 30th Anniversary Edition (Verheiden Mark, Nelson Mark)

Data dodania: 2017-11-14 09:55

Za sprawą "Obcego" Jamesa Camerona, w 1986 roku w kinach zagościł nowy gatunek horroru przedstawiający wojnę z przerażającym wrogiem. Dwa lata później Dark Horse Comics wydał kontynuację wydarzeń znanych z filmu. Na długo zanim zaczęto rozważać sequel oryginalnej produkcji, seria komiksowa urzekła fanów, sprzedając się w tysiącach egzemplarzy.

Mimo że historia została później wyrzucona z kanonu po filmie "Alien 3", niesamowicie szczegółowe rysunki Marka A. Nelsona oraz porywający scenariusz Marka Verheidena (który pracował również nad "The Mask", "Timecop", "Battlestar Galactica", "Daredevil" i nad wieloma innymi filmami i serialami) nie przestały rozpalać wyobraźni czytelników przez wiele lat.

Z okazji 30-lecia "Obcych", zostało zaprezentowane niniejsze wydanie zawierające niezmienioną, oryginalną wersję w czerni i bieli.

W zbiorze zawarte jest również krótkie opowiadanie "Aliens: Lucky" ("Szczęściarz") z 1996 roku, wstęp Marka Verheidena oraz posłowie Marka A. Nelsona, jak również specjalna galeria z okazji rocznicy.

[Scream Comics, 2017]

Użytkownik: sowaOpiekun BiblioNETki 2017-11-14 12:03 napisał(a):

Odpowiedź na: Za sprawą "Obcego" Jamesa... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki Pokaż rodzica

Pierwszy był „Obcy” Ridleya Scotta z 1979, więc jemu przypada przynajmniej część zasług :-). Chociaż wojna faktycznie dopiero w drugiej części, nakręconej przez Camerona.

Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 2017-11-14 15:12 napisał(a):

Odpowiedź na: Pierwszy był „Obcy” Ridle... | sowaOpiekun BiblioNETki Pokaż rodzica

Poza tym powinno być: "Za sprawą »Obcych« Jamesa Camerona". :-)

Użytkownik: sowaOpiekun BiblioNETki 2017-11-14 17:31 napisał(a):

Odpowiedź na: Poza tym powinno być: "Za... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki Pokaż rodzica

Zgodnie z oryginałem ("Aliens") tak, a po polsku ("Obcy - decydujące starcie") nie wiadomo właściwie ;-).

Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 2017-11-14 20:59 napisał(a):

Odpowiedź na: Zgodnie z oryginałem ("Al... | sowaOpiekun BiblioNETki Pokaż rodzica

Ja się w rozumieniu tytułu odnoszę do liczby ksenomorfów występujących w danym filmie, czyli części 1 i 3 są o obcym, a 2 i 4 o obcych.
O innych odnogach filmowych tego uniwersum wolę milczeć. ;-)

Użytkownik: sowaOpiekun BiblioNETki 2017-11-14 23:32 napisał(a):

Odpowiedź na: Ja się w rozumieniu tytuł... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki Pokaż rodzica

No tak, słuszne podejście. A notę, jak widać, raczej nie wielbiciel i znawca tematu napisał.