Dodany: 04.11.2017 12:27|Autor:

To się w głowie mieści!

Gdy Alicja śpi, budzą się neurony. Prawdę mówiąc, one nigdy nie śpią, co najwyżej potrzebują nieco odpocząć. Tym razem mózg Alicji postanowił wyprodukować nietypowy sen, podczas którego opowie, w jaki sposób dowodzi całym organizmem.

„Sen Alicji” podarował czytelnikom profesor Jerzy Vetulani. Był nie tylko wybitnym naukowcem, ale również gawędziarzem prosto i zabawnie wyjaśniającym sekrety nauki. Rewelacyjnie zilustrowana opowieść Profesora to porcja bezcennej wiedzy i mnóstwo śmiechu.

Porada dla rodzica: Przeczytaj tę książkę, zanim zrobi to Twoje dziecko. W przeciwnym razie wyprzedzi Cię w neuronauce o kilka długości!

Jedyna książka profesora Jerzego Vetulaniego dla dzieci!

„Gdybym przeczytał taką książkę w dzieciństwie, chciałbym zostać neurobiologiem, a nie bajkopisarzem!”
Grzegorz Kasdepke

„Nie wszyscy umieją opowiadać językiem zrozumiałym dla dzieci o sprawach zrozumiałych dla dorosłych, i to tylko niektórych. Tę umiejętność miał z pewnością prof. Vetulani, a ta książka jest tego dobitnym dowodem!”
Michał Rusinek

„Kto ma mózg, powinien przeczytać tę książkę!”
prof. Stanisław Kwiatkowski, neurochirurg

[Wydawnictwo Mando, 2017]

Użytkownik: fugare 10.01.2019 14:17 napisał(a):
Odpowiedź na: To się w głowie mieści! ... | il93
Lektura obowiązkowa dla wszystkich znerwicowanych dorosłych :)
Napisana z polotem, zilustrowana z poczuciem humoru, więc polecam nawet tym, którzy nie mają "już" lub "jeszcze" dzieci w domu.
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 10.01.2019 17:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Lektura obowiązkowa dla w... | fugare
Jest też bardzo podobna książka adresowana niby do dzieci, ale też dorośli mają radochę: Mózg (Janiszewski Boguś (Janiszewski Bogusław))

W ogóle polecam całą serie: To, o czym dorośli ci nie mówią (bo często sami nie wiedzą)