Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Wydaj książkę z Biurem Literackim

Autor: Wiadomości

Data dodania: 2017-10-19 11:00

Wydaj książkę z Biurem LiterackimBiuro Literackie czeka na zgłoszenia do kolejnej edycji swojej pracowni! Zajęcia organizowane są dla wszystkich pisarzy ubiegających się o wydanie swojej książki. Przedstawiamy informację od Wydawnictwa.

Biuro Literackie otwiera nabór zgłoszeń do sześciu Pracowni Stacji Literatura 23. To zmieniona forma rozpatrywania napływających propozycji wydawniczych, która pozwoli zaoferować wszystkim ubiegającym się o publikację w wydawnictwie nowe warunki współpracy, oznaczające wybór od dziesięciu do dwudziestu najciekawszych propozycji z każdego projektu i pracę z doświadczonymi redaktorami.  

Jesteś autorem wywiadów, eseistą, prozaikiem, tłumaczem, poetą przed debiutem lub po nim? Skończyłeś właśnie pracę nad książką i szukasz wydawcy? Prześlij swój maszynopis i weź udział między 13 a 15 września 2018 roku w jednej z sześciu Pracowni Stacji Literatura 23, towarzyszących najstarszemu polskiemu festiwalowi literackiemu, który od 2016 roku rezyduje na granicy polsko-czeskiej w Stroniu Śląskim i Siennej.

Zgłoszenia będą przyjmowane w ramach sześciu projektów:

PRACOWNIA KRYTYCZNA: Szkice, reportaże literackie i wywiady

PRACOWNIA pierwszej książki: Poetyckie debiuty laureatów projektów

PRACOWNIA po debiucie: Drugi i kolejny tom poetycki

PRACOWNIA PROZY: Opowiadania i powieści

PRACOWNIA przekładowa: Tłumaczenia na język polski

PRACOWNIA TWÓRCZA: 13. Połów. Poetyckie debiuty 2018 

Przed wysłaniem zgłoszenia należy zdecydować, że możliwy będzie przyjazd we wrześniu do Kotliny Kłodzkiej (warunki dojazdu i pobytu oraz przebieg zajęć będą podobne do tych z 2017 roku, a wszystkie szczegóły zostaną zaprezentowane wraz ze startem kampanii 23. edycji festiwalu). Następnie warto zapoznać się z każdym z projektów, by przesłać zgłoszenie w poprawnej kategorii. Niekompletne lub niespełniające kryteriów zgłoszenia nie będą brane pod uwagę.

Książki i zestawy przyjmowane są poprzez formularz do 20 marca 2018 roku. Każdy może przesłać tylko jeden maszynopis w danym projekcie, a jeśli zgłasza się także do drugiego, to musi zaznaczyć, na udziale w którym zależy mu bardziej. Wysyłka zgłoszenia jest jednoznaczna z deklaracją udziału w zajęciach w Siennej w ramach Pracowni Stacji Literatura 23 w dniach 13–15 września 2018. Nieobecność na warsztatach przekreśla szansę na wydanie książki.

Informacje dotyczące każdej z Pracowni znajdują się na stronach internetowych w portalu Biura Literackiego (adresy poniżej). Podstawami do zakwalifikowania będą: kompletnie wypełniony formularz (dostępny tutaj: http://www.biuroliterackie.pl/formularz/) oraz maszynopis zgodny z wytycznymi dla danej Pracowni. W przypadku pytań i wątpliwości zapraszamy do kontaktu na adres: akcje@biuroliterackie.pl. 

*

Źródło: materiały prasowe

Podziel się:

komentarzy: 0

Dodaj komentarz