Dodany: 24.10.2017 08:57|Autor:

Milton H. Erickson – amerykański psychiatra, niepodważalny autorytet w dziedzinie psychoterapii. Dzięki precyzyjnie dobranym technikom osiągał w pracy z klientami niesamowite efekty. Specjalizował się między innymi w hipnoterapii. Stosowana przezeń terapia strategiczna pozwalała mu trafić do sedna problemu i doprowadzić do szybkiej zmiany w życiu pacjenta. Praca Ericksona została uznana za jedno z największych dokonań psychoterapii XX wieku. Jej tajniki opisuje Jay Haley w niniejszej książce.

Książka z serii „Wielcy terapeuci XX wieku”!

„Milton H. Erickson wypracował do perfekcji terapeutyczne techniki wpływania na zachowanie ludzi. Aby osiągnąć ten cel, często posługiwał się sugestią, w tym także posthipnotyczną. Jestem pod wielkim urokiem Ericksona i jego idei. Najbardziej urzekło mnie indywidualne podejście do pacjenta i jego problemów: osobistych, rodzinnych, zawodowych, seksualnych i innych”.

Prof. dr hab. med. Adam Bilikiewicz

„Każdy, kto zajmuje się krótkoterminową lub kryzysową interwencją w psychoterapii, bezsprzecznie skorzysta, czytając opisy przypadków i dążenia Haleya do wychwycenia ogólnych zasad prowadzenia terapii ericksonowskiej. Nawet ci z nas, którzy są przede wszystkim skoncentrowani na dążeniu do celów analitycznych, znajdą w tej książce inspirację i mogą się wiele nauczyć z przedstawionych w niej technik wprowadzania twórczych zmian”.

Dr med. Sidney Rosen

[Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2012]