Dodany: 30.06.2010 17:26|Autor: aleutka

Książki i okolice> Książki w ogóle

Nowa adaptacja Jane Eyre

Pomyslalam, ze przeniose tutaj ten temat, bo naprawde jestem ciekawa waszych opinii. Wiem, ze powinien byc umieszczony w dziale Ksiazki w szczegole, ale nie mam takiej mozliwosci wybierajac kategorie.

Otoz powstaje nowa adaptacja Jane. Kinowa.
Premiera ponoc w 2011, ale sa juz zdjecia w Sieci:

Musze przyznac, ze mam mieszane uczucia - po pierwsze przywiazalam sie juz do mysli o Ellen Page odtwarzajacej glowna role (moim zdaniem ma dziewczyna potencjal, w odroznieniu od Mii Wasikowskiej, twarz Ellen w Juno jest po prostu fascynujaca, Mia natomiast jako Alicja u Burtona wypadla dosc drewniano) a po drugie ten Rochester (Michael Fassbender) wydaje mi sie po prostu za mlody i zbyt oczywiscie, mlodzienczo przystojny. Wolalabym Clive'a Owena :))

Prawde mowiac nie ogladalam zbyt wielu adaptacji Jane (a bylo ich, bylo...) - widzialam wlasciwie tylko ten najnowszy serial z Ruth Wilson i Tobym Stephensem. Mgliscie, z dziecinstwa pamietam jakas chyba czeska (!!!!) adaptacje z polskim dubbingiem, i Jane - uderzajaco atrakcyjna blondynke :)) Podobniez jest adaptacja z Timothy Daltonem w roli Rochestera, tej wolalabym chyba nie ogladac :))

Czy moglibyscie sie wypowiedziec, ktora z dotychczasowych adaptacji jest waszym zdaniem najlepsza? I jakich aktorow byscie obsadzili w glownych rolach?